ترجمه مقاله Salmonella, a cross-kingdom pathogen infecting humans and plants (سالمونلا، عامل بیماری زای واگیردار در انسان و گیاهان )

مقاله با عنوان:Salmonella, a cross-kingdom pathogen infecting humans and plants از اينجا دانلود كنيد

عنوان مقاله به فارسى:سالمونلا، عامل بیماری زای واگیردار در انسان و گیاهان

پشتیبانی : دارد. در صورت هر گونه بروز مشکل با شماره تلفن 09367938018 یا آی دی تلگرام@research_moghimi تماس حاصل فرماييد.

کیفیت محصول :عالى

قيمت: 15200تومان

قسمتى از ترجمه محصول:

چکیده

عفونت و بیماری با گونه های سالمونلاء غیر تيفوئيدی بطور ثابت هستند و تهدید غیر قابل اغماضی را برای انسان ها ایجاد می نمایند. در دو دهه گذشته، شیوع بیماری سالمونلوز به طور فزاینده ای با میوه ها و سبزیجات آلوده در ارتباط بوده است. برای یک مدت طولانی، سالمونلا را برای بقاء در گیاهان پس از یک عفونت اتفاقیِ بیشتر یا کمتر فرض نمودند. با این حال، این مفهوم اخیرأ به چالش کشیده شده است. مطالعات بر روی مکانیسم عفونت در دستهء گیاهان، و همچنین در سیستم های ایمنی گیاه، یک فرآیند عفونتی فعال که شبیه ویژگی های خاص عفونت ها در حیوانات است را نشان می داد. از یک طرف، سالمونلا نیاز به نوع III سیستم های ترشح آن هم به طور موثر در گیاهان آلوده و سرکوب مکانیسم های مقاومتی را دارد. و از سوی دیگر، گیاهان این باکتری ها را تشخیص می دهند و نسبت به عفونتِ مکانیسم دفاعی ناشی از دیگر واکنشات به عوامل بیماری زای گیاهی واکنش نشان می دهند. در این بررسی، ما جدیدترین گزارشات موجود در تعامل بین سالمونلا و گیاهان را ارائه می نماییم. و در مورد راه های ممکنه که توسط این باکتری های آلوده در گیاهان استفاده می شود و همچنین پاسخ گیاه به عفونت ها بحث می نماییم. یافته های اخیر نشان می دهد که گیاهان نقش عمده و اصلی ای را در انتشار سالمونلا در اکوسیستم ایفا می کنند.

Abstract

Infections with non-typhoidal Salmonella strains are constant and are a nonnegligible threat to the human population. In the last two decades, salmonellosis outbreaks have increasingly been associated with infected fruits and vegetables. For a long time, Salmonellae were assumed to survive on plants after a more or less accidental infection. However, this notion has recently been challenged. Studies on the infection mechanism in vegetal hosts, as well as on plant immune systems, revealed an active infection process resembling in certain features the infection in animals. On one hand, Salmonella requires the type III secretion systems to effectively infect plants and to suppress their resistance mechanisms. On the other hand, plants recognize these bacteria and react to the infection with an induced defense mechanism similar to the reaction to other plant pathogens. In this review, we present the newest reports on the interaction between Salmonellae and plants. We discuss the possible ways used by these bacteria to infect plants as well as the plant responses to the infection. The recent findings indicate that plants play a central role in the dissemination of Salmonella within the ecosystem.

error: شما فقط اجازه مطالعه دارید
قیمت می خواهید؟ ما ارزانترین قیمت را ارائه می کنیم. کافیست فایل خود را یا از طریق منوی خدمات ترجمه => ثبت سفارش ترجمه ارسال کنید یا برای ما به آدرس research.moghimi@gmail.com ایمیل کنید یا در تلگرام و واتس آپ و حتی ایمو با شماره تلفن 09367938018 ارتباط بگیرید و ارزانترین قیمت ترجمه را از ما بخواهید
+