ترجمه مقالهOptical Solitons Simulation Using DSF and Optical Pulse Generator in Single Mode Optical Fiber (شبیه سازی سالیتون های نوریبا استفاده از DSF و جنراتور پالس نوری در فیبر تک حالته نوری)

مقاله با عنوان:Optical Solitons Simulation Using DSF and Optical Pulse Generator in Single Mode Optical Fiber از اينجا دانلود كنيد

عنوان مقاله به فارسى:شبیه سازی سالیتون های نوریبا استفاده از DSF و جنراتور پالس نوری در فیبر تک حالته نوری

پشتیبانی : دارد. در صورت هر گونه بروز مشکل با شماره تلفن09191732587 يا 09367938018 یا آی دی تلگرام@research_moghimi تماس حاصل فرماييد.

کیفیت محصول :عالى

قيمت: 15000 تومان

قسمتى از ترجمه محصول:

چکیده

 این گزارش درباره شبیه سازی سالیتون های نوری در فیبر نوری تک حالته می باشد. سالیتون های نوری در حال حاضر برای ارتباط راه دور مورد استفاده قرار می گیرند که این به خاطر خواص عنصری موجود در شکل پالس آن ها است. این پروژه مدلینگ سالیتون های نوری را توسعه داده و گسترش منفرد را با استفاده از نرم افزار اپتی سیستم شبیه سازی کرده است.کاهش پراکندگی فیبر و جنراتور های پالس نوری در شبیه سازی مورد استفاده قرار گرفته است. اثر غیر خطی و پراکندگی در فیبر نوری با استفاده از جنراتور های پالس نوری نظیر جنراتور های نوری سچ و گاوس مورد بررسی قرار گرفته است.به علاوه جنراتور های نوری در فواصل مختلف به وسیله فیبر مجموع غیر خطی پراکنده ،شبیه سازی خواهد شد. سپس داده های حاصله از شبیه سازی آنالیز می شود. سالیتون نوری تولیدی با استفاده از جنراتور نوری سچ آماده به کار بوده و ضرر داده ای کمتری دارد. این پروژه برای سیستم های ارتباطی فرا سریع که از فیبر نوری استفاده می کنند زمانی که برای 40 گیابایت بر ثانیه ،سالیتون نوری را شبه سازی میکند از اهمیت زیادی برخوردار است.

معرفی

حالا ما تکنولوژی ای داریم که یک انقلاب در  ارتباطات جهانی ایجاد کرده است. این یک ترکیب از شیششه و نور است که به آن فیبر نوری گویند. بسیاری از کشور ها از فیبر نوری برای ارتباطات اینترنتی، تماس های تلفنی و پروتوکل های اینترنتی خود استفاده می کنند. در فیبر نوری مقدار بسیار زیادی داده از طریق کابل شیشه ای کوچک و باریک منتقل می شود. داده قبل از تغییر حالتش به پالس نوری در کابل های کوچک فیبر نوری، به سیگنال تبدیل می شود. عبور پالس در طول کابل مانند انتشار موجبر بوده و در انتقال داده های با ریت بالا در مسیر طولانی با محدودیت روبه رو است. یک راه حل برای این مشکل استفاده از سالیتون ها نوری است که پالس های بسیار باریک با قدرت بسیار بالا دارند. این یعنی سالیتون های نوری فرا سریع مورد تقاضا هستند که به معنی سرعت بیشتر ارتباطات و ضرر کمتر و ایجاد ثبات است. در واقع پهنای باند به صورت نمایی در این هزاره طی تقاضای بسیار زیاد از طرف مصرف کنندگان اینترنت و فناوری اطلاعات ،افزایش یافته است.

راه حل ها انواع خاص پالس های نوری هستند که می توانند درون یک فیبر نوری تحریف نشده ده ها هزار کیلومتر را طی کنند.این پالس ها در یک حالت ثابت هستند و سرعت آن ها در طی مسافرت درون واسطه ثابت نگه داشته می شود.این بدان معنی است که پالس های سالیتون حتی پس از چندین هزار کیلومتر در فیبر نوری پخش می شوند.در یک فیبر نوری پالس های سالیتون با موازنه اثر پراکندگی به وسیله مدولیشن خود-فاز ،تولید می شوند.

نتیجه

سالیتون های نوری را با استفاده از نرم افزار های اپتی سیستم چه با تسهیم کننده ها یا با جنراتور های پالس نوری نظیر گاوس و سچ در فیبر تک حالته میتوان شبیه و مدل سازی کرد.بر اساس آنالیز می توان گفت استفاده از جنراتور پالس نوری سچ در مقایسه با نوع گاوس و تسهیم کننده ها بهتر است چرا که طول پراکندگی کمتری دارد و بنابر این در سیستم های مخابراتی ضرر داده ای کمتری را موجب می شود.

Abstract

This report indicates about the optical solitons simulation in single mode optical fiber. Optical Solitons are now used in long distance communications, because of its elemental property of maintaining its pulse shape. This project develops the optical solitons modeling and simulates the signal propagation by using OptiSystem software. Dispersion Decreasing Fiber and optical pulse generatrors are being used in the simulation. The effect of nonlinearity and dispersion in the optical fiber is investigated using optical pulse generators such as sech and Gaussian pulse generators. In addition, the pulse generators will be simulated at different distances varied by the nonlinear dispersive fiber total field. Then the data achieved from the simulation is analysed. Optical soliton generated using sech pulse generator is idle and has less data loss. This project is significant for the ultrafast communication system that is using optical fiber as it simulates optical solitons for over 40 Gbps.

 1. الیاس :
  29 اکتبر 18

  بسیار عالی تشکر از سایت ترجمه خوب شما. ترجمه مقالات شما عالی هست.

  • research-moghimi :
   29 اکتبر 18

   زنده باشید. این سایت که یک سایت ترجمه مقالات همه منظوره هست فقط بخاطر موفقیت بیشتر دانشمندان ایرانی طراحی شده است

error: شما فقط اجازه مطالعه دارید
قیمت می خواهید؟ ما ارزانترین قیمت را ارائه می کنیم. کافیست فایل خود را یا از طریق منوی خدمات ترجمه => ثبت سفارش ترجمه ارسال کنید یا برای ما به آدرس research.moghimi@gmail.com ایمیل کنید یا در تلگرام و واتس آپ و حتی ایمو با شماره تلفن 09367938018 ارتباط بگیرید و ارزانترین قیمت ترجمه را از ما بخواهید
+