ترجمه مقاله رایگان با عنوان Content Delivery Networks: State of the Art, Insights, and Imperatives(شبکه های تحویل محتوی: میزان پیشرفت، بینش ها و ضرورت ها)

مقاله رایگان با عنوان Content Delivery Networks: State of the Art, Insights, and Imperatives را “” از اینجا دانلود کنید“”

عنوان مقاله به فارسی : شبکه های تحویل محتوی: میزان پیشرفت، بینش ها و ضرورت ها

پشتیبانی : دارد . در صورت بروز هرگونه مشکل با شماره تلفن 09367938018 در واتس آپ یا تلگرام یا 09191732587 و یا آی دی تلگرام research_moghimi@ تماس حاصل فرمایید.

کیفیت محصول :عالی

قیمت : رایگان

به منظور دانلود فایل ورد مقاله میتوانید از دکمه سبز رنگ سمت چپ صفحه استفاده کنید.

ترجمه کامل محصول:

شبکه های تحویل محتوی : میزان پیشرفت، بینش ها و ضرورت ها

 1 – 1 مقدمه

در طی دهه اخير، کاربران شاهد رشد و بلوغ اینترنت بوده اند که منجر به رشد زیادی در ترافیک شبکه به دلیل پذیرش سریع دسترسی پهن باند، افزایش پیچیدگی سیستم و غنی سازی محتوی شده است. ماهیت در حال رشد و تکامل اینترنت موجب بروز و ظهور چالش هاي جديدي در مدیریت و تحویل محتوی به کاربران شده است زیرا سرویس های وب اغلب از ازدحام و تنگنا های ناشی از تقاضای زیاد تحمیل شده بر روی سرویس های آن ها رنج میبرند. این افزایش ناگهانی در درخواست های محتوی وب (که درحادثه 11 سپتامبر به وقوع پیوست)، موسوم به ازدحام ناگهانی (14) یا اثرات اسلش دات (نقطه اسلش) می باشد. این می تواند کاربار سنگینی را بر روی سرور های وب ایجاد کند و در نتیجه یک هات اسپات یا نقطه داغ می تواند ایجاد شود. رفع این تقاضا های غیر منتظره فشار زیادی را بر روی یک سرور وب ایجاد کرده و در نهایت سرور های وب به طور کلی تحت افزایش معنی داری در ترافیک قرار گرفته و وب سایت حاوي محتوي به طور موقت غير قابل دسترس بوده است .’‘ترجمه یار، دانلود رایگان مقالات”

یک شبکه تحویل محتوي (CDN)( – 61 – 54 – 51 – 4763) یک مجموعه مشارکتی از عناصر شبکه در اینترنت است که در آن محتوی در چندین سرور وب برای تحویل شفاف و موثر محتوي به کاربران نهایی تکرار می شود. مشارکت و همکاری میان اجزاي CDN  می تواند در گره ها در هر دو محيط هاي همگن و ناهمگن رخ دهد. CDN ها بر محدودیت های ذاتی اینترنت از حیث کیفیت ادراک شده خدمات در زمان دسترسی به محتوی وب اثر دارد آن ها سرویس هایی را ارایه می کنند که این سرویس ها موجب بهبود عملکرد شبکه با بیشینه سازي پهنای باند شده و دسترسی را بهبود می بخشند و از طریق تکرار محتوی موجب بهبود صحت می شوند. وظایف CDN شامل موارد زیراست :

هدایت درخواست و سرویس های تحویل محتوی برای ارسال درخواست به نزدیک ترین سرورCDN مناسب با استفاده از مکانیسم هایی خاص جهت غلبه بر ازدحام ناگهانی یا اثرات اسلش دان (11)ترجمه توسط ترجمه یار

برون سپاری و خدمات توزیع برای تکرار و ذخیره محتوي از سرور اصلی به سرور های وب توزیع شده

سرویس های مذاکره محتوی برای رفع نیاز های هر فرد و کاربر

سرویس های مدیریتی برای مدیریت اجرای شبکه برای مدیریت حسابداری، و پایش و گزارش بر روی مصرف محتوي

حوزه های کاربردی اصلی CDN ، سرویس های شبکه محتوی، شبکه های محتوی سازمانی و سرویس های حاشیه می باشند. از آنجا که CDN یک زمینه تحقیق است، پیشرفت ها، روش ها و قابلیت های جدید به طور پیوسته معرفی می شوند. با این حال انتظار می رود که اصول ارایه شده در فصل، برای مخاطبان مفید میباشد.’‘ترجمه یار، دانلود رایگان مقالات”

1-2 مرور اجمالی

شکل 1 مدل CDN را نشان می دهد که در آن خوشه های سرور وب تکراری در کل دنیا در حاشیه شبکه قرار گرفته که کاربران به آن متصل می شوند. یک CDN محتوى را به کاربران نهایی به صورت به موقع و مطمئن ارایه می کند. محتوی یا به صورت تقاضا محور منتشر می شود و یا از قبل با قرار دادن محتوي در سرور های وب توزیعی، تکرار می شوند. کاربر محتوی را از سرور وب تکراری دریافت می کند. از این روی کاربران نهایی ناخواسته با سرور CDN ارتباط برقرار کرده و فایل ها را سرور بازیابی می کنند.ترجمه توسط ترجمه یار

 1-2-1 اطلاعات

هر زمینه CDN ها، تحويل محتوي، فعالیت محتوی سرویس را بر اساس درخواست کاربر نهایی توصیف می کند. محتوی اشاره به منابع داده های محتوی دیجیتال داشته و متشکل از دو بخش است: رسانه های کد گذاری شده و داده های کلان (53). محیط ها و رسانه های کد گذاری شده شامل داده های استاتیک، دینامیک و پیوسته هستند ( مانند صوتی، تصویری، اسناد. تصاویر و صفحات وب ).کلان داده ها یک توصیف محتوی است که امکان شناسایی، کشف و مدیریت داده های چند رسانه ای را داده و موجب تسهیل در تفسیر آن می شود. محتوی را می توان از منابع زنده بازیابی کرد: این می تواند به صورت داده های موقت یا دایم درون سیستم است. CDN می تواند به صورت یک لایه مجازی جدید بر روی مدل مرجع شبکه ارتباط سیستم های باز در نظر گرفته می شود(32). این لایه سرویس های شبکه را وابسته به پروتکل های لایه کاربرد به صورت پروتکل انتقال ابر متن یا پروتكل زمان واقعی فراهم می کند (26).’‘ترجمه یار، دانلود رایگان مقالات”

سه جزء اساسی در CDN، به صورت زیر است: عرضه کننده محتوى، عرضه کننده CDN و کاربران نهایی. یک عرضه کننده محتوی یا مشتری فردی است که فضای نام مکان یاب یکنواخت برای توزیع ارسال می کند. سرور مبدا عرضه کننده محتوی، این اشیا را حفظ می کند. یک عرضه کننده CDN سازمان یا شرکتی است که تسهیلات زیر ساختی را برای عرضه کنندگان محتوي برای تحویل محتوى به صورت به موقع و مطمئن ارایه می کند. کاربران نهایی با کلاینت ها،نهادهایی هستند که به محتوی از وب سایت عرضه کننده محتوی دسترسی دارند.

عرضه کنندگان CDN از کد گذاری یا سرور های تکراری واقع در مناطق مختلف برای تکرار معنوی استفاده می کند سرور های حاشیه ای یک CDN موسوم به خوشه وب است. CDN ها محتوی را به سرور های حاشیه توزیع می کند به طوری که همه آن ها محتوی و URL یکسانی به اشتراک می گذارند.درخواست مشتریان و کاربران به سرور حاشیه بهینه ارسال شده و محتوی درخواستی را به کاربران می دهد. از این روی یک شفافیت برای کاربر ایجاد می شود. به علاوه سرورهای حاشیه ای، اطلاعات حسابداری را برای تحویل محتوى به سیستم حسابداری CDN برای اهداف گزارش ترافیک ارسال می کنند.ترجمه توسط ترجمه یار

1-2-2 اجزای CDN

شکل 1-2 معماری عمومی سیستم CDN را نشان می دهد که شامل بخش های زیر است

1- بخش تحویل محتوى که متشکل از سرور اولیه و مجموعه ای از سرورهایی است که رونوشت محتوی را به کاربر نهایی می دهد. 2- بخش مسیر یابی در خواست که مسئول هدایت درخواست های مشتری به سرور های حاشیه ای مناسب و تعامل با اجزای توزیع برای به روز رسانی محتوی ذخیره شده در حافظه CDN است.

3 – بخش توزیع که محتوی را از سرور اصلی به سرور CDN انتقال داده و موجب اطمینان از پیوسنگی محتوی در حافظه می شود. 4- بخش حسابداری که امکان دسترسی و ثبت کاربرد سرور های CDN را می دهد. این اطلاعات برای گزارش ترافیک استفاده می شوند.’‘ترجمه یار، دانلود رایگان مقالات”

شکل 1-2 اجرای معماری CDN

یک CDN بر ساخت زیر ساخت شبکه برای ارایه سرویس ها و عملکرد هاي زير تاکید می کند: ذخیره و مدیریت محتوی، توزیع محتوا در میان سرورهای لبه، مدیریت کش، تحویل استاتیک پويا و جریان محتوا؛ تهیه پشتیبان و راه حل های بازیابی بحران ؛ و نظارت، سنجش عملکرد و گزارش.

یک عرضه کننده محتوی ( مشتری) می تواند درخواست خدمات از عرضه کننده CDN کند و محتوی خود را در سرور های حافظه قرار می دهد. در عمل، CDN دارای محتوي شخص ثالث می باشد از جمله محتوای استانیک ( به عنوان مثال صفحات ثابت HTML، تصاویر، اسناد، قطعات نرم افزار)، رسانه های استریمینگ ( به عنوان مثال صوتی، تصویر زمان واقعی)، فیلم های کاربر توليد UGV))، و خدمات مختلف محتوا (به عنوان مثال سرویس دایرکتوری، خدمات تجارت الکترونیک، سرویس انتقال فایل). مشتریان معمول یک CDN شامل شرکت های تبلیغات رسانه و اینترنت، مراکز داده ها، سرویس دهنده اینترنت (ISP ها(، خرده فروشان موسیقی آنلاین، اپراتور های تلفن همراه، مصرف کننده تولید کنندگان لوازم الکترونیکی، و دیگر شرکت های پیک هستند.’‘ترجمه یار، دانلود رایگان مقالات”

هر یک از این مشتريان خواهان انتشار و تحویل محتوی به کاربران نهایی در اینترنت در زمان مناسب و مطمئن می باشند. کاربران نهایی با CDN با تعیین درخواست محتوی و خدمات از طریق موبایل، PDA، لپ تاپ و دسکتاپ تعامل برقرار می کنند. شکل 1-3 سرویس و محتوی متفاوت ارایه شده توسط عرضه کننده CDN را به کاربران نهایی نشان می دهد.

عرضه کننده های CDN بر طبق محتوی تولید شده به کاربران نهایی با سرور های حاشیه ای خود، به مشتریان خدمات رسانی می کنند. CDN از مکانیسم حسابداری برای جمع آوري و پایش اطلاعات کاربر مرتبط با مسیریابی درخواست، توزیع و محتوی پشتیبانی می کند. این مکانیسم اطلاعات را در زمان واقعی جمع اوری می کند.ترجمه توسط ترجمه یار

این اطلاعات را می توان در CDN برای حسابداري، صدور صورت حساب و نگه داری استفاده کرد. هزینه میانگین خدمات CDN بسیار بالا می باشد و می تواند برای شرکت های کوچک تا متوسط یا غیر انتفاعی، کم تر است. موثر ترین عوامل بر هزینه سرویس های CDN:’‘ترجمه یار، دانلود رایگان مقالات”

مصرف پهنای باند که توسط ارضا کننده محتوی به صورت ماهانه اندازه گیری می شود.

تغيير توزیع ترافیک که مشخص کننده قیمت گذاری تحت شرایط مختلفي ازدحام و ترافیک است.

اندازه محتوی تکرار شده در سرور ها که یک معیار مناسب برای تعیین هزینه ها بر طبق گیگا بایت است.

تعداد سرور های حاشیه ای برای پوشش دادن توانایی عرضه کننده CDN برای ارایه محتوی با هزینه هایی که بر سناریوهای ذخیره سازی غلبه نمی کند.ترجمه توسط ترجمه یار

اطمينان پذیری و پایداري كل سیستم و مسائل امنیتی مربوط به برون سپاری محتوی که موجب کاهش هزینه تسهیم داده های محرمانه می شود که در میان عرضه کننده های مختلف محتوی بر اساس نوع محتوي حفاظت شده متغیر است .

1-3 پیش زمینه و سیستم های مربوطه

عرضه کننده های محتوی، وب را یک ابزاری برای غنی سازی محتوی کاربر در نظر می گیرند زیرا کاهش در محتوي خدمات همراه با تاخیر دسترسی بالا موجب می شود تا کاربران ناامید شود. شرکت ها محرک های مالی را از کسب و کار الکترونیکی مبتنی بر وب بدست اورده و کیفیت خدمات را با دسترسی به وب بهبود می بخشند. در واقع سال های اخیر شاهد تکامل فناوری هایی با هدف بهبود تحويل محتوي و ارایه خدمات در وب بوده ایم. وقتی که زیر ساخت ها با هم استفاده شوند. تشکیل یک نوع شبکه جدید را می دهند که اشاره به شبکه محتوی دارد(26)

1-3-1 تکامل CDN ها

چندین شبکه محتوی به دنبال حل مسئله عملکرد با استفاده از مکانیسم های مختلف برای بهبود QOS می باشند.

1- یک رویکرد اولیه برای اصلاح معماری وب اولیه با بهبود سرور وب برای افزودن پردازنده های با سرعت بالا، حافظه و فضای دیسک بیشتر و یا استفاده از یک سیستم چند پردازنده. این رویکرد انعطاف پذیر است زیرا بهبود کم امکان پذیر نبوده و در برخی نقاط كل سرور سیستم بایستی جایگزین شود.’‘ترجمه یار، دانلود رایگان مقالات”

2- استقرار پروکسی حافظه توسط ISP برای کاربران پهنای باند در دسترسی به اینترنت سودمند است زیرا موجب بهبود عملکرد و کاهش مصرف پهنای باند می شود. پروکسی های حافظه را می توان مجهز به فناوری هایی باری تشخیص خطای سرور کرد. کاربران اغلب اقدام به پیکر بندی مرورگر های خود برای ارسال درخواست وب از طریق این حافظه ها به جای ارسال مستقیم آن ها به سرور های اصلی می کنند. وقتی که پیکر بندی به صورت مناسب انجام شود، جلسه کامل مرور گری کاربر از طریق یک پروکسی حافظه انجام می شود. از این روی حافظه ها دارای محتوی محبوب می باشد.ترجمه توسط ترجمه یار

3- هم چنین یک عرضه کننده می تواند از سطوح مختلف حافظه های محلی، منطقه ای و بین المللی در مناطق با توزیع جغرافیایی استفاده کند. این ارایش موسوم به حافظه سلسله مراتبی است. این موجب بهبود عملکرد و پهنای باند می شود(17). از این روی تثبیث سرور ها یک راه حل مناسب بوده است. سرور فارم شامل چندین سرور وب است که هر یک از آن ها درخواست ها را به وب سایت منتشر می کنند. هم چنین از سوییچ 4-7 لایه استفاده می کند. یک سرور فارم را می توان با جایگزین هایی به جای سوییچ ساخت. به علاوه، این خود مزیت هایی را برای تحمل خطا دارد. استقرار و رشد سرور ها با ارتقای لینک های شبکه برای ارتباط وب سایت به اینترنت، پیشرفت می شود.

4- اگرچه سرور فارم ها و حافظه سلسله مراتبی از طریق پروکسی های حافظه، فنون مفيدي براي حل مسئله عملکرد وب می باشند، ولی دارای محدودیت هستند. اولا، چون سرور ها نزدیک به سرور مبدا استقرار میابند، موجب بهبود عملکرد به دلیل ازدحام شبکه نمی شوند. پروکسی حافظه در این صورت مفید است. ولی آن ها اشيا را بر اساس تقاضای مشتری ذخیره می کنند. این موجب می شود تا عرضه کننده های محتوي با منابع مناسب محتوی، در سرورهای بزرگ تر سرمایه گذاری کنند. برای حل این محدودیت ها، نوع دیگری از شبکه محتوی هر 1990 استفاده شد که موسوم به شبکه توزیع محتوی یا تحویل محتوي است و یک سیستمی از شبکه های کامپیوتری در اینترنت بوده و برای تحویل محتوي به کاربران نهایی با هم همکاری می کنند.’‘ترجمه یار، دانلود رایگان مقالات”

با ظهور CDN، عرضه کننده های محتوی وب سایت های خود را بر روی یک CDN قرار می دهند. پس از درک اهمیت آن از طریق افزایش اطمينان پذیری و مقیاس پذیری، نیازی به حفظ زیر ساخت های پرهزینه نیست. از این رو چندین رویکرد برای توسعه زیر ساخت CDN ارایه شده اند. در نتیجه ، شرکت فناوری های اکامای (1-27 ) ، در صدد حل مسئله ازدحام ناگهانی بوده است. در طی دو سال، چندین شرکت اقدام به ارایه محتوي اطمينان پذير و سریع محتوی کرده و CDN به یک بازار بزرگ برای درآمد زایی تبدیل شده است. رویداد های ازدحام ناگهاي نظير 11 سپتامیر، منجر به مسائل حافظه اي جدي شده است. این بر عرضه کننده ها جهت سرمایه گذاری در توسعه زیر ساخت CDN اثر داشته است زیرا CDN ها سطوح مطلوبی از حفاظت را به وب سایت ها در برابر ازدحام ناگهانی ارایه کرده اند. CDN هاي نسل اول، بر اسناد وب دینامیک یا استاتیک تاکید کرده اند (36-61). از سوی دیگر، براي نسل دوم از CDN ها، تاکید اصلی بر ويدئو بر اساس تقاضا بوده است. CDN های این نسل را می توان برای تحویل محتوي به سرویس های موبایل اختصاص داد. با این حال، بیشتر تلاش های تحقیقاتی در این CDN ها، در مرحله اولیه بوده و وارد بازار نشده اند. پیش بینی می شود که CDN نسل سوم جزو CDN های مبتنی بر جامعه است. اطلاعات بیشتر در خصوص CDN های مبتنی بر جامعه را می توان در فصل 15 يافت.ترجمه توسط ترجمه یار

با ظهور کسب و کار های CDN، فعالیت های استاندارد سازي ظهور یافته اند زیرا بسیاری از فروشنده ها خود را سازمان دهی کرده اند. گار گروه مهندسی اینترنت به عنوان یک مرکز رسمی، اقداماتی را برای انتشار درخواست نظر ارایه کرده اند(15-16) به غير از IETF ، چندین سازمان دیگر نظیر انجمن خدمات پهن باند، انجمن ICAP، اتحادیه رسانه های استریمینگ، رویکرد هایی را برای توسعه استاندارد ها جهت تحویل محتوی پهن باند، و استریمینگ محتوى غنی داده های ویدئویی و تصویری در اینترنت ارایه کرده اند.’‘ترجمه یار، دانلود رایگان مقالات”

در عین حال تا 2002، ISP بزرگ مقیاس اقدام به توسعه عملکرد CDN، برای ارایه خدمات سفارشی، کرد.

1-3-2 سیستم های مرتبط

شبکه های داده ها، دیتابیس های توزیعی و شبکه های همتا به همتا، سه سیستم توزیعی می باشند که ویژگی های مشابه با CDN دارند. این سه سیستم در این جا بررسی شده اند. جدول 1 مقایسه بین CDN و سه سیستم را بر اساس ویژگی های منحصر به فرد ارایه کرده است.

1-3-2-1 شبکه های داده ها

یک شبکه داده ( 62 – 43 )، یک محیط رایانشی داده محور است که به کاربران خدماتی را برای کشف، انتقال، و دست کاری مجموعه داده های بزرگ ذخیره شده در مخازن توزیعی ارایه می کند. یک شبکه داده دو نقش مهم را دارد: یک مکانیسم انتقال داده مطمئن و با عملکرد بالا و پک مکانیسم مدیریت و کشف مقياس پذیر (22). یک شبکه داده متشکل از منابع ذخیره ای و رایانشی در مناطق مختلفی است که با شبکه های پر سرعت به هم متصل می شوند. آن ها را می توان تحت ازمایش های فیزیکی پر انرژی در هادرون (37)، پروژه های نجوم – رصدخانه مجازی (59)، و شبیه سازی پروتئین با بیوگرید استفاده کرد که مستلزم تحلیل حجم زیادی از داده هاست. داده های تولید شده از یک ابزار، ازمایش یا شبکه ای از حسگر ها در یک سایت اصلی ذخیره شده و به سایر سایت ها در دنيا انتقال داده می شود.’‘ترجمه یار، دانلود رایگان مقالات”

کاربر اقدام به جست و جوی کاتالوگ محلی برای یافتن ديثاست های خود می کند. با داشتن مجوز، دیتاست مورد نیاز را می توان یافت. در غیر این صورت باید به یک منبع دور دست مراجعه کرد. داده ها را می توان به یک واحد محاسباتی برای پردازش انتقال داد. پس از پردازش نتایج را می توان به مرکز تجسم سازی ارسال کرد. شبکه های داده ها موجب تحليل داده ها، تسهیم نتایج با همکاران و حفظ اطلاعات می شوند. منابع در یک شبکه داده ناهمگن بوده و در حوزه های مدیریتی مختلف منتشر می شوند. حضور مجموعه داده هاي بزرگ، تسهیم مجموعه داده های توزیع یافته، دارای فضای نام یکسان بوده و توزیع محدود داده را می توان به صورت یک مجموعه منحصر به فرد از شبکه داده ها در نظر گرفت. شبکه های داده ها حاوی ویژگی های خاصی هستند. هدف کلی شبکه ها، ترکیب منابع توزیعی برای دست یابی به عملکرد بالا است. از سوی دیگر هدف اصلی CDN ها، ذخيره سازي داده ها برای دسترسی سریع توسط کاربران نهایی است. به علاوه همه CDN هاي تجاري داراي ماهيت اختصاصی هستند.ترجمه توسط ترجمه یار

1-3-2-2 دیتابیس های توزیعی

یک دیتابیس توزیعی DDB(21-45) یک مجموعه سازمان دهی شده از داده های توزیع شده در موقعیت های فیزیکی مختلف است. این دیتابیس را می توان در کامپیوتر های مختلط در یک محل ذخیره سازی کرد و یا ببین کامپیوتر ها در مکان های مختلف انتقال داد. هر کامپیوتر در یک سیستم دیتابیس توزیعی، یک گره است. یک گره در سیستم دیتابیس توزیع یافته به عنوان کلاینت سرور یا هر دو، بسته به شرایط عمل می کند. هر سایت دارای یک درجه استقلال بسته به اجرای یک کوئری محلی می باشد. یک دیتابیس توزیعی را می توان با تقسیم یک دیتابیس یا با آزاد سازی دیتابیس های مختلفی تشکیل داد. توزیع این سیستم، برای کاربران شفاف است زیرا با سیستم به صورت یک سیستم منطقی تعامل دارند. تعاملات در یک دیتابیس توزیعی شفاف بوده و هر تراکنش بایستی قادر به حفظ یکپارچگی در دیتابیس های مختلف باشد. دیتابیس های توزیعی قادر به رفع نیاز های سازمان های بزرگ تر هستند. کاربرد های ارایه شده توسط DDB شامل پردازش تراکنش های توزیعی، بهینه سازی پرس و جو و مدیریت کارامد منابع است. DDB ها، برای ترکیب دیتابیس های متنوع برای ارایه یک رابط مناسب برای پردازش کوئری با افزایش اطمينان پذیری و بازده تخصیص داده می شوند. یکپارچه سازی دیتابیس در DDB ها یا یک سازمان انجام می شود. همانند DDB ها، کل شبکه در CDN ها توسط یک نهاد مدیریت می شود. با این حال CDN ها از DDB ها از این نظر متفاوت هستند که سرورهای ذخیره سازی CDN فاقد یک ویژگی خود کار همانند سایت های DDB هستند. به علاوه هدف Cdn ها ذخیره سازی محتوی است و این در حالی است که DDB ها برای پردازش کوئری، بهینه سازی و مدیریت استفاده می شود.’‘ترجمه یار، دانلود رایگان مقالات”

1-3-2-3 شبکه های P2P

شبکه های P2P (13-44) برای اشتراک مستقیم منابع کامپیوتر به جای نیاز به یک دفتر مرکزی طراحی می شوند. آن ها به صورت شبکه های بازیابی اطلاعاتی هستند که با ترکیب منابع برای تشکیل سیستم غیر متمرکز شناسایی می شوند. درون سیستم شبکه های P2P، هر همتا به صورت خودکار است و به همتای دیگر برای منابع، اطلاعات و ارسال تقاضا متکی است. در واقع یک نقطه ایده ال مرکزی کنترل در شبکه های P2P وجود ندارد.

از این روي، نهادهای مشارکتی برای نجام برخی وظایف با هم همکاری می کنند نظیر جست و جوي گره ها، محل یابی محتوی حافظه، مسیر یابی درخواست، رمز گذاری، بازیابی، رمز گشایی و تایید محتوي. شبکه های P2P متحمل به خطا و مقیاس پذیر تر از سیستم مرکزی هستند یک نهاد در شبکه های P2P می تواند هر زمان که بخواهد وارد یا خارج شود شبکه های P2P برای عرضه کننده های محتوایی مناسب است که قادر به دسترسی به CDN نیستند. یک نمونه بیث تورنت (33)است که یک برنامه اشتراک فایل P2P می باشد. شبکه های P2P فایل و محتوی بر راهبرد های کارآمد در گروهی از همکاران متکی هستند و موجب انتقال بهینه فایل ها و مدیریت سنگین ترافیک و ازدحام ناشی از تقاضا برای فایل های زیاد می شوند. این بر عکس CDN هایی است که در آن ها هدف اصلی، رفع نیاز های کاربران است. به علاوه، CDN ها از این نظر از شبکه های P2P متفاوت هستند که تعداد گره های ورود و خروج به شبکه در هر واحد زمانی در CDN بسیار ناچیز هستند و این در حالی است که سرعت در شبکه های P2P مهم است.’‘ترجمه یار، دانلود رایگان مقالات”

1-4 اطلاعات CDN ها

بر اساس بحث فوق می توان گفت که یک CDN، به دنبال عرضه کنندگان محتوایی است که هدف آن ها اطمینان از QOS به کاربران نهایی در زمان دسترسی به محتوی وب می باشد. تحلیل CDN ها نشان می دهد که حداقل، CDN بر اهداف کسب و کار زیر تاکید دارد: مقیاس پذیری، امنیت، اطمنیان پذيری، پاسخگویی و عملکرد.ترجمه توسط ترجمه یار

1-4-1 مقیاس پذیری

مقياس پذیری اشاره به توانایی سیستم برای مدیریت مقادیر زیادی از داده ها، کاربران و تراکنش ها بدون کاهش در عملکرد دارد. برای توسعه یک مقیاس جهانی، عرضه کننده های CDN قادر به صرفه جویی زمان و هزینه در ارایه ارتباطات و زیر ساخت های شبکه می باشند. این شامل ارایه منابعی برای رسیدگی به ترافیک های متغیر می باشد. CDN به عنوان یک جاذب شوک برای ترافیک توسط ارایه خودکار برای رفع نیاز های ازدحام ناگهانی عمل می کند. این قابلیت به CDN امکان اجتناب از ارایه منابع پر هزینه را می دهد. و عملکرد بالایی برای هر کاربر دارد.

درون ساختار مدل کسب و کار CDN، عرضه کننده های محتوي، از عرضه کننده هاي CDN برای بیشینه سازی اثر محتوی آن ها استفاده می کنند. با این حال، روند فعلی نشان می دهد که نوع برنامه های پشتیبانی شده توسط CDN ها، مدل کسب و کار فعلی را تبیدل می کنند. در این هدف عرضه کننده های محتوی و کاربران نهایی، بایستی برای دریافت محتوی با کیفیت هزینه پرداخت کنند. در این زمینه، مقیاس پذیری، مسئله ای برای ارایه محتوي با کیفیت و حفظ هزینه های عملیاتی پایین است.’‘ترجمه یار، دانلود رایگان مقالات”

1-4-2 امنیت

یکی از نگرانی های اصلی CDN، ارائه راه حل های امنیت بالقوه برای محتوی با ارزش و محرمانه (19) است. امنيت، حفاظت از محتوی در برابر دسترسی غیر مجاز است. بدون کنترل امنیتی مناسب، یک پلتفرم Cdn در معرض کلاهبرداری های سایبری، حملات به DDOS، ویروس ها و سایر نفوذ هاي ناخواسته قرار می گیرد. هدف CDN، رفع نیاز های مربوط به امنیت فیزیکی، شبکه نرم افزار، داده ها و امنیت رویه ای می باشد. با رفع ملزومات امنیتی، یک CDN قادر به حذف نیاز به اجزای سخت افزار برای حفاظت از محتوی و تراکنش است. بر طبق مسائل امنیتی، یک عرضه کننده CDN با سایر نگرانی های خطر بالقوه از جمله حملات DDOS مقابله می کند.

1-4-3 اطمینان پذیری، حساسیت و عملکرد

اطمینان پذیری اشاره زمان دسترسی سرویس دارد. یک عرضه کننده CDN می تواند دسترسی کلاینت را به محتوی خاص از طریق تحويل آن از چند محل بهبود بخشد. برای همین منظور یک شبکه متحمل به خطا با مکانیسم های توازن بار مناسب بایستی اجرا شود( 42). حساسیت به معنی میزان عملکرد طبیعی یک سرویس است. عملکرد CDN، با زمان پاسخ ادراک شده توسط کاربران نهایی تعریف می شود. زمان پاسخ کند تر یک عامل مهم موثر در فرایند ها و وب سایت ها است. اطمينان پذیری و عملکرد CDN، تحت تاثیر مکانیسم مسیر یابی و موقعیت محتوی و نیز تکرار داده ها و راهبرد های ذخیره سازی قرار دارد. از این روي، CDN از ذخیره سازی و استریمینگ برای بهبود عملکرد جهت تحویل محتوی رسانه استفاده می کند. یک CDN هاست وب سایت بر ارایه خدمات مطمئن تاکید دارد.’‘ترجمه یار، دانلود رایگان مقالات”

CDN5 -1 های موجود : پیشرفته

در این بخش، ما به بررسی پیشرفت CDN می پردازیم. از این رو توصیف خدمات مختلف و فناوری های CDN موجود نیز یکی از اهداف ما است. اولا، یک توصیف مختصر را در مورد CDN تجاری ارایه می کنیم. به این ترتیب مروری کوتاه بر روی CDN آکادمیک داریم که یک تصویر دقیق از فناوري هاي CDN در این لحظه به دست میدهد.ترجمه توسط ترجمه یار

1-5-1 CDN های تجاری

بیشتر CDN های عملیاتی توسط شرکت های تجاری توسعه می یابند و به دلیل خرید یا تحصیل در معرض تلفيق قرار می گیرند. از این روي، ما بر مطالعه CDNهای تجاری ای می پردازیم که با گذشت زمان، عملکرد ثابتی را داشته اند. جدول 1-2 فهرستی از CDN های تجاری و خلاصه مختصري از آن ها را نشان می دهد. یک فهرستی از بیشتر CDN های تجاری را می توان در دایرکتوری های تحقیقاتی دیویسون و پاتان یافت.

ماهیت اختصاصی CDN تجاری موجب شده است تا آشکار سازی اطلاعات دقیق در مورد راهبرد های کسب و کار و فنی مورد استفاده توسط آن ها سخت باشد. با این حال در تحقیقات مربوط به CDN هاي تجاري، ما اطلاعات مهمی را ارایه می کنیم. در این زمینه، لازم به ذکر است که بسیاری از اطلاعات خاص CDN نظیر هزینه های CDN، مشتریان موجود CDN ناديده گرفته شده اند زیرا آن ها با گذشت زمان تغییر می کنند به این ترتیب اطلاعات ارایه شده در این بخش پایدار و به روز است. با این حال، برای درک شيوه تامین هزینه مشتریان، ما به فصل 8 این کتاب مراجعه می کنیم.’‘ترجمه یار، دانلود رایگان مقالات”

 1-5-1-1 آکامی

فناوري هاي آکامی (1-27)، در 1998 در ماساچوست آمریکا تأسیس شد. این فناوری از تلاش های تحقیقاتی MIT برای حل مسئله ازدحام ناگهانی به تکامل رسید. آگامی رهبر بازاری در ارایه خدمات تحويل محتوی می باشد. این مالک بيش از 25000 سرور در 900 شبکه در 69 کشور است. رویکرد آکامی بر اساس این مشاهده است که ارایه محتوی وب از یک محل می تواند موجب بروز مسائلی برای مقیاس پذیری، اطمینان پذیری و عملکرد شود. از این روی این سیستم می تواند درخواست هایی را از یک سرې سرور های حافظه ای در حاشیه شبکه ارسال کند. سرور آكامی، محتوی ( برای مثال، صفحات HTML ،عکس هاي جاسازي شده اجرایی و اسناد PDF )، محتوای پويا (انیمیشن ، اسکریپت ها و DHTML ) و استریم های صوتی و تصویر ارایه می کند.

زیر ساخت آکاميف ازدحام ناگهانی را با تخصيص سرور های بیشتر به سایت های تجربه کننده بار بالا مدیریت می کند و قادر است تا همه مشتریان را از سرور های نزدیک خدمات رسانی کند. سیستم در خواست ها را به نزدیک ترین سرور هدایت می کند. آکامی، کنترل شبکه خود را از طریق فنون نقشه برداري (هدایت درخواست به سرورهای محتوی) ارسال می کنند که از سیستم DNS مقاوم به خطا استفاده می کند. سیستم نقشه یابی، یک نام هاست را بر اساس سرویس درخواستی حل می کند.ترجمه توسط ترجمه یار

این هم چنین از DNS برای توازن بار شبکه استفاده می کند. سرور های نام آکامی، نام هاست را به ادرس IP با درخواست نقشه یابی به سرور حل می کند. عوامل آکامی، با مسیر یاب مرزي به عنوان همتا، ارتباط برقرار می کند. سیستم نقشه یابی از BGP برای تعیین توپولوژی شبکه استفاده می کند. سیستم نقشه بابی در آکادمی، اطلاعات توپولوژی شبکه را با اماره های شبکه زنده ترکیب می کند. سیستم توازن بار مبتنی بر DNS آکامی به طور پیوسته، وضعیت خدمات و سرور ها و شبکه ها را پایش می کند. برای پایش انتها به انتهای سلامت سیستم، آکامی از عواملی برای شبیه سازی رفتار کاربر نهایی با دانلود اشیای وب و اندازه گیری شرط خطا و زمان دانلود استفاده می کند. آکامی از این اطلاعات برای پایش عملکرد سیستم و شناسایی خودکار و تعليق مراکز داده های مشکل آفرین، استفاده می کند. هر یک از سرور های محتوي، بار خود را برای پایش برنامه گزارش کرده و گزارش های بار را به سرور DNS محلی منتشر می کند. این سرور DNS قادر به تعیین نوع آدرس IP برگشتی در زمان حل نام DNS است. در صورتی که بار سرور فراتر از یک آستانه خاص باشد، سرور DNS به طور هم زمان برخی از محتوی تخصیص داده شده را به سرور های اضافی تخصیص می دهد. سرور می تواند بخشی از بار خود را در زمان تجربه بار متوسط تا بالا، منتشر می کند. سیستم پایشی در اکامی قادر به انتقال بار مرکز داده ها به حل کننده DNS برای ترافیک مستقیم است. علاوه بر توازن بار، سیستم پایش آکامی متمرکز است. این اطلاعات برای اهداف تشخیصی و عملیاتی شبکه مفید است.’‘ترجمه یار، دانلود رایگان مقالات”

اکامی، محتوی دینامیک و استاتیک را در HTTP و HTTPS ارائه می کند. سرور های محتوی آکامی از سایر ویژگی ها نظیر( توانایی ایجاد محتوای امن پروتکل HTTPS. پشتیبانی از محتوای جایگزین، پشتیبانی از انتقال و رسیدگی به کوکی ها) استفاده می کنند. بر اساس این ویژگی ها، سرور حاشیه ای موجب اطمینان از ثبات و پیوستگی محتوي مي شود. از سوی دیگر، آکامي قادر به مدیریت محتوی بر روی سرور ها با استفاده از فناوری ESI است. کاربرد ESI به کاربران و عرضه کننده ها امكان تقسيم محتوي را به بخش های مختلف با ویژگی های ذخیره سازی مستقل می دهد. این قطعات را می توان به صورت اشیای راهبردی مجزا هر سرور ها در نظر گرفت.

اكامی از مایکروسافت، ریئل و فرمت اپل کویگ تایم برای تحویل سرویس های استریمینگ پشتیبانی می کند. یک استریم زنده توسط عرضه کننده محتوی کد گذاری شده و به سرور نقطه ورودی انتقال داده شده و به نوبه خود موجب می شود تا محتوی به کاربران نهایی برسد. برای اجتناب از همه نقاط خرابی، بک آپ ها برای سرور ورودي حفظ می شوند. به علاوه، هر سرور نقطه ای داده ها را در مسیر های مختلف به سرور ها از طریق روش های انتشار اطلاعات ارسال می کند.

اطلاعات بیشتر بر روي آکامی و مسیر یابی لايه، از جمله عملکرد آن، مزایای دسترسی کاربرد های مختلف در استریمینگ زنده، برنامه و شتاب IP را می توان در فصل 10 یافت.’‘ترجمه یار، دانلود رایگان مقالات”

EdgeStream 2-1-5-1

Edgestream (23) در 2000 و در کالیفرنیای امریکا نهادینه شد. Edgestream یک عرضه کننده برنامه های استریمینگ ویدئویی در اینترنت است. در عین حال نرم افزار های استریمینگ IPTV و مبتنی بر تقاضا را برای انتقال ویدئو های با نرخ بیت بالا در اینترنت ارایه می کند. این خود از HTTP برای تحویل محتوی استفاده میکند Edgestream از فرمت های مختلفی برای تحویل محتوی استفاده می کند. نرم افزار بهینه سازی پیوسته، تونل ازدحام اینترنت، فناوری های سرویس پایش عملکرد زمانی، به حل نهفتگی، فقدان بسته و تنگنا های ازدحام از این موارد هستند. برنامه های جاسازی شده در دستگاه هاي الکترونیک مصرف کننده، خدمات بی سیم، IP و نیز تلویزیون های دیجیتال می توانند از نرم افزار به طور مداوم مسیر نرم افزار بهینه سازي (CROS)، اینترنت تونل ازدحام از طريق (ICTT ) و زمان واقعی عملکرد خدمات مانیتورینگ (RPMS) فن آوری، که با هم برای رسیدگی به پوشیدگی، از دست دادن بسته و تنگناها احتقان کمک کند. برای ويدئو استریمینگ استفاده می کنند.ترجمه توسط ترجمه یار

بستر Edgestream متشکل از ماژول های نرم افزار سرور و کلاینت است. نرم افزار سرور متشکل از مدیریت محتوا و گزارش آنلاين (CMOR) نرم افزار سرور ماژول، کنترل سرور نرم افزار موبایل EdgeStream ، پایگاه EdgeStrearn سیستم ماژول، و EdgeStrearn سرور ماژول است. همه ماژول های سرور ترکیب شده و برروی یک سرور اجرا می شود. ماژول CMOR، موجب مدیریت گزارش ها محتوی و همه سرور ها در سیستم می شود. این خود قادر به تولید گزارش های زمان باقی مبتنی بر وب برای مشاهده آماره ها و تراکنش ها از دیتابیس SQL می باشد. ماژول کنترل، قدرت ضروری را برای کسب اطلاعات محتوي همره با مدیریت تحویل استریمینگ قراهم می کند. ماژول دیتابیس، ورودي هايي را براي اهداف حسابدرای ارایه می کند. این خود از مایکروسافت SQL استفاده می کند. ماژول سرور برای توازن بار و اجرا بر روي بستر سرور کم هزینه طراحی شده است. هنگام اجرا بر روی یک سرور پردازنده دوگانه، ظرفیت استریمینگ می تواند 500 مگاپیکسل بیشتر را با خطر قیب ترابایت بیشتر تولید کند.

نرم افزار کلاينث Edgestream ، یک رابط پلاگین را برای ویندوز مدیا و ریئل پلیر فراهم می کند. آن را می توان برای اندازه گیری کیفیت ارتباطات اینترنتی بر اساس ثانیه به ثانیه استفاده کرد. نرم افزار کلاینت PC برای بستر ويندوز استاندارد قابل دسترس است و یک دانلود 600 کیلو بایت است. كلاينت سخت افزار دانلود 300 کیلوبایت است و در ویندوز XP قرار گرفته است.’‘ترجمه یار، دانلود رایگان مقالات”

 1-5-1-3 شبکه هاي لايم لايت

شبکه های لایم لایت (30)، در 2001 درتمپ آریزونا بنیان گذاری شدند. سرویس های تحویل محتوي شامل توزيع HTTP / Web فایل های رسانه های دیجیتال نظير ویدئو، موزیک، بازی، نرم افزار و رسانه های اجتماعی است. این خود محتوی را به شرکت های رسانه ای از جمله عملیات کسب و کار در تلویزیون موسیقی، رادیو، روزنامه، موسیقی، فیلم، بازی ویدئویی و صنایع نرم افزاری تحویل می دهد.

عرضه کننده های محتوی، محتوی را مستقیما به سرور های CDN لايم لايت با سرور هاي خود آپلود می کنند که مستقیما به شبکه لايم لايت متصل است. با درخواست از کاربر نهایی، لايم لايت محتوی را به خوشه های سرور وب توزیع می کند. این محتوی مستقیما به کاربران نهایی از طریق ISP و یا در اینترنت تحویل داده می شود. همانند سایر CDN های تجاری، این خود از DNS باری مسیر یابی درخواست های مشتری به خوشه های محلی ماشین ها استفاده می کند.

شبکه هاي لايم لايت از ادوب فلش، MP3، مایکروسافت ويندوز . فرمت کویگ تایم برای تحویل سرویس های استریمینگ مبتنی بر تقاضا استفاده می کنند. نرم افزار اختصاصی شامل لايم لايت كانتنت ادچ براي تحويل محتوي از طریق HTTP راشبکه بندی می کند.ترجمه توسط ترجمه یار

1-5-1-4 تصوير معکوس

تصوير آینه با معکوس در 1999 در ماساچوست آمریکا بنیان گذاری شد. این یک عرضه کننده محتوي آنلاين برنامه، محیط رسانه ای، رایانش وب، گزارش دهی و سرویس های تحویل تراکنش به کاربران نهایی محسوب می شود این خود از یک معماری سوپر استور استفاده می کند که در آن محتوي در خوشه سرور وب بزرگ تر نزدیک به مناطق کاربر قرار گرفته است. تصویر آینه از زیر ساخت نقطه دسترسی محتوی برای ارایه عرضه کننده محتوي استفاده می کند.’‘ترجمه یار، دانلود رایگان مقالات”

وقتی که یک درخواست کاربر برای محتوی از یک تصویر اینه ارائه شده به این ترتیب می توان یک توازن بار در شبکه CAP را ایجاد کرد. توازن بار از مسیر یابی DNS برای تعیین محل Cap با زمان پاسخ سریع استفاده می کند. با دریافت سریع پاسخ در محل cap، حافظه و دیتابیس مرکزی، از نظر محتوي درخواستی کنترل می شوند. اگر محتوي يافت شود، به کار بر تحویل داده می شوند. سپس محتوی درخواستی به کاربر از سرور اصلی تحویل داده می شود و شبکه CAP محتوي را از سرور اصلی بازیابی می کند. تصوير آينه، قادر به ارایه تحویل محتوی، رسانه های استریمینگ، و راه حل های رایانش وب از جمله راه حل حافظه محتوی برای افراد اسپایک های ترافیکی ضمن ارائه محتوی استاتیک است. در عین حال راه حل دانلود دارایی دیجیتال را برای مدیریت ذخیره و دانلود محتوی دیجیتال، راه حل ويدئوي مبتنی بر تقاضا را برای تحویل استریمینگ محتوی دیجیتال، موتور قواعد توسعه پذیر را برای کنترل فرایند تحویل ارایه می کند و از روش وب کستینگ برای کاربران جهت ارسال پیام هایی برای اموزش، بازاریابی استفاده می کنند.ترجمه توسط ترجمه یار

2-5-1 CDN اکادمیک

بر خلاف CDN های تجاری، استفاده از فناوری P2P در CDN های آکادمیک رایج است. از آن روی، تحویل محتوی از رویکرد غير متمرکز استفاده می کند و بار درخواستی در همه هاست ها توزیع می شود و سیستم قادر به مدیریت خطای گره و افزایش بار می باشد.CDN های آکادمیک با استفاده از فنون P2P ساخته شده و برای محتوی استاتیک موثر هستند و قادر به مدیریت پویای محتوی تولید شده به دلیل ماهیت غیر قابل ذخيره محتوي پویا نمی باشند. در این بخش، سه ICDN اکادمیک یعنی Globule , CdDeeN , Coral ارایه می شود. جدول 1-3 ، یک خلاصه ای از این CDN اکادمیک را نشان می دهد. جدول 1-3 خلاصه ای را از این CDN آكادمیک را نشان می دهد. دو CDN-FCAN و COMODIN به ترتیب در فصول این کتاب ارایه شده اند.

CoDeeN 1-2-5-1

(64-46) CoDeeN یک سیستم سرور پروکسی مبتنی بر P2P می باشد که در دانشگاه پرینستون آمریکا توسعه یافته است. این یک CDN مبتنی بر HTTP بوده و به کاریران عملکرد بهتری را در بسیاری از وب سایت ها می دهد. CoDeeN امکان ذخیره سازی محتوی وب و ارسال درخواست های HTTP را می دهد. این خود بر روی [9] PlanetLab ساخته می شود و متشکل از شبکه های با سرور های پروکسی با عملکرد بالا است. گره های CoDeeN به صورت پروکسی های باز برای دسترسی از بیرون سازمان هاست استفاده می شود. هر گره CoDeeN قادر به عمل به عنوان پروکسی پیشرو، معکوس و هدایت کننده است.’‘ترجمه یار، دانلود رایگان مقالات”

CoDeeN دارای توانایی پایش محلی برای بررسی منابع اصلی سرویس در سوكت هاي فایل، سیکل CPU و سرویس DNS می باشد. این خود اطلاعات را در مورد وضعیت CoDeeN و محیط آن جمع اوری می کند. این اطلاعات به ارزیابی ارتباط و نيز قابلیت دسترسی سرویس کمک می کند. برای پایش وضعیت سلامت همتاريا، گره CoDeeN از دو مکانیسم استفاده می کند یعنی ضربان قلب مبتنی بر UDP سبک وزن و هلپر سطح HTTP/TCP .

1-5-2-2 CORAL

CORAL (28) یک شبکه توزیع محتوي P2P است. این شبکه توسط گروه سیستم کامپیوتری این دانشگاه نیویورک در دانشگاه استنفورد توسعه یافته است. این برای منعکس کردن محتوی وب طراحی شده و هدف آن ارایه عملکرد بهتر برای بهبود وب سایت ها است. این خود از پهنای باند داوطلبان برای اجتناب از ازدحام و کاهش بار بر رویوب سایت ها و عرضه کننده های محتوی وب استفاده می کند.CoralCDN بر روي پلانث لب به جای سیستم ثالث، مستقر می شود برای استفاده از CoralCDN یک ناشر محتوي، یک لینک را به پرتال پر ترافیک .nyud.net:88090 متصل می کند. کلاینت ها به حافظه های کورال وب از طریق هدایت DNS ارسال می شوند CoralCDN بر روی لایه شاخص یابی ارزش کلیدی کورال، قرار می گیرد.CoralCDN متشکل از سه بخش اصلی است : یک شبکه ای از پروکسی های HTTP برای درخواست های کلاينت ، یک شبکه ای از سرور های DNS که کلاینت ها را روی یک پروکسی CoralCDN HTTP قرار می دهند و یک زیر ساخت شاخص یابی که بر روی آن دو برنامه قرار می گیرد.’‘ترجمه یار، دانلود رایگان مقالات”

1-5-2-3 Globule

Globule (25) یک CDN مشار کتی متن باز در دانشگاه ویرجی هلند است. هدف آن این است تا به عرضه کننده هاي محتوی، امکان سازمان دهی و نیز اجرای یک بستر هاستینگ را بدهد. به طور اخص، این یک شبکه لایه هایی است که متشکل از گره های کاربر نهایی بوده و در حالت P2P در شبکه عمل می کند به این ترتیب امکان پایش سرور ها و هدایت درخواست ها وجود دارد. در Globule این به صورت مجموعه اي از اسناد مربوط به کاربر خاص تعریف شده و یک سرور یک فرایند اجرا شده بر روی ماشین متصل به شبکه است، Globule معمولا از شاخص نزدیکی استفاده می کند. این متریک برای هدایت کلاینت ها به سمت سرور طراحی شده است. Globule به صورت یک ماژول ثالت برای سرور HTTP اپاچی عمل می کند.ترجمه توسط ترجمه یار

1-6-1 شبکه محتوی واحد

برای این که تبديلات محتوی و سرویس زیر ساختار و پردازش قابل دسترس کاربر باشد، فروشنده ها شبکه های سرویس محتوي را پیاده سازی می کند که به عنوان یک لایه زیر ساخت شبکه دیگر بر روي CDN کار می کند و از این رو یک نسل دیگری از سرویس های CDN را فراهم می کند. CSN نسخه ای از CDN است. CSN به عنوان کانال توزيع سرویس برای عرضه کننده های سرویس ارزش افزوده استفاده می شود. این تمایز منطقی بین محتوی و سرویس تخت دامنه تحويل محتوي / توزیع و سرویسهای محتوی وجود دارد. از این روی، شبکه محتوی واحد که از ترکیب هماهنگ پشتیبانی می کند مطلوب است.

 1-6-2 محتوی پویا

محتوی دینامیک، اشاره به محتوایی دارد که به صورت مبتنی بر تقاضا با استفاده از برنامه های وب بر اساس درخواست کاربر تولید می شود. این تولید محتوی بسته به ویژگی ها و پروفیل کاربر استفاده می شود. حجم زیادی از محتوي وب، به صورت دینامیک تولید می شود محتوی دینامیک شامل اسکریپت ها، انیمیشن های DHTML یا XML توليد شده هستند. تولید دینامیک صفحات وب را می توان با استفاده از برنامه وب مقیاس پذیری انجام داد. برای مدیریت محتوی دینامیک، یک عرضه کننده CDN از روش های مقیاس پذیر برای تسریع تولید پویا صفحات وب استفاده می کند. انتخاب راهبرد مناسب بسته به ویژگی های برنامه وب متغیر است.’‘ترجمه یار، دانلود رایگان مقالات”

 1-6-3 سرویس های وب

امروزه، یک CDN تجاری میزبان سرویس های وب است. برای مثال، آکامی از سرویس NET بر روی شبکه خود استفاده کرده است. تصویر اینه بر روی شبکه تحویل برنامه توسعه یافته است. چندين مطالعه (60-29) نشان داده اند که عملکرد سرویس وب به دلیل نیاز به پردازش و هاستینگ ضعیف است. برخی از راه حل ها را می توان در منابع یافت که برای حل مسئله کاربرد موثر سرویس وب به سرور های CDN استفاده می شود. جین و همکاران (29) یک زیر ساختار حافظه بین شبکه ها و ISP ارایه کرده اند. تاکسی و همکاران (60) ذخیره سازی را با پیام هاي XML پیشنهاد کرده اند.ترجمه توسط ترجمه یار

4-6-1  معماری سرویس گرا

تغییرات آینده در دامنه شبکه به سرویس ها امکان داده است تا با پروتکل های استاندارد و نکانیسم های درخواست تشکیل شوند و از این روی شبکه محتوی قادر به استفاده از SOA است. شفافیت بالای درون SOA نیاز است و بر فناوری های سازنده اثر دارد. داده کاوی در شبکه محتوی از بهبود عملکرد از طریق رسیدگی به مدیریت مناسب ترافیک، قیمت گذاری و حسابداری در Cdn بر اساس SOA بهره می برد.

 1-6 تحقیقات آینده

در این بخش، یک نقشه راه برای محققان CDN با بررسی چالش هاي تحقيقات مورد انتظار برای نوآوری در این دامنه ارایه می شود.’‘ترجمه یار، دانلود رایگان مقالات”

1-7 – 1 توازن بار و تکرار محتوی در دامنه مشاركتي

مسئله تکرار موثر و ذخيره محتوی برای موفقیت CDN ها لازم است. مفهوم ذخیره محتوی داغ جدید نیست. تحقیقات آینده منجر به برایند تکرار پویا، مقیاس پذیر و کارامدي است که محتوي را بر اساس تقاضا ذخیره سازی کرده و بر زمینه هایی متمرکز هستند که در آن ها محتوي خاص بسیار نیاز است. به علاوه راه حل های نواوریانه ترکیبی از برنامه و حافظه در مدیریت محتوی شخصی هستند. فصل 3 ، اطلاعات بيشتري را در مورد فنون محتوي تولید ارایه می کند. اطلاعات دقیق استفاده ترکیبی از تکرار و ذخیره سازی و نیز سازو کار های پیوستگی حافظه را می توان در فصول 4-5 يافت.

1-7-2 استقرار مکانیسم های بازاری

یک مدل اقتصادی از پویایی بازار CDN استفاده کرده و موجب می شود تا سیستم از طریق تحلیل رفتار بازاری، قابل مدیریت تر باشد. از این روی مزایایی را برای بسیاری از سرویس های جدید دارد. استفاده از مکانیسم های بازاري بر اساس SOA است. به علاوه، تکرار، تسهیم منابع و سیاست های توازن بار بر روي SOA انجام می شود. اطلاعات بیشتر بر روی طراحی CDN و قیمت گذاري CDN را می توان در فصول 7 و 8 یافت.’‘ترجمه یار، دانلود رایگان مقالات”

 1-7-3 یک CDN تطبیقی برای استریمینگ رسانه ای

میزبانی يا هاستینگ سرویس استریمنینگ مبتنی بر تقاضا به دلیل شبکه و پهن باند مورد نیاز برای تحویل محتوي به کاربران نهایی، چالش بر انگیز است. برای اجتناب از ازدحام شبکه و بهبود عملکرد، فنون P2P را می توان برای ساخت CDN تطبیقی استفاده کرد. در این سیستم، ذخيره محتوی و کاربر سرور استریمینگ، شبکه ومنابع ذخیره ای به ایستگاه کاربر بار گذاری می شود. ایده اصلی این است که مشترکان قادر به ارائه استریم هاي محتوي ویدئویی به مصرف کننده باشد. دیگر کار بر روی CDN استریمینگ و تطبیقی از طریق کنترل مشارکتی بر روی سرویس در فصل 12 یافته است.ترجمه توسط ترجمه یار

 1-7-4 CDN پویا

شبکه های موبایل روز به روز برای توزیع اطلاعات در میان کاربران اهمیت پیدا می کنند. در مقایسه با شبکه های سیم دار، شبکه های موبایل با یک تغییر بالاتر تقاضا به دلیل تحریک کاربر متمایز می شوند. فنون تحویل محتوی برای شبکه های موبایل باید تغييرات تقاضای زمانی و مکانی را برای بیکر بندی سیستم و کاهش ترافیک کل در نظر بگیرد. مدلی برای CDN پويا بایستی برای دسترسی به اطلاعات به روز و برنامه های شرکتی طراحی شود. مثالی از یک عرضه کننده cdn موبایل، بی سیم ارتیوا است و ويدئو، صوتی و محتوي چند رسانه ای را به کاربران موبایل تحویل می دهند.

1-7-5 توزیع محتوی از طریق شبکه بندی واسطه گری

تغییرات حاضر در شبکه محتوی ظرفیت شبکه بندی محتوی منجر به علاقه زیادی به انعکاس محتوي شده است. سرویس با کیفیت بالا با اجازه دان به CDN ها برای همکاری و مشارکت برای توزیع تحویل محتوی بین آن ها ابجا می شوند. از این رو تحقيقات آینده بر نواوری فناوری بین CDN متمرکز است. اطلاعات بیشتر در خصوص CDN را می توان در فصل 16 يافت.’‘ترجمه یار، دانلود رایگان مقالات”

1-7 نتیجه گیری

در این فصل ما به بررسی CDN های موجود و اطلاعاتی در خصوص فناوري هاي مورد استفاده در فضای توزیع محتوی می پردازیم. پس از تحلیل شبکه بندی محتوی فعلی، کاربرد های یکپارچه نوظهور را می توان علاوه بر فناوری های پایدار نظیر نماینده P2P ، داده کاوی و شبکه برای تقویت اثر بخشی زیر ساخت اینده بدست اورد. نظر ما این است که انجام تغییر در صنعت CDN به صورت تطبیقی می تواند در دستور کار قرار گیرد. از این روی این فصل مبنایی برای ارایه تحليل عمقی و درک کامل تغييرات فعلی و آینده در چشم انداز توزیع محتوي است.ترجمه توسط ترجمه یار

 

 

error: شما فقط اجازه مطالعه دارید
قیمت می خواهید؟ ما ارزانترین قیمت را ارائه می کنیم. کافیست فایل خود را یا از طریق منوی خدمات ترجمه => ثبت سفارش ترجمه ارسال کنید یا برای ما به آدرس research.moghimi@gmail.com ایمیل کنید یا در تلگرام و واتس آپ و حتی ایمو با شماره تلفن 09367938018 ارتباط بگیرید و ارزانترین قیمت ترجمه را از ما بخواهید
+