تدوین استراتژی ها و برنامه های قیمت گذاری

برای ثبت سفارش ترجمه با موضوع با قیمتی کمتر از قیمت بازار با شماره تلفن 09191732587 در تلگرام یا واتس آپ در ارتباط باشید.

تدوین استراتژی ها و برنامه های قیمت گذاری

قیمت، یکی از عناصر ترکیب بازاریابی است که با عناصر دیگر، درآمد ایجاد می کند.

هزینه تولید: قیمت، موقعیت و ارزش شرکت مورد نظر از محصول یا مارک تجاری خود را نشان میدهد. محصولی با طراحی و بازاریابی هنوز هم می تواند حق بیمه قیمت را بدست آورد و سودهای بزرگی را به دست آورد. اما واقعیت های اقتصادی جدید باعث شده است که بسیاری از مصرف کنندگان آنچه را که مایل به پرداخت محصولات و خدمات هستند بپردازند ، مجدداً ارزیابی کنند و شرکت ها مجبور شده اند در نتیجه استراتژی های قیمت گذاری خود را با دقت بررسی کنند. آنچه که مورد توجه مصرف کنندگان و مشاغل قرار گرفته است ، شرکت هواپیمایی رایان ایراست که دارای یک استراتژی قیمت گذاری غیرمعمول است.سود تخفیف شرکت هواپیمایی اروپایی رایان ایر، به لطف مدل تجاری انقلابی خود ، پیشرفت کرده است. موسس شرکت هواپیمایی رایان ایرمانند خرده فروش فکر می کند ،همه چیز را برای مسافران، مهیا میکند. یک چهارم از صندلی های شرکت هواپیمایی رایان ایر رایگان است ، و این شرکت می خواهد ظرف پنج سال دو برابر شود ، با این اوصاف، هدف نهایی این است که همه صندلی ها پر شود. مسافران در حال حاضر فقط مالیات و هزینه حدود 10 تا 24 دلار را پرداخت می کنند ، به طور متوسط ​​کرایه یک طرفه تقریباً 52 دلار است. همه چیز اضافی است: چمدان های چک شده (9/50 دلار در هر کیسه) ، میان وعده ها (5.50 دلار برای یک غذای داغ ، 4.50 دلار برای سوپ مرغ ، 3.50 دلار برای آب) و حمل و نقل اتوبوس یا قطار به شهر از فرودگاه های دور دست 24 دلارهزینه دارد.

شرکت کنندگان در پرواز ، کالاهای مختلفی را از جمله دوربین های دیجیتال (137.50 دلار) و دستگاه های پخش کننده را به فروش می رسانند.  خدمات تلفن همراه منابع جدید درآمد پیش بینی شده اند. سایر استراتژی ها هزینه ها را کاهش داده و یا درآمد خارجی را ایجاد می کنند. صندلی ها به طورمرتب چیده نشده اند ، سایبان پنجره وجیب صندلی عقب حذف شده اند ، و سرگرمی ای وجود ندارد. سینی های دارای صندلی عقب دارای تبلیغات هستند و بیلبوردهای پر درآمد هواپیما  برای گروه Vodafone ، Jaguar ، هرتز و دیگران هستند. بیش از 99 درصد بلیط بصورت آنلاین فروخته می شوند. این وب سایت همچنین بیمه مسافرتی ، هتل ها ، بسته های اسکی و کرایه اتومبیل را ارائه می دهد. فقط جت های بوئینگ 737-800 برای کاهش هزینه های نگهداری پرواز می شوند و خدمه پرواز لباس شخصی خود را خریداری می کنند. این شرکت، حتی در مورد احتمال پرداخت توالت و 10 ردیف اتاق ایستاده با نرده های اتومبیل مانند یک ماشین مترو در نیویورک سیتی (برای فشار دادن 30 مسافر دیگر بر روی آن) بحث کرده است ، گرچه هر دو پیشنهاد نگرانی عمومی و شک و تردید را برانگیخته اند. اگرچه ممکن است ایده های او غیر متعارف به نظر برسد ، این روش برای مشتریان رایان ایر جواب میدهد. این شرکت هواپیمایی سالانه 58 میلیون نفریعنی بیش از 150 پرواز را انجام میدهد. تمام موارد اضافی تا 20 درصد درآمد اضافه می کند. رایان ایر حاشیه خالص 25 درصد ، بیش از سه برابر 7 درصد جنوب غربی است. برخی از صاحبنظران صنعت حتی از رایان ایربه عنوان والمارت با بال یاد می کنند!

تصمیمات مربوط به قیمت گذاری پیچیده است و باید فاکتورهای زیادی چون شرکت ، مشتریان ، رقابت و محیط بازاریابی را در نظر بگیرد. بازاریابان کل نگر می دانند که تصمیم گیری در مورد قیمت گذاری نیز باید با استراتژی بازاریابی شرکت وهدف بازارها و موقعیت های تجاری آن سازگار باشد. در این فصل مفاهیم و ابزارهایی را برای تسهیل در تعیین قیمتهای اولیه و تنظیم قیمتها در طی زمان و بازار ارائه می دهیم.

درک قیمت گذاری

قیمت گذاری فقط یک عدد در یک برچسب نیست. به اشکال مختلف می آید و عملکردهای بسیاری را انجام می دهد. اجاره ، شهریه ، کرایه ، هزینه ، نرخ ، عوارض ، نگهدارنده ، دستمزد و کمیسیون ، تمام قیمتی است که شما برای برخی از کالاها یا خدمات پرداخت می کنید. قیمت همچنین اجزای زیادی دارد. اگر یک ماشین جدید بخرید ، ممکن است قیمت برچسب با تخفیف و مشوق های فروشنده تنظیم شود. برخی از شرکت ها به مشتریان این امکان را می دهند که از طریق فرم های مختلف ، مانند 150 دلار به علاوه 25000 مایل پرواز مکرر برای یک پرواز پرداخت کنند.

درطول تاریخ، قیمت ها با مذاکره بین خریداران و فروشندگان تعیین شده است. چانه زنی هنوز هم در برخی مناطق دیده میشود. تعیین یک قیمت برای همه خریداران یک ایده نسبتاً مدرن است که با توسعه خرده فروشی های بزرگ در اواخر قرن نوزدهم بوجود آمده است.

قیمت گذاری در دنیای دیجیتال

به طور سنتی ، قیمت به عنوان تعیین کننده اصلی انتخاب خریدار عمل کرده است. مصرف کنندگان و نمایندگان خریدار که به اطلاعات مربوط به قیمت و تخفیف قیمت دسترسی دارند ، خرده فروشان را تحت فشار قرار می دهند تا قیمت خود را کاهش دهند. خرده فروشان نیز به نوبه خود به تولید کنندگان فشار می آورند تا قیمت خود را کاهش دهند. نتیجه می تواند یک بازار باشد که با تخفیف های سنگین و ارتقاء فروش مشخص می شود. فشار قیمت رو به پایین از یک محیط در حال تغییر اقتصادی همزمان با برخی روندهای طولانی مدت در محیط فناوری است. چند سالی است که اینترنت روش تعامل خریداران و فروشندگان را تغییر می دهد. در اینجا یک لیست کوتاه وجود دارد که چگونه اینترنت به فروشندگان اجازه می دهد تا بین خریداران تمایز قائل شوند و بین فروشندگان تفاوت قائل شوند. خریداران می توانند:

•  قیمت فوری از هزاران فروشنده را دریافت کنید. مشتریان می توانند با کلیک کردن روی mySimon.com قیمتهای ارائه شده توسط چند خرده فروش را مقایسه کنند. نمایندگان خرید هوشمند رباتها مقایسه قیمتی را یک قدم فراتر می گذارند و در صورت جستجوی محصولات ، قیمت ها را بررسی میکنند.

• قیمت ها را در نقطه خرید بررسی کنید. قبل از تصمیم گیری در مورد خرید ، مشتریان می توانند از تلفن های هوشمند برای مقایسه قیمت در فروشگاه ها استفاده کنند ، به خرده فروش فشار بیاورند تا قیمت را مطابقت دهد یا قیمت آن را بهتر کند یا در جای دیگر بخرد. قیمت آنها را نام ببرید و آن را ملاقات کنید. در سایت Priceline.com ، مشتریان قیمتی را که می خواهند برای بلیط هواپیما ، هتل یا اتومبیل کرایه ای بپردازند ، اعلام می کنند و این سایت به دنبال هر فروشنده ای است که مایل به برآوردن آن قیمت باشد. 

• محصولات را رایگان دریافت کنید. منبع آزاد ، جنبش نرم افزار رایگان که با لینوکس شروع شده است ، تقریباً در مورد هر شرکتی که نرم افزار ایجاد می کند ، حاشیه ها را از بین می برد. بزرگترین چالشی که مایکروسافت ، اوراکل ، آی بی ام و تقریباً هر تولید کننده نرم افزار مهم دیگر با آن روبرو است این است: چگونه با برنامه هایی که به صورت رایگان وجود دارد رقابت می کنید؟

بینش بازاریابی: همه چیز را از بین می برد چگونگی موفقیت شرکتها با ارائه های رایگان را ارائه می دهد.

فروشندگان می توانند:

 • نظارت بر رفتار مشتری و پیشنهادهایی به افراد داشته باشند. GE Lighting که سالانه از 55000 درخواست قیمت گذاری از مشتریان B-B خود دریافت می کند ، دارای برنامه هایی در وب است که 300 عامل وارد یک قیمت گذاری مانند داده های فروش گذشته و تخفیفات را ارزیابی می کند ، بنابراین می تواند زمان پردازش را تا 30 کاهش دهد.

• دسترسی به قیمت های خاص.

 به مشتریان خاص دسترسی دهید. Ruelala یک وب سایت فقط برای اعضا است که می تواند مد ، لوازم جانبی و کفش های مجلل زنانه را از طریق فروش زمان محدود و معمولاً دو روز به فروش برساند. سایر بازاریان تجارت در حال حاضر از لوازم خارجی استفاده می کنند تا بتوانند در هر لحظه از دسته دقیق موجودی ، هزینه ها و تقاضا استفاده کنند تا فوراً قیمت ها را تنظیم کنند. خریداران و فروشندگان هم می توانند:

• قیمت ها را در حراج ها و صرافی های آنلاین یا حتی حضوری مذاکره کنند. آیا می خواهید صدها ابزار اضافی و کمی فرسوده بفروشید؟

آیا می خواهید کارت های بیس بال را با قیمت مناسب خریداری کنید؟ به www.baseball-cards.com بروید. براساس گزارش های مصرف کننده ، بیش از نیمی از بزرگسالان ایالات متحده آمریکا برای معامله بهتر در مورد کالاها و خدمات روزمره در سه سال گذشته اقدام به معامله کردند. تقریباً 90 درصد حداقل یکبار موفق بودند. برخی از تاکتیک های موفقیت آمیز عبارتند از: فروشندگان قیمت های رقیب را بررسی میکنند (57 درصد از پاسخ دهندگان)؛ به دنبال قیمت پایین تر در یک فروشگاه پی (57 درصد) بودند. برای برقراری ارتباط شخصی (46٪) با فروشنده تماس گرفته اند. از بخشنامه های فروشگاه یا کوپن های دیگر به عنوان اهرم (44 درصد) استفاده کردند. و در نتیجه، کاربران را بررسی کنید تا دیگران (39 درصد) چه میزان پرداخت کرده اند.

تغییر شیوه های قیمت گذاری محیط زیست

 به لطف بخشی از رکود شدید در سال 2008-2009 ، بهبودی آرام و پیشرفت های سریع فن آوری ، به طور قابل توجهی تغییر کرده است. اما نسل هزاره جدید نیز نگرش ها و ارزش های جدیدی را برای تصرف به ارمغان می آورد. اعضای این گروه که غالباً تحت فشار وام های دانشجویی و سایر مطالبات مالی قرار گرفته اند ، در حال بررسی مجدد آنچه که واقعاً نیاز به داشتن آنها دارند ، هستند. اجاره ، استقراض و اشتراک گذاری گزینه های معتبر بسیاری از افراد است.

پایان دادن به همه

دادن محصولات به صورت رایگان از طریق نمونه گیری سالها تاکتیک موفقیت آمیز در زمینه بازار بوده است. Estee Lauder نمونه های زیبایی از لوازم آرایشی را به افراد مشهور اهدا کرد ، و برگزار کنندگان در جوایز نشان می دهد برندگان با اقلام رایگان و یا هدایای فراوان معروف را تقدیمشان خواهیم کرد. تولیدکنندگان دیگر ، مانند Gillette و HP ، مدل تجاری خود را در اطراف فروش کالای میزبان اساساً با هزینه و درآمدزایی در فروش لوازم مورد نیاز مانند تیغ  و جوهر چاپگر ایجاد کردند. شرکت های نرم افزاری شیوه های مشابه را اتخاذ کردند. Adobe در سال 1994 ، همانند شرکتMacromedia با پخش کننده Shockwave در 1995 ، Adobe Reader را به صورت رایگان واگذار کردند. نرم افزار آنها تبدیل به یک صنعت استاندارد شد ، اما شرکت ها واقعاً پول خود را برای فروش نرم افزارهای نویسندگی خود بدست آوردند. اخیراً ، نوآوری هایی مانند Blogger Weblog و Skype با یک استراتژی “freemium”  خدمات آنلاین رایگان با یک جزء برتر موفق شده اند. کریس اندرسون ، سردبیر سابق Wired ، معتقد است که در یک بازار دیجیتال شرکت ها می توانند با محصولات رایگان درآمد کسب کنند. او به عنوان شواهد ، مدلهای درآمد را با تکیه بر یارانه های متقابل و freemium ها ارائه می دهد. برخی از شرکت های آنلاین با موفقیت “از رایگان به هزینه” منتقل شده و هزینه خدمات را شروع کرده اند. تحت یک روش جدید قیمت گذاری مشارکتی که به مصرف کنندگان اجازه می دهد در مورد قیمت مورد نظر خود تصمیم بگیرند ، خریداران اغلب تصمیم می گیرند مبلغی بیش از صفر را بپردازند و حتی به اندازه کافی برای درآمد فروشندگان بیش از آنچه که قیمت ثابت ارائه می داد افزایش یابد. رد هت با موفقیت از مدل “فریمیوم” استفاده کرد. این شرکت پیشگام با نرم افزار منبع باز لینوکس ، ثبات و قابلیت اطمینان را در اختیار مشتریان خود قرار می دهد. هر چند سال یک نسخه از نرم افزار مدام در حال تحول را مسدود می کند و یک نسخه پشتیبانی طولانی مدت را با برنامه های سفارشی ، به روزرسانی های با نسخه پشتیبان نسخه های بعدی لینوکس و پشتیبانی مشتری به فروش می رساند. Red Hat همچنین برای تهیه نسخه رایگان لینوکس از طریق برنامه Fedora خود با توسعه دهندگان و برنامه نویسان همکاری می کند. به لطف این حرکات ، Red Hat اکنون یک شرکت میلیارد دلاری است که 80 درصد از شرکت های Fortune 500 خدمت میکند.

برخی می گویند این رفتارهای جدید ، اقتصاد اشتراکی را ایجاد می کند که در آن مصرف کنندگان دوچرخه ، اتومبیل ، لباس ، نیمکت ، آپارتمان ، ابزار و مهارت ها را به اشتراک می گذارند و ارزش بیشتری را از آنچه که قبلاً در اختیار داشتند به دست می آورند. همانطور که یکی از کارآفرینان مرتبط با اشتراك خاطرنشان كرد ، “ما در حال جابجایی از دنیایی هستیم كه در اطراف مالکیت به یك سازماندهی شده پیرامون دسترسی به دارایی ها سازمان می دهیم. در یک اقتصاد مشترک ، کسی می تواند مصرف کننده و تولید کننده باشد ، و از مزایای هر دو نقش سود می برد. اعتماد و شهرت خوب در هر مبادله ای ضروری است اما در اقتصاد اشتراکی ضروری تر است. اکثر سیستم عامل هایی که بخشی از یک مشاغل مرتبط با اشتراکی هستند نوعی مکانیسم خود پالیسی نظیر پروفایل های عمومی و سیستم های رتبه بندی جامعه دارند ، که گاه با Facebook مرتبط هستند. بیایید نگاهی به اجاره  دو ستون اقتصاد مشترک بیندازیم.

یکی از قدیمی ترین راه های دستیابی به کالاها ، بازپرداخت از طریق معاملات انجام شده سالانه 12 میلیارد دلار در ایالات متحده است. شرکت های مبادله تجاری مانند فلوریدا بارتر و وب سایتهایی مانند www.swap.com افراد و مشاغل را که به دنبال راه حل های برنده هستند با یکدیگر متصل می کنند. یکی از تحلیلگران مالی در ازای دریافت آموزش در زمینه مهارت ها، برنامه های مالی را به مشتریان مبادله کرده است. ThredUP به والدین امکان می دهد لباس و اسباب بازی های استفاده شده و بلااستفاده بچه ها را با والدین دیگر در موقعیت های مشابه در سراسر ایالات متحده مبادله کنند. زیمرید یک شبکه اجتماعی مشترک برای سوار شدن در دانشگاه است. متخصصان توصیه می کنند فقط از کالاها و خدماتی استفاده کنند که کسی مایل باشد به هر حال هزینه آن را بپردازد. بنیانگذاران یک وب سایت برای تعویض کالاهای ورزشی و تجهیزات در فضای باز این معیارها را برای اشیاء قابل جابجایی تهیه کردند: هزینه بیش از 100 دلار اما کمتر از 500 دلار ، به راحتی قابل حمل و استفاده نادر است . برای اطمینان از تناسب بهترمشتری با هزینه 50 تا 300 دلار یا حدود 10 درصد از ارزش خرده فروشی ، به مشتریان دو اندازه متفاوت از لباس مورد نظرشان اعزام می شود – این سایت ماهانه 100،000 مشتری اضافه می کند ، به طور معمول 15 تا 35 سال در حال همکاری است. یکی از پیشگامان اقتصاد Airbnb.9 AIRBNB دانش آموختگان دانشکده طراحی رود آیلند ، برایان چسکی و جو گبیا به این ایده رسیدند که کمی بیشتر تلاش کنند. با راه اندازی www.airbedandbreakfast.com و اجاره تشک های هوا برای شرکت کنندگان در یک کنفرانس طراحی صنعتی در سان فرانسیسکو اقدام کنند. این دو نفر با موفقیت در جذب سه میهمان بسیار متفاوت به مدت یک هفته ابراز خوشبختی کردند ، این دو نام شرکت خود را به Airbnb کوتاه کردند ، یک متخصص فناوری را استخدام کردند و تصمیم گرفتند با افزودن ویژگی هایی مانند پرداخت سپردن و فعالیت های خود ،  گشت و گذار را گسترش دهند. عکاسی حرفه ای بنابراین خواص بالقوه اجاره بهترین ظاهر خود را داشتند. خدمات به صورت شبانه روزی مشتری برای مهمانان و یک بیمه نامه یک میلیون دلاری برای میزبانان آرامش خاطر ارزشمندی را برای هر طرف فراهم می کند. انواع فضا ها شامل می شدند – نه فقط اتاق ها ، آپارتمان ها و خانه ها بلکه جاده های باری ، خانه های درختی ، ایگلوس و حتی قلعه ها. Airbnb از مدل واسطه ای برای تولید درآمد استفاده کرد: 3٪ از میزبان و 6٪ تا 12٪ از میهمان بسته به قیمت ملک دارد. اگرچه هم اکنون در 190 کشور و 28000 شهر فعالیت می کند و ارزش ارزیابی آن نزدیک به 10 میلیارد دلار بوده است ، اما با چندین چالش مهم از جمله مداخله دولت در قالب مالیات ها ، اختلافات بر سر راه غیرقانونی و تحمیل مواجه است. ایمنی و مقررات مربوط به میهمان نوازی حتی شرکت های بزرگ نیز اقدام به انجام این کار می کنند. خودروساز آلمانی دایملر سرویس Car2Go خود را برای مشتریانی که می خواهند برای مدت کوتاهی ماشین اجاره دهند – حتی با وجود لحظه ای ، خدمات خود را ارائه داد.

قیمت شرکت ها در شهرهای کوچک

 رئیس اغلب قیمت ها را تعیین می کند. در شرکت های بزرگ ، مدیران بخش و خط تولید انجام می دهند. حتی در اینجا ، مدیریت عالی اهداف و سیاستهای قیمت گذاری کلی را تعیین می کند و اغلب مدیریت، پیشنهادهای پایین تر را تصویب می کند. در جایی که قیمت گذاری یک عامل اصلی رقابتی (هوافضا ، راه آهن ، شرکت های نفتی) است ، شرکت ها اغلب یک واحد قیمت گذاری را برای تعیین یا کمک به دیگران در تعیین قیمت های مناسب ایجاد می کنند. این بخش به بخش بازاریابی ، بخش مالی یا مدیریت ارشد گزارش می دهد. سایر افرادی که بر قیمت گذاری تأثیر می گذارند شامل مدیران فروش ، مدیران تولید ، مدیران مالی و حسابداران است. در تنظیمات B-B ، تحقیقات نشان می دهد که وقتی قیمت گذاری به طور افقی در واحدهای فروش ، بازاریابی و مالی گسترش می یابد ، عملکرد قیمت گذاری بهبود می یابد و هنگامی که تعادل در متمرکز کردن و واگذاری آن اختیار بین فروشندگان شخصی و تیمها و مرکزی وجود دارد.  بسیاری از شرکت ها قیمت گذاری را به خوبی انجام نمی دهند.

روانشناسی مصرف کننده و قیمت گذاری

بسیاری از اقتصاددانان بطور سنتی تصور می كردند كه مصرف كنندگان “متقاضیان قیمت” هستند كه قیمت ها را به صورت اسمی می پذیرفتند. با این وجود بازاریابان می دانند که مصرف کنندگان غالباً به طور جدی اطلاعات مربوط به قیمت را پردازش می کنند ، و آن را از چارچوب تجربه قبلی خرید ، ارتباطات رسمی (تبلیغات ، تماس های فروش و بروشور) ، ارتباطات غیررسمی (دوستان ، همکاران یا اعضای خانواده) تفسیر می کنند. منابع خرید یا خرید آنلاین و سایر فاکتورهای تصمیم گیری در مورد خرید مبتنی بر چگونگی درک مصرف کنندگان از قیمت ها و آنچه که آنها قیمت واقعی فعلی را در نظر می گیرند، براساس قیمت اعلام شده بازاریابی می‌کنند. مشتریان ممکن است آستانه قیمت پایین تری داشته باشند ، که در زیر آن قیمت ها نشان از کیفیت پایین یا غیرقابل قبول دارند و آستانه قیمت بالایی نیز وجود دارد که بالاتر از آن قیمت ها ممنوع است و به نظر می رسد محصول ارزش پول ندارد. افراد مختلف قیمت ها را به روش های مختلف تفسیر می کنند. یک روانشناس مصرف کننده را در خرید یک جفت شلوارساده جین و یک تی شرت در نظر بگیرید .

قیمت های مرجع

 گرچه ممکن است مصرف کنندگان از دانش نسبتاً خوبی نسبت به دامنه قیمت برخوردار باشند ، اما در کمال تعجب تعداد کمی می توانند قیمت های خاص را به دقت فراخوانی کنند.اما هنگام بررسی محصولات ، آنها اغلب از قیمت های مرجع استفاده می کنند ، و یک قیمت مشاهده شده را با قیمت مرجع داخلی که به خاطر می آورند مقایسه می کنند یا یک چارچوب خارجی مرجع مانند قیمت خرده فروشی منظم ارسال میکنند. انواع قیمتهای مرجع امکان پذیر است و فروشندگان غالباً سعی در دستکاری آنها دارند. به عنوان مثال ، یک فروشنده می تواند کالای خود را در بین رقبا گران قرار دهد تا دلالت کند که در همان طبقه تعلق دارد. فروشگاههای پوشاک زنان را در بخشهای جداگانه متمایز از قیمت به نمایش می گذارد. فرض می شود که لباس در بخش گرانتر کیفیت بهتری داشته باشد. بازاریابان همچنین با بیان قیمت پیشنهادی یک کارخانه ساز بالا ، تفکر قیمت مرجع را تشویق می کنند و این نشان می دهد که قیمت در ابتدا بسیار بالاتر بوده یا به به قیمت بالای رقیب، اشاره دارد.هنگامی که مصرف کنندگان یک یا چند مورد از این چهارچوبهای مرجع را بیرون می کشند ، قیمت درک شده آنها می تواند متفاوت از قیمت اعلام شده باشد.  تحقیقات نشان داده اند که شگفتی های ناخوشایند،  وقتی قیمت درک شده پایین تر از قیمت اعلام شده است، می توانند تأثیر بیشتری در احتمال خرید داشته باشند.

• قیمت عادلانه (آنچه مصرف کنندگان احساس می کنند که قیمت آن باید هزینه داشته باشد)

• قیمت معمولی

• آخرین قیمت پرداخت شده

• قیمت بالای محدود (قیمت رزرو یا حداکثر مصرف کننده بیشترین هزینه را پرداخت می کنند)

• قیمت پایین تر (قیمت پایین آستانه یا حداقل هزینه مصرف کنندگان بیشترین هزینه را دارند)

• قیمت های رقبا در تاریخ

• قیمت آینده پیش بینی شده

• قیمت تخفیف معمولی

در سایت های حراج اینترنتی مانند eBay ، هنگامی که مصرف کنندگان می دانند کالاهای مشابه در حراج های آینده در دسترس خواهند بود ، در حراج فعلی کمتر پیشنهاد می دهند. به عنوان مثال ، یک کالای نسبتاً گران قیمت اگر به واحدهای کوچکترارزان داده شود ، مانند عضویت سالانه 500 دلار برای “زیر 50 دلار در ماه” ، حتی اگر مبلغ یکسان باشد ، می تواند ارزان تر به نظر برسد.

بررسی قیمت و کیفیت

 بسیاری از مصرف کنندگان از قیمت به عنوان شاخص کیفیت استفاده می کنند. قیمت گذاری تصاویر به ویژه با محصولات حساس مانند عطر ، ماشین های گران قیمت و لباس های طراح موثر است. یک بطری 100 دلاری عطر ممکن است حاوی 10 دلار ارزش رایحه باشد ، اما هدیه کنندگان هدیه 100 دلار می پردازند تا توجه بالایی را برای گیرنده برقرار کنند. درک قیمت و کیفیت خودروها در تعامل است. به نظر می رسد خودروهای با قیمت بالاتر از کیفیت بالایی برخوردار هستند. خودروهای با کیفیت بالاتر نیز به همین ترتیب درک می شوند که از قیمت واقعی تری برخوردار هستند. هنگامی که اطلاعات در مورد کیفیت واقعی در دسترس است ، قیمت به شاخص کمتری از کیفیت تبدیل می شود. وقتی این اطلاعات در دسترس نباشد ، قیمت به عنوان سیگنال کیفیت عمل می کند. برخی از مارک های انحصاری را به معنای منحصر به فرد بودن و توجیه قیمت های برتر می دانند. سازندگان کالاهای لوکس ساعت ، جواهرات ، عطر و سایر محصولات غالباً بر پیام های ارتباطی و راهبردهای کانال تأکید می کنند. برای مشتریانی که کالاهای لوکس که تمایل به منحصر به فرد بودن دارند ، تقاضا ممکن است در واقع قیمت را افزایش دهد زیرا آنها معتقدند که کمتر مشتری دیگری می تواند این محصول را داشته باشد .برای حفظ برند انحصاری خود ، فراری عمداً از فروش نمادهای خود ، 200000 دلار یا بیشتر اتومبیل اسپانیایی ایتالیا جلوگیری کرد. با وجود تقاضای فزاینده در چین ، خاورمیانه و ایالات متحده ، به زیر 7000 رسید. اما حتی ابهام و وضعیت ممکن است در مشتری متفاوت باشد. آبجو براهما نوعی نور است که در بازار خانگی برزیل تولید نمی شود اما در اروپا شکوفا شده است و در آنجا به عنوان “برزیل در بطری” دیده می شود. Pabst Blue Ribbon مورد علاقه با سیستم عامل یکپارچه در بین دانشجویان کالج ایالات متحده است ، اما فروش آن در چین رونق گرفته است که در آن یک بطری به روز شده و ادعا می شود “در یک چمدان چوبی گرانبها مانند ویسکی اسکاتلندی پیشرفت کرده است” اجازه می دهد تا قیمت 44 دلاری را سفارش دهد.

تنظیم قیمت

یک شرکت وقتی محصول جدید خود را وارد کانال توزیع جدید یا منطقه جغرافیایی جدید می کند و هنگام ورود به مناقصه های مربوط به کار جدید قرارداد ، باید برای اولین بار قیمتی را تعیین کند. شرکت باید تصمیم بگیرد که محصول خود را بر اساس کیفیت، قیمت دهد. اکثر بازارها سه یا پنج امتیاز یا ردیف قیمت دارند. هتل های Marriott برای ایجاد مارک های مختلف یا تنوع مارک ها برای نقاط مختلف قیمت مناسب هستند: (بالاترین قیمت)، (قیمت بالا) ، (قیمت متوسط) ، رنسانس (قیمت متوسط) ،(متوسط رو به ​​پایین) و(قیمت پایین).

شرکت ها استراتژی های مارک تجاری خود را برای کمک به انتقال رده های قیمت محصولات یا خدمات خود به مصرف کنندگان تدوین می کنند . داشتن طیف وسیعی از نقاط قیمت به یک شرکت اجازه می دهد تا بیشتر بازار را تحت پوشش خود قرار دهد و به هر یک از مصرف کنندگان انتخاب بیشتری دهد.

بینش بازیابی:

معاملات بالا ، پایین و فراتر از آن توضیح می دهد که چگونه مصرف کنندگان در سالهای اخیر هزینه های خود را تغییر داده اند. شرکت باید عوامل زیادی را در تعیین سیاست قیمت گذاری خود در نظر بگیرد. جدول 16.2 شش مرحله از روند را خلاصه می کند.

مرحله 1:انتخاب هدف قیمت گذاری

یک شرکت، ابتدا تصمیم می گیرد که کجا می خواهد پیشنهاد بازار خود را تعیین کند. هرچه اهداف یک شرکت واضح تر باشد ، تعیین قیمت آسان تر است. پنج هدف اصلی عبارتند از: بقا ، حداکثر سود فعلی ، حداکثر سهم بازار ، حداکثرپیشرفت در بازار و رهبری  کیفیت محصول.

1. انتخاب هدف قیمت گذاری

2. تعیین تقاضا

3. برآورد هزینه

4. تجزیه و تحلیل هزینه ها ، قیمت ها و پیشنهادات رقبا

5. انتخاب روش قیمت گذاری

6. انتخاب قیمت نهایی

جدید ترین ها

جدید ترین محصولات ما

محصولات بیشتر
ترجمه مقاله A Case Study of IPv6 Network Performance Packet Delay Loss and Reordering ( ترجمه مقاله مطالعه موردی عملکرد شبکه IPv6 تأخیر بسته، خسارت، و در حال مرتب کردن )

ترجمه مقاله A Case Study of IPv6 Network Performance Packet Delay Loss and Reordering...

10000 تومان

ترجمه مقاله Survey and Taxonomy of Clustering Algorithms in G     *   (ترجمه مقاله بررسی و طبقه بندی الگوریتم های خوشه بندی در 1G )

ترجمه مقاله Survey and Taxonomy of Clustering Algorithms in G * (ترجمه مقاله بررسی...

10000 تومان

ترجمه مقاله A Scalable FPGA Accelerator for Convolutional Neural Networks   *   ( ترجمه مقاله شتاب دهنده مقیاس پذیر FPGA برای شبکه های عصبی تحریک کننده )

ترجمه مقاله A Scalable FPGA Accelerator for Convolutional Neural Networks * ( ترجمه مقاله...

10000 تومان

ترجمه مقاله Green human resource management and environmental cooperation An ability motivation opportunity and contingency perspective       *     ( ترجمه مقاله مدیریت منابع انسانی سبز و همکاری های زیست محیطی :دیدگاه توانمندی، انگیزش، فرصت و دیدگاه اقتضایی )

ترجمه مقاله Green human resource management and environmental cooperation An ability motivation opportunity and...

10000 تومان

ترجمه مقاله NE   Navigators through the storm A review of organization theories and the behavior of incumbent firms during transitions    ( ترجمه مقاله بررسی نظریه های سازمانی و رفتار شرکت های متصدی در طول دوران )

ترجمه مقاله NE Navigators through the storm A review of organization theories and the...

30000 تومان

ترجمه مقاله NE    The integration of project management and organizational change management is now a necessity   (ترجمه مقاله یکپارچه سازی مدیریت پروژه و مدیریت تغییر نظریه ی سازمانی در حال حاضر یک ضرورت است )

ترجمه مقاله NE The integration of project management and organizational change management is now...

30000 تومان

ترجمه مقاله NE     Social Network Analysis of Sustainable Human Resource Management from the Employee Training’s Perspective    ( ترجمه مقاله آنالیز شبکه اجتماعی مدیریت وبرنامه ریزی منابع انسانی پایدار از دیدگاه آموزش  )

ترجمه مقاله NE Social Network Analysis of Sustainable Human Resource Management from the Employee...

30000 تومان

ترجمه مقاله NE    Strategic agility and human resource management   ( ترجمه مقاله مهارت استراتژیک و مدیریت و برنامه ریزی منابع انسانی )

ترجمه مقاله NE Strategic agility and human resource management ( ترجمه مقاله مهارت استراتژیک...

30000 تومان

error: شما فقط اجازه مطالعه دارید
قیمت می خواهید؟ ما ارزانترین قیمت را ارائه می کنیم. کافیست فایل خود را یا از طریق منوی خدمات و سرویس ها => سفارش ترجمه ارسال کنید یا برای ما به آدرس research.moghimi@gmail.com ایمیل کنید یا در تلگرام و واتس آپ با شماره تلفن 09191732587 ارتباط بگیرید و ارزانترین قیمت ترجمه را از ما بخواهید
+