اختراع آگاهی

برای ثبت سفارش ترجمه با موضوع با قیمتی کمتر از قیمت بازار با شماره تلفن 09191732587 در تلگرام یا واتس آپ در ارتباط باشید.

چکیده:

در انگلیسی از کلمه “اختراع” به دو روش استفاده می کنیم. اول ، منظور از دستگاه یا فرآیند جدیدی است که توسط آزمایش طراحی شده و برای تحقق یک هدف عملی طراحی شده است. دوم ، به معنای ساختگی ذهنی جعلی و دروغین ، که برای خوشحال کردن یا ترغیب کردن طراحی شده است. در این مقاله استدلال می کنم که آگاهی انسان از هر دو جنبه اختراعی است. اول ، این یک دانشکده شناختی است ، که با انتخاب طبیعی تکامل و طراحی شده است تا به ما کمک کند تا خود و مسابقات خود را هدایت کنیم. دوم ، این یک خیالی است که توسط مغز ساخته شده است و برای تغییر ارزشی که در وجود ما قرار دارد طراحی شده است.

مقدمه

منتقد ادبیات ویلیام امپسون درباره حرفه خود گفت: منتقدین دو نوع هستند: كسانی كه صرفاً خود را در برابر یك زیبایی رها می كنند . من خودم ، باید اعتراف کنم ، که مایلم به کلاس دوم این کلاسها برسم. زیبایی غیر قابل توضیح باعث تحریک در من می شود. می توان گفت دانش آموزان از دو نوع آگاه هستند. از یک طرف ، کسانی که می خواهند رمز و راز را ببینند دست نخورده باقی مانده ، به خوبی سیراب می شوند اما در غیر این صورت دست نخورده هستند. از سوی دیگر ، کسانی که آن را یک چالش علمی می دانند ، یک پدیده طبیعی است که ما باید آن را کشف و توضیح کنیم.

با این حال همه ما از همان مکان شروع می کنیم. ما از گرما و قرمزی یک دست ، مزه ترش یک لیمو ، نوازش دست یک معشوق لذت می بریم. همه ما قبول داریم که جبهه فوق العاده است. احساسات آگاهی در هسته اصلی ما نهفته است. بدون آنها موجودات بی چیز تری خواهیم بود که در دنیای کسل کننده زندگی می کنند. علاوه بر این ، همه ما قبول داریم که آگاهی غیر قابل توضیح است یا به هر شکلی که در حال حاضر غیر قابل توضیح است. مسئله این نیست که ما اصلاً آگاهی را نمی فهمیم. برخی از جنبه های آن نسبتاً آسان است که به تعبیری علمی به آنها توجه شود. مشکل این است که یک جنبه همچنان باعث آزار همه افراد می شود ، و این “احساس کیفی آگاهی” است. شرایط کیفی یا همانطور که مردم اغلب آنرا ابراز می کنند ، صرفاً “آنچه دوست دارد” است. زیست شناسی به نام  H. آلن اور احتمالاً وقتی در یک بررسی از کتاب “ذهن و کیهان” توماس ناگل نوشت ، “برای اکثر دانشمندان صحبت می کند:” من اینجا احساس راز ناگل را به اشتراک می گذارم. مغزها و نورونها آشکارا همه چیزها را با هوشیاری مرتبط می دانند ، اما اینکه چگونه چنین اشیاء صرفاً می توانند پدیده ای متفاوت از تجرب ذهنی را ایجاد کنند ، کاملاً غیرقابل درک به نظر می رسد . یا همانطور که کالین مک گین بیان کرده است: مغز فقط یک نوع اشتباه برای به وجود آوردن خودکشی است. همچنین ممکن است ادعا کنید که اعداد از اخلاق ناشی از ریواس پدیدار می شوند. من این مقاله را “اختراع آگاهی” خوانده ام ، زیرا می خواهم با دو معنی مختلف کلمه “اختراع” در زبان انگلیسی بازی کنم. اختراع می تواند:

1- دستگاه یا فرایندی باشد که توسط آزمایش طراحی شده و برای تحقق یک هدف عملی طراحی شده است.

2. ساختگی ذهنی ، به ویژه یک باطل ، که برای خوشحال کردن یا ترغیبش طراحی شده است به عنوان مثال ، یک افسانه یا یک اواز پیانو است. من

 می خواهم استدلال کنم که آگاهی انسان “اختراع” در هر دو این حواس است. این به معنای آگاهی است:

1. دانشکده شناختی ، با انتخاب طبیعی ، تکامل یافته و به ما کمک می کند تا از خود و جمع بندی های خود معنا پیدا کنیم. اما ، در سطح دیگری ، آگاهی عبارت است از:

2. فانتزی ، که توسط مغز ساخته شده است ، برای تغییر نحوه ارزیابی ما از ارزش وجود ما ساخته شده است. من استدلال خواهم كرد كه كیفیت در صورت كمك به دانشكده شناختی كمك می كند. اما آنها یک تصور فانتزی و دست نیافتنی به نظر می‌رسند. من باید البته با کم کردن دامنه اصطلاح “آگاهی” شروع کنم. مردم بعضی اوقات غذای بزرگی از این امر تهیه می کنند. اما من فکر نمی کنم این اولین قدم نیاز به بحث و جدال داشته باشد – به هر حال ، می‌توانیم هرکدام از نظر ذهنی خودمان را بهتر بشناسیم ، و بهتر پایه گذاری کنیم. اگر بخواهم از طرف شما  صحبت كنم ، مطمئناً آگاهی دقیقاً همان چیزی است كه شما از آن آگاه هستید: این است كه حالت های مختلف ذهن را بگویید كه در هر زمان شما یك موضوع هستید و از طریق درون نگری برای شما قابل دسترسی است. درست است که آگاهی ، از این طریق ، ممکن است برای دسترسی به حیوانات غیر کلامی دشوار باشد. اما خوشبختانه انسانهای بالغ می توانند واقعاً در مورد آن (حداقل تا یک نکته) به ما بگویند. و آنچه همه اتفاق نظر دارند این است که شما می توانید از طیف وسیعی از انواع حالت های ذهنی نسبتاً متفاوت متمایز باشید: ادراک ، خاطره ، آرزو ، افکار ، احساسات و غیره. هنگامی که به درون نگاه می کنید ، این حالات مختلف را مشاهده می کنید ، همانطور که با یک نگاه درونی وجود داشته است. بنابراین ، این به طور طبیعی برای شما پیش می آید  و مردم در همه جا این کار را انجام می دهند. فکر کردن به آگاهی به عنوان نوعی پنجره در ذهن ، یک نمایش خصوصی از مرحله ای که زندگی ذهنی شما در حال پخش است.  این ما را فوراً به یکی از برجسته ترین ویژگی های جنجالی می کشاند: وحدت آن. تنها یک “شما” در جایزه وجود دارد. وقتی احساس درد می کنید ، صبحانه می خواهید یا چهره مادرتان را به یاد می آورید ، در هر حالت یکسان است. ما ممکن است بدیهی فکر کنیم که باید چنین باشد. اما در حقیقت این وحدت به هیچ وجه یک ضرورت منطقی نیست. من می گویم این کاملاً قابل تصور است و واقعاً روانشناختی باور پذیر است که مغز شما می تواند چندین مورد مستقل را در خود جای دهد ، هر یک نمایانگر یک بخش متفاوت از ذهن است.

در حقیقت ، این حالت پراکنده ممکن است روشی باشد که شما و هر انسانی دیگر از بدو تولد شروع به کار کنید. در آن زمان و برای اولین ماه های زندگی ، ممکن است شما متفاوت از همدیگر را نشناسیم. خوشبختانه ، با این حال ، هرگز به این شکل باقی نمانده است. در قرن هفدهم ، مسیحی هویگن ، مخترع ساعت آونگ ، مشاهدات شگفت انگیز انجام داد. هنگامی که دو یا تعداد بیشتری از ساعتهای او از همان تیر آویزان شده بودند ، متوجه شد که آویزهای آنها به طور خودجوش همزمان شروع به ضرب و شتم می کنند و نشان می دهد که او “نوعی همدردی عجیب و غریب” است. در یک نمایش اخیر ، مجموعه ای از چهاردهمین مترونوم روی یک میز کف پوش قرار می گیرند ، و خیلی زود آنها شروع به ضرب و شتم می کنند . این اتفاق می افتد زیرا هر مترونوم جداگانه ، از طریق جدول در تعامل است ، کشش دیگران را احساس می کند. در مورد آگاهی ، احتمالاً داستان باید پیچیده تر باشد. با این حال شاید خیلی پیچیده تر نباشد. شاید قسمت های جداگانه ذهن تازه متولد شده ، در تعامل با یک بدن واحد ، به نوعی احساس کشش دیگران را نیز احساس کند. حقیقت این هرچه باشد ، بیایید به سؤال بزرگ بپردازیم. وقتی حالات ذهنی شما همه موضوع مشابهی دارند ، این وحدت به چه نتیجه می رسد؟ جواب خیلی بزرگ است. وحدت آگاهی بارزترین عملکرد شناختی آگاهی را زیر پا می گذارد ، یعنی ایجاد آنچه که ماروین مینسکی آنرا “جامعه ذهن” خوانده است . زیرا فقط یک ذهن وجود دارد. اطلاعات آژانسهای مختلف مانند گذشته در همان جدول آورده می شوند ، و در اینجاست که زیرمجموعه های شما می توانند جلسات خود را جمع کنند ، دست تکان دهند و در یک گفتگوی خوب شرکت کنند. این به این معناست که اکنون شما یک انجمن ذهن برای برنامه ریزی و تصمیم گیری دارید. و سپس راه برای کنترل واحد پردازش مرکزی باز است: یک عامل هوشمند که می تواند الگوهای را بشناسد ، با گذشته و آینده ارتباط برقرار کند ، اولویت ها را تعیین کند و مواردی از این دست را در کل ذهن قرار دهد. یک مهندس کامپیوتر ممکن است این موضوع را به عنوان “سیستم متخصص” بشناسد. شما مطمئناً آن را “من” می شناسید. اما در کنار این ، فرصتی دیگر پدیدار می شود. هنگامی که می توانید بخش هایی از ذهن را که در یک مرحله معامله تعامل دارند مشاهده کنید ، می توانید موقعیت تعامل را حس کنید. و این می تواند یک کارکرد مهم دوم آگاهی را پشتیبانی کند: یعنی اینکه به شما اجازه می دهد درست از عملکرد ذهن خود استفاده کنید.

بنابراین شما شروع به درک بینش می کنید که چرا فکر می کنید و به همان روشی که انجام می دهید عمل می کنید. این به این معناست که می توانید خود را برای خود توضیح دهید و خودتان را برای دیگران نیز توضیح دهید. اما ، به همان اندازه مهم ، به این معنی است که شما یک الگوی برای توضیح دیگران در مورد خودتان دارید. وقتی با شخص دیگری ملاقات می کنید ، می توانید فرض کنید که ذهن او به همان اندازه که شما کار می کنید ، کار می کند. بنابراین می توانید آنچه را که او احتمالاً فکر می کند و چگونه او رفتار خواهد کرد ، آگاهی پیدا کنید. آگاهی زمینه را برای آنچه روانشناسان “تئوری ذهن” می نامند فراهم کرده است. ما از لحاظ درون گرایی یک تعریف عملی از کنجکاوی داریم. و ما دو روش شناسایی درونگرا را برای استفاده عملی شناسایی کرده ایم. بنابراین این دو دلیل است که احتمالاً می توان این نوع آگاهی را در جریان دوره انتخاب ،انتخاب کرد. علاوه بر این ، ما یک استعاره قابل قبول برای چگونگی عملکرد آن داریم: آگاهی یک نفوذ و راهی را به جامعه ارائه می دهد  و در عین حال، جامعه ذهن را ایجاد می کند. با این حال ، در مورد تصویری که من در اینجا استفاده می کنم چیست؟ آیا این “تئاتر دکارتی” که دن دنت (1991) روی آن چنین نفرتی ریخته است ، خسته نمی شود؟ نه ، فکر می کنم این یک نگرانی دروغین است. آنچه دنت به آن اعتراض داشته است این ایده است كه مغز حاوی فضایی از طرح ریزی است كه در آن ماكتی از جهان خارج به یك مشاهده گر داخلی می رسد. اما امیدوارم روشن باشد که این پیشنهادی نیست. آنچه که آگاهی از روی آن باز می شود ، تصویری از آنچه در بیرون نیست بلکه از آنچه در درون است وجود دارد – حالات ذهنی که نوبت و پیچ و تاب و پیچیده آنها حاکی از طرز فکر و عمل شماست. اگر این تئاتر باشد ، واقعاً بیشتر شبیه یک انسان مناسب است ، جایی که یک نمایشنامه در حال اجرا است. خود را در اجرای یک نمایشنامه شکسپیر تصور کنید. شکسپیر دغدغه کپی کردن واقعیت را نداشت. نمایشنامه های او داستان ها ، ساختگی های دراماتیک است ، که برای تحلیل ، افشای و توضیح آنها طراحی شده است. و در واقع همانطور که خودش ساده ساخته است ، داستانها به رمزها و اصطلاحات متکی هستند.

جدید ترین ها

جدید ترین محصولات ما

محصولات بیشتر
ترجمه مقاله A Case Study of IPv6 Network Performance Packet Delay Loss and Reordering ( ترجمه مقاله مطالعه موردی عملکرد شبکه IPv6 تأخیر بسته، خسارت، و در حال مرتب کردن )

ترجمه مقاله A Case Study of IPv6 Network Performance Packet Delay Loss and Reordering...

10000 تومان

ترجمه مقاله Survey and Taxonomy of Clustering Algorithms in G     *   (ترجمه مقاله بررسی و طبقه بندی الگوریتم های خوشه بندی در 1G )

ترجمه مقاله Survey and Taxonomy of Clustering Algorithms in G * (ترجمه مقاله بررسی...

10000 تومان

ترجمه مقاله A Scalable FPGA Accelerator for Convolutional Neural Networks   *   ( ترجمه مقاله شتاب دهنده مقیاس پذیر FPGA برای شبکه های عصبی تحریک کننده )

ترجمه مقاله A Scalable FPGA Accelerator for Convolutional Neural Networks * ( ترجمه مقاله...

10000 تومان

ترجمه مقاله Green human resource management and environmental cooperation An ability motivation opportunity and contingency perspective       *     ( ترجمه مقاله مدیریت منابع انسانی سبز و همکاری های زیست محیطی :دیدگاه توانمندی، انگیزش، فرصت و دیدگاه اقتضایی )

ترجمه مقاله Green human resource management and environmental cooperation An ability motivation opportunity and...

10000 تومان

ترجمه مقاله NE   Navigators through the storm A review of organization theories and the behavior of incumbent firms during transitions    ( ترجمه مقاله بررسی نظریه های سازمانی و رفتار شرکت های متصدی در طول دوران )

ترجمه مقاله NE Navigators through the storm A review of organization theories and the...

30000 تومان

ترجمه مقاله NE    The integration of project management and organizational change management is now a necessity   (ترجمه مقاله یکپارچه سازی مدیریت پروژه و مدیریت تغییر نظریه ی سازمانی در حال حاضر یک ضرورت است )

ترجمه مقاله NE The integration of project management and organizational change management is now...

30000 تومان

ترجمه مقاله NE     Social Network Analysis of Sustainable Human Resource Management from the Employee Training’s Perspective    ( ترجمه مقاله آنالیز شبکه اجتماعی مدیریت وبرنامه ریزی منابع انسانی پایدار از دیدگاه آموزش  )

ترجمه مقاله NE Social Network Analysis of Sustainable Human Resource Management from the Employee...

30000 تومان

ترجمه مقاله NE    Strategic agility and human resource management   ( ترجمه مقاله مهارت استراتژیک و مدیریت و برنامه ریزی منابع انسانی )

ترجمه مقاله NE Strategic agility and human resource management ( ترجمه مقاله مهارت استراتژیک...

30000 تومان

error: شما فقط اجازه مطالعه دارید
قیمت می خواهید؟ ما ارزانترین قیمت را ارائه می کنیم. کافیست فایل خود را یا از طریق منوی خدمات و سرویس ها => سفارش ترجمه ارسال کنید یا برای ما به آدرس research.moghimi@gmail.com ایمیل کنید یا در تلگرام و واتس آپ با شماره تلفن 09191732587 ارتباط بگیرید و ارزانترین قیمت ترجمه را از ما بخواهید
+