رسانه های امروزی ( بخش چهارم )

برای ثبت سفارش ترجمه با موضوع با قیمتی کمتر از قیمت بازار با شماره تلفن 09191732587 در تلگرام یا واتس آپ در ارتباط باشید.

توزیع محتوای رسانه های جمعی

بیشتر ما وقتی به صنایع رسانه های جمعی فکر می کنیم به فکر تولید می افتیم. علاوه بر این ، بیشتر بحث های عمومی درباره ارتباطات جمعی گرایش به تولید دارد. جدیدترین شایعات درباره اینکه کدام بازیگر در کدام فیلم خواهد بود ، اظهار نظرهای عصبانی که یک شهردار درباره خشونت در اخبار تلویزیون محلی ، جدیدترین CD توسط یک گروه موسیقی در حال آمدن انجام می دهد – اینها انواع مباحثی هستند که اکثر اوقات وقتی بحث در مورد رسانه می کنیم توجه ما را جلب کنیم. با این حال ، مدیران رسانه و شهروندان با سواد رسانه می دانند که تولید تنها یک قدم در روند دشوار و پر مخاطره برای رسیدن به ایده رسانه های جمعی به مخاطب است و توزیع آن به همان اندازه تولید مهم است. توزیع عبارت است از تحویل مواد تولید شده به جایی که برای مخاطبان مورد نظر خود نمایش داده شود. این فعالیتی است که از دید عمومی صورت می گیرد. قبلاً اشاره کردیم که ABC وقتی توزیع برنامه های تلویزیونی را از طریق ماهواره به ایستگاه های تلویزیونی می کند ، به عنوان توزیع کننده عمل می کند. هنگامی که Philadelphia Media Holdings Philadelphia Enquirer خود را به دکه های روزنامه فروشی در شهر تحویل می دهد ، هنگامی که Century Fox Century Fox فیلم های خود را به سالن های سینمای Regal منتقل می کند ، و هنگامی که Sony Music جدیدترین نسخه های خود را به http://www.apple.com ارسال می کند تا از طریق سایت iTunes فروخته شود – سایت ، آنها هر کدام در توزیع به غرفه داران مشارکت دارند. توجه داشته باشید که این بنگاهها – Philadelphia Media Holdings، Fox Century Fox، and Sony Music rather از بخش توزیع خود استفاده می کنند نه اینکه به سایر شرکتهای توزیع مستقل برای انجام کار متکی باشند. این پیش زمینه باید اهمیت توزیع موفقیت آمیز در دنیای تجارت رسانه ای را برای شما تأکید کند. برخی از مدیران استدلال می کنند که در حالی که “محتوا پادشاه است” ، توزیع باید تاج را به اشتراک بگذارد. دلیل آن ساده است: بدون توزیع کننده ، محصول رسانه ای یک شرکت تولیدی به معنای واقعی کلمه به هیچ کجا نمی رود. در انبار یا رایانه جمع می شود و سرانجام از بین می رود. برای درک احساس قدرت در توزیع ، فکر کنید که می توانید یک کتاب را به راحتی “منتشر کنید”. یعنی ، شما می توانید هر اثر هنری را که ایجاد کرده اید ، انجام دهید – برخی از doodles ، یک شعر عاشقانه ، به این کتاب یادداشت کنید – و آن را مانند نزدیک Kinko به نزدیکترین فروشگاه فتوکپی کپی و کپی کنید. می گویند پانصد نسخه را گل می زنید و چاپ می کنید. برای کمی بیشتر از هزینه ای که در فروشگاه فروش صرف کرده اید ، می توانید یک محصول موردنظر را برای آن بچسبانید ، به طوری که مانند کتاب “واقعی” به نظر برسد. البته اکنون که کتاب را چاپ کردید ، ترفند فروش آن است. ممکن است سعی کنید کتابفروشی دانشگاه را برای حمل آن تهیه کنید ، اما احتمالاً این فروشگاه وجود ندارد.

برای ده ها سال ، فروشگاه برج رکوردز در گوشه ای از برادوی و خیابان 4 خیابان اصلی بخش ناحیه گرینویچ دهکده نیویورک بود. افراد محلی مجموعه آلبوم های ایندی و مجلات زیرزمینی خود را اسکن می کنند. گردشگران از موجودی گسترده فروشگاه شگفت زده می شوند؛ باند های جدید و در حال آمدن هنگام اجرای زنده در فروشگاه ، در معرض دید قرار می گیرند. اما در سال 2006 ، فروشگاه گل سرسبد به همراه سایر زنجیره های برج 89 در سراسر کشور ، پس از ثبت نام در حمایت از ورشکستگی در فصل 11 ، از کار خود خارج شد. نماینده برج اظهار داشت: “صنعت خرده فروشی موسیقی آجر و ملات اخیراً دچار زوال جدی شده است.” در واقع ، فروش CD از سال 2000 در حال كاهش بود ، اما بسته شدن Tower و بیش از 700 خرده فروش موسیقی دیگر ایالات متحده ، 2006 را به سال سختی برای صنعت موسیقی ضبط شده تبدیل كرد. تا سال 2007 ، فروش سی دی 20 درصد دیگر کاهش یافته بود. بدون شک واکنشی به آنچه والدین استریت ژورنال ، اتان اسمیت ، توصیف کرده است “تغییر لرزه ای در نحوه دستیابی به موسیقی است.” بسیاری از مردم فروشگاه های موسیقی را به نفع خرده فروشان آنلاین مانند iTunes اپل اهدا کردند ، که بارگیری کم هزینه ای از کتابخانه گسترده دیجیتالی خود ارائه می دهد. دزدی دریایی علی رغم تلاش های زیاد برای از بین بردن اشتراک غیرقانونی پرونده ، تهدید دیگری برای صنعت موسیقی محسوب می شود. این واقعیت که Behemoth های خرده فروشی مانند وال مارت و Best Buy CD را با کسری از قیمت به فروش می رسانند ، یکی دیگر از عوامل بروز فروشندگان موسیقی ویژه است. طبق یک تخمین ، این زنجیره ها حدود 65 درصد از بازار خرده فروشی موسیقی را تشکیل می دهند. اسمیت توضیح داد که این تغییرات باعث شده صنعت موسیقی ضبط شده “بی قدرت” شود. وی ادامه داد: “مبارزات آن به سختی در دنیای رسانه منحصر به فرد است … گرچه مصرف کنندگان در بسیاری از مواقع در معرض رسانه های بیشتری قرار دارند ، چالش شرکت های رسانه ای یافتن راهی برای کسب درآمد از این همه مواجهه است.”

 با این وجود ، در بیشتر موارد ، مهمترین نکته این است که بتوانیم محتوا را در موقعیتی قرار دهیم که بسیاری از افراد شانس خوبی برای دیدن آن داشته باشند. این بدان معناست که توجه یک توزیع کننده قدرتمند را جلب می کند. چه چیزی یک توزیع کننده قدرتمند را ایجاد می کند؟ به بیان ساده تر ، قدرت توزیع کننده از نظر توانایی شرکت برای اطمینان از اینکه محصولات رسانه ای منتقل شده خود را در بهترین مکان های بهترین غرفه داران به بهترین مخاطبان اندازه می گیرند ، اندازه گیری می شود. برای درک اینکه این به چه معناست ، باید به نمایشگاه نگاه کنیم.

نمایشگاه محتوای رسانه های جمعی

نمایشگاه محتوای رسانه های جمعی با توزیع ارتباط نزدیکی دارد به این معنا که هر دو گامی در جهت ارایه مطالب برای مخاطب هستند. گاهی اوقات همان شرکت هر دو فعالیت را انجام می دهد. از آنجا که نمایشگاه کاملاً متفاوت از توزیع است ، اغلب شرکتهای مختلف را درگیر می کند. نمایشگاه فعالیت ارائه مطالب رسانه های جمعی به مخاطبان برای مشاهده یا خرید است. وقتی مدیران رسانه درباره اهمیت نمایشگاه صحبت می کنند ، اغلب به فضای قفسه اشاره می کنند. فضای قفسه میزان منطقه یا زمان موجود برای ارائه محصولات به مصرف کنندگان است. به فروشگاه های ویدیویی با ردیف های طولانی قفسه ها و قفسه های خود فکر کنید. امروز به اندازه فروشگاه های زنجیره ای معمولی ، شرکت های تولید کننده می خواهند انواع دی وی دی های بیشتری را اجاره کرده و بفروشند تا جایی که در قفسه های حتی بزرگترین فروشگاه ها جای بگیرد. در نتیجه ، مدیران فروشگاه باید تصمیم بگیرند که کدام دسته از کالاها و محصولات این شرکت در آن دسته بندی ها حمل می شوند و فضای بیشتری نسبت به سایر افراد دارند. در نتیجه ، شرکت های توزیع کننده ویدیو که برای ارائه محصولات خود به مصرف کنندگان متکی به فروشگاه ها هستند ، باید برای فضای قفسه به شدت قهر کنند. توزیع کننده هایی که بیشترین قدرت را در اختیار دارند ، کالاهایی هستند که فروشگاه ها باید از آنها داشته باشند زیرا مصرف کنندگان آنها را طلب می کنند. این توزیع کنندگان توانایی بیشتری برای مذاکره در مورد فضای قفسه برای محصولات جدید دارند تا توزیع کنندگان کالاهایی که برای فروشگاه ها چندان مهم نیستند. همین مورد در جای دیگر در تجارت رسانه نیز صادق است. مجلات و تولیدکنندگان کتاب باید برای فضای قفسه در کتابفروشیها ، روزنامه های خبری و راهروهای سوپر مارکت رقابت کنند. علاوه بر این ، برخی از نقاط موجود در فروشگاه ها و روزنامه ها از سایر نقاط با ارزش تر هستند. منطقه به سمت جلوی یک کتابفروشی بسیار با ارزش است زیرا همه مشتریان از آن عبور می کنند. قفسه های روی روزنامه که در سطح چشم قرار دارند با ارزش تر از سطح سطح کف هستند زیرا مصرف کنندگان احتمالاً ابتدا به قفسه ها در سطح چشم نگاه می کنند. برای تلویزیون کابلی ، فیلم ها ، تلویزیون پخش شده ، رادیو ، وب ، تلفن های همراه و سایر رسانه ها ، مفهوم فضای قفسه فقط باید کمی کشیده شود ، اما همین کار را می کند. مجریان تعداد محدود کانال های یک سیستم کابل را قفسه های آن می دانند. به همین ترتیب ، برخی از مدیران تلویزیون پخش ، بیست و چهار ساعت در روز را به عنوان قفسه ایستگاه های خود می بینند ، زیرا زمان محدود کردن آنچه در آنها پخش می شود ، محدود شده است. در کابل ، رادیو و تلویزیون پخش شده ، شیارها و کانالهای زمانی خاص (یا ایستگاه ها) با ارزش تر از سایرین هستند. همین مورد در مورد صفحات پر ترافیک در وب سایت هایی مانند http://www.auto.com و فضای موجود در مناطق شروع تلفن های همراه که انتخاب محدودی از لینک ها به مناطقی از وب ارائه می دهند ، است. این موقعیت های برجسته تر در “فروشگاه الکترونیکی” است. حال یک مورد خاص را تصور کنید: تنشی را که Marisol Durán ، یک فرد فروش برای یک شرکت مستقر در توزیع مستقل و تازه تاسیس ، تجربه می کند ، تجربه کند ، زیرا منتظر است تا با یک مدیر خرید در زنجیره بزرگ کتابفروشی مانند Barnes صحبت کند.

او می داند که او شنوایی بهتری در انبارها و نجیب ها دریافت می کند و اگر او برای بازوی توزیع آن کار می کرد ، کتاب های بیشتری را در آنجا قرار می داد

انتشاراتی مانند خانه تصادفی یا سیمون و شوستر ، تجارت کتاب یک دلیل این است که چنین غول های انتشاراتی می توانند از پس تبلیغات بر آینده و عناوین آنها را بهتر از آنچه ناشران زحمتکش می توانند در معرض دید عموم قرار دهند ، و چنین تبلیغات می تواند به شدت بر فروش تأثیر بگذارد.

ناشران بزرگ نیز ممکن است نسبت به افراد کوچکتر بتوانند تجارت ارائه دهند مشوق — پرداخت به صورت نقدی ، تخفیف یا فعالیتهای تبلیغاتی که ارائه می دهند.

دلیل اصلی وجود یک غرفه دار برای برجسته کردن کالایی است که می تواند بر فروشگاههای بزرگ تأثیر بگذارد مانند انبارها و نجیب ها برای حمل کتاب های خود. تا مطمئن شویم که یک زنجیره کتاب فروشی به عنوان مثال یک ناشر می تواند عناوین اصلی را در ورودی های فروشگاه های خود به نمایش بگذارد از طریق توزیع کننده آن ، مبلغی را برای زنجیره کتابفروشی ارائه دهد.

گرفتن این فضا آوردن نویسنده برای خواندن کتاب خاص و کتاب ، امضاها و کمک به پرداخت هزینه تبلیغات در روزنامه ها (عملی به نام تعاونی) تبلیغات همچنین ممکن است بخشی از معامله باشد.

همانطور که این تجربه فرضی نشان می دهد ، با توزیع قدرتمند پیوند برقرار می کند – tor در هر صنعت رسانه های جمعی سود بزرگی برای تولید کنندگان دارد. جای تعجب نیست، شرکتهای بزرگ تولیدی خود را دارند و یا در غیر اینصورت از لحاظ استراتژیک پیوند دارند به سازمانهای عمده توزیع در این موارد ، نگه داشتن اهمیت دارد بخاطر داشته باشید که قدرت بر تولید و توزیع خود تقویت کننده است: خلاقیت- سونل با سوابق آهنگ قوی تا حدودی به شرکت تولید جذب می شود زیرا توزیع قدرتمندی دارد شرکت به نوبه خود توزیع قدرتمندی دارد- بخشی از آن به این دلیل است که بازوی تولید آن باعث جذب پرسنل خلاق و پیگیری قوی می شود.

سوابق

در بعضی از صنایع ، شرکتهای بزرگ با داشتن نه تنها مالکیت قدرت خود را تحکیم می دهند سازمان های توزیع ، اما شرکت های بزرگ نمایشگاه نیز تلویزیون به عنوان مثال شبکه هایی مانند nbc ، cbs و abc دارای تقسیمات تولید هستند برنامه های داستانی ، ورزشی و خبری ایجاد کنید. آنها همچنین شبکه های تلویزیونی پخش می کنند که برنامه ها و ایستگاه های پخش خود را در شهرهای مهم توزیع می کنند. این کنترل کل فرایند از تولید از طریق توزیع تا نمایشگاه ارتباط به عنوان یکپارچه سازی عمودی نامیده می شود ، و این یک راه دیگر برای نشان دادن رسانه است شرکتها سعی می کنند خطر اینکه مخاطبان هدف آنها حتی آن را نداشته باشند را کاهش دهند.

تأمین مالی محتوای رسانه های جمعی همانطور که صفحات قبلی را در زمینه تولید ، توزیع و نمایشگاه مواد رسانه های جمعی می خوانید ، ممکن است برای شما پیش آمده باشد که هر فعالیت باید پول زیادی را طلب کند. راه اندازی یک شرکت انتشارات ، حتی یک شرکت بسیار کوچک ، هزینه هزاران هزار دلار دارد. تهیه یک برنامه تلویزیونی یک ساعته بیش از یک میلیون دلار هزینه دارد. شروع یک مجله جدید همچنین می تواند هزینه بیشتری داشته باشد. آیا می خواهید یک ایستگاه رادیویی بخرید؟ با وجود کند شدن رشد اخیر در تبلیغات رادیویی ، ایستگاه ها هنوز هم برای ده ها ، حتی صدها میلیون دلار می روند. وجوه نقدی که به یک شرکت رسانه ای جمعی می رسد به دو دسته تقسیم می شود:

■ پول برای تأمین بودجه تولید جدید

■ پول برای پرداخت محصولات قبلاً تکمیل شده ما هر یک را با جزئیات بررسی خواهیم کرد. تأمین بودجه برای مدیران تولید جدید در شرکتهای رسانه های جمعی ممکن است نیاز به تأمین بودجه برای گسترش در مناطق جدید داشته باشد ، یا ممکن است بخواهند مناطقی را که قبلاً در آن مشغول به کار هستند ایجاد کنند. ممکن است یک زنجیره نمایش فیلم با ساختن تئاترهای جدید در اروپا گسترش یابد. یک شرکت نشر ممکن است بخواهد واحد جدیدی را برای ایجاد کتابهای بزرگ سفره قهوه ایجاد کند. ممکن است یک شرکت بخواهد یک ایستگاه رادیویی AM بخرد. در چنین مواردی ، محققان ممکن است بخواهند یا نتوانند از درآمد فعلی شرکت برای تأمین هزینه های سرمایه گذاری جدید استفاده کنند. یک شرکت به طور کلی برای پیش بینی تولید دو روش دارد: می تواند وام بگیرد و یا سرمایه گذاری را در شرکت ترغیب کند. برداشت وام وام پولی است که از یک سازمان ، معمولاً یک بانک ، برای یک قیمت مشخص (یک درصد از وام به نام نرخ بهره) وام گرفته می شود. برای دریافت وام ، مدیران باید سازمان وام دهنده را ترغیب کنند که برنامه های آنها واقعاً وجهی را که انتظار دارند به دست آورد تا بنگاه بتواند مبلغ وام (اصل آن) را به علاوه بهره به موقع بازپرداخت کند. وام دهنده همچنین می خواهد مطمئن باشد که در مورد برخی از ارزش فعلی (دارایی ها) شرکت – به عنوان مثال ، املاک و مستغلات یک نمایشگاه نمایشگاه یا دارایی های فعلی صاحب ایستگاه رادیویی ، ادعا کرده است. شرکت وام را بازپرداخت نمی کند. بانکهای سرمایه گذاری شرکتهایی هستند که تصمیم می گیرند میلیونها دلار ، حتی دهها و صدها میلیون دلار به شرکتها وام دهند ، و همچنین معاملات سهام را ترتیب می دهند. برخی از بانکهای سرمایه گذاری در صنایع خاص تخصص دارند و مدیران این بانکهای سرمایه گذاری احساس می کنند که خطرات ناشی از آن را به خوبی می شناسند. بانک های سرمایه گذاری بزرگ برای هدایت فعالیت های وام دهی بانک ها در حوزه های تخصصی خود ، متخصصان در صنایع خاص استخدام می کنند. این بانکداران سرمایه گذاری بنگاه هایی را که وام می خواهند ارزیابی می کنند و شرایط توافق را جمع می کنند. وقتی مبلغ بسیار زیادی پول درگیر باشد ، بانکدار سرمایه گذاری سندیکا را ترتیب می دهد ، گروهی از بانک ها که موافقت می کنند خطرات و پاداش های معامله وام را به اشتراک بگذارند. از آنجا که مسئولیت بیشتری را به عهده می گیرد ، بانک رهبری (بانکی که سندیکا را سازمان می دهد) نسبت به بقیه پول بیشتری برای معامله کسب می کند. تشویق سرمایه گذاری در حالی که بانکداران نگران این هستند که بنگاهها نتوانند پولی را که وام گرفته اند بازپرداخت کنند ، مدیران آن بنگاهها نگران این هستند که وامها برای آنها چه هزینه ای هزینه می کنند. در نتیجه ، مدیران ممکن است ترجیح دهند از طریق عرضه سهام سهام جمع کنند. سهم سهام یک واحد مالکیت در یک شرکت است. همه شرکت ها ، خواه متعلق به فقط معدود افراد و یا میلیون ها نفر باشند ، سهام خود را منتشر می کنند. وقتی شرکتی مشغول خرید سهام است ، این واحدهای مالکیت را به سازمانها و افراد می فروشد. به عنوان مثال ، بیایید بگوییم که DigitalDynamics ، یک سازمان رسانه ای که سایت های تخصصی را در اینترنت ایجاد می کند ، می خواهد گسترش یابد. یکی از مهندسان کامپیوتر خود به تازگی دستگاهی را ایجاد کرده است که مدیران معتقدند صنعت را متحول می کند و شرکت را به عنوان رهبر تبدیل می کند. سه بنیانگذار این شرکت هنوز هم تمام سهام را در اختیار دارند. از آنجا که هیچ بازار عمومی برای سهام وجود ندارد ، ارزش هر یک از منابع آنها برابر است با دارایی های شرکت تقسیم شده به سه. موسسین (که بنگاه را نیز اداره می کنند) نگران هستند که علاوه بر وامهایی که قبلاً وام های خود را گرفته اند ، بازپرداخت های پرداختی را نیز برای شرکت بصورت خیلی زیاد انجام دهند ، زیرا آنها انتظار ندارند که دستگاه جدید سودآور باشد. حداقل برای یک سال آنها تصمیم می گیرند مالکیت شرکت را برای افرادی غیر از خودشان باز کنند. بنیانگذاران شرکت با همکاری حسابداران شرکت و با متخصصان خارج از کشور ، ارزش شرکت را تعیین می کنند. این مقدار شامل ارزش تجهیزات و همچنین حسن نیت آن است – یعنی ارزش شهرت آن در بین مشتریان و مشتریان بالقوه در دنیای آنلاین. بنیانگذاران تصمیم می گیرند که این شرکت باید شش میلیون سهم صادر کند. هر یک از بنیانگذاران یک میلیون از آن سهام را حفظ می کنند ، و DigitalDynamics هر سه میلیون دیگر را با هر دو دلار ارائه می دهد. در نتیجه ، اگر شرکت قادر به فروش کلیه سهام غیر مشاغل باشد ، 6 میلیون دلار دریافت می کند که برای گسترش سرمایه گذاری کافی خواهد بود. با توجه به اندازه کوچک آن ، DigitalDynamics احتمالاً سهام خود را به سرمایه داران سرمایه گذار می فروشد. سرمایه گذاران سرمایه گذاری اشخاص یا شرکتهایی هستند که به امید اینکه ارزش بنگاه ها با گذشت زمان افزایش یابد ، در شرکت های نوپا یا غیر دولتی سرمایه گذاری می کنند. این افراد و بنگاهها به امید دریافت جوایز بالا در تلاش هستند تا ریسکهای بالای سرمایه گذاری در چنین بنگاههای اقتصادی را بپذیرند. در مورد DigitalDynamics ، آنها فرض می کنند که درآمد شرکت افزایش می یابد زیرا دستگاه جدید آن تجارت بیشتری را به همراه خواهد داشت. این افزایش درآمدها باعث ارزشمندتر شدن شرکت می شود و بنابراین هر سهم بیشتر از مبلغ سرمایه گذاران سرمایه گذار برای آن هزینه خواهد شد. اگر این شرکت در آن زمان فروخته می شد ، سرمایه گذاران با سرمایه گذاری قابل ملاحظه ای بیشتر از سرمایه گذاری می کردند. روش های دیگری وجود دارد که از طریق آن DigitalDynamics می تواند پول بیشتری جمع کند. به عنوان مثال فرض کنید که پس از فروش سهام به سرمایه داران سرمایه گذار ، هیئت مدیره DigitalDynamics (که اکنون برخی از صاحب نظران سرمایه گذاری را در بر می گیرد) در مورد پیشنهاد عمومی اولیه (IPO) سهام شرکت تصمیم می گیرد. هیئت مدیره باید یک بانکدار سرمایه گذاری را متقاعد کند که آینده این شرکت به قدری عالی است که شرکت های سرمایه گذاری و سرمایه گذاران جداگانه می توانند پنج میلیون سهم جدید سهام شرکت را با 10 دلار در هر سهم بخرند. بانک سرمایه گذاری موافقت می کند که پیشنهاد یک هزینه را مدیریت کند (یا تحت تأیید آنها قرار بگیرد). از آنجا که پنج میلیون سهم جدید ایجاد می شود ، سهام که از قبل وجود دارد ، درصد کمتری از مالکیت را نسبت به قبل از IPO نشان می دهد. با این وجود ، ارزش بازار سهام اولیه سهامداران از 2 دلار به 10 دلار در هر سهم رفته است. در همین حال ، DigitalDynamics 50 میلیون دلار دیگر برای جویدن دارد. بودجه هنگامی که تولید در حال حاضر کامل باشد شاخص اصلی سلامتی هر شرکت سود آن است – مبلغ پولی که توسط محصولات تکمیل شده منهای هزینه ای حاصل می شود.

در بنگاه های رسانه های جمعی روش های مختلفی برای درآمدزایی وجود دارد: sales فروش مستقیم خریدار برای تولید کننده ، توزیع کننده یا غرفه دار کالا را پرداخت می کند و می تواند از هر روشی که او مناسب می بیند از آن استفاده کند. آن را به شخص دیگری بدهید ، یا حتی آن را دوباره بفروشید. به عنوان مثال ، در انتشار کتاب درسی دانشگاه ، بیشتر پول از محل فروش به مصرف کنندگان (دانشجویان) می رسد. fees هزینه های مجوز شخص یا سازمان برای استفاده از یک محصول به تولید کننده پرداخت می کند ، اما تولید کننده کنترل نهایی بر نحوه استفاده از آن دارد. به عنوان مثال ، یک شرکت اسباب بازی ممکن است حق برادران وارنر را برای پرداخت حق استفاده از تصویر Bugs Bunny در بانکهای اسباب بازی به مدت 5 سال بپردازد. به طور مشابه ، اگر مایکروسافت ورد را در رایانه خود داشته باشید ، آنچه در واقع خریداری کرده اید مجوز استفاده از آن است. (بسته را به خاطر بسپارید که اگر دیسک را باز کنید ، “توافقنامه مجوز” را می پذیرید؟) یکی از نتیجه این است که طبق توافق نامه ، از فروش مجدد نرم افزار به شخص دیگری منع شده اید.)

■ اجاره یک تولید کننده ، توزیع کننده یا غرفه داران به دلیل حق اشتغال (خواندن ، مشاهده یا شنیدن) یک محصول رسانه ای جمعی را برای مدت معینی هزینه می کنند و سپس محصول را پس می گیرند. (به عنوان مثال ، اجاره فیلم — فروشگاه به طور معمول فیلم را از شرکت تولیدی خریداری می کند و سعی می کند با اجاره آن برای شما و بسیاری دیگر از آن سود کسب کند.) fees هزینه استفاده از مبلغی که تولیدکننده ، توزیع کننده یا غرفه دار برای یک محصول رسانه ای جمعی می پردازد. براساس تعداد دفعات استفاده از محصول است. (برای مثال ، یک پایگاه داده اینترنتی از مقالات ممکن است شما را برای تعداد مقالات یا “نمایش صفحه” که چاپ می کنید ، شارژ کند.)

■ اشتراک ها تهیه کننده ، توزیع کننده یا غرفه داران برای تهیه منظم یک محصول یا خدمات رسانه ای. (به یک اشتراک مجله ، اشتراک در یک سیستم کابل و اشتراکی در شرکتی که خدمات اینترنتی به شما ارائه می دهد فکر کنید.)

تبلیغات یک شرکت یک مکان یا زمان را در یک رسانه جمعی خریداری می کند (یک صفحه در یک مجله ، سی ثانیه در یک ایستگاه رادیویی) که در آن مجاز به نمایش یک پیام قانع کننده (یک تبلیغ) برای یک محصول یا خدمات است. درمورد عملکرد صنعت تبلیغات در فصل 15 حرف خوبی خواهیم داشت. آنچه در اینجا باید به خاطر بسپاریم این است که صنعت تبلیغات سیستم پشتیبانی غالب رسانه های جمعی است. اگر تبلیغات وجود نداشت ، مبلغی که برای مجلات ، روزنامه ها ، محتوای اینترنتی و تلویزیون کابلی پرداخت می کنید ، به عنوان تلویزیون و رادیو پخش نمی شود ، افزایش می یابد. به عنوان مثال ، برآوردهای معتبر نشان می دهد كه به دلیل تبلیغات ، مردم به طور متوسط ​​نیمی از آنچه را كه در غیر این صورت مجله ها را پرداخت می كنند پرداخت می كنند ، و به طور قابل توجهی كمتر از نیمی از روزنامه ها.

ذکر مجلات و روزنامه ها نکته مهم دیگری را در مورد منابع پول نقد در صنایع رسانه های جمعی مطرح می کند. بسیاری از شرکت ها در این شرکت ها از آنچه اقتصاددانان آنرا یک جریان درآمد دوگانه می نامند ، سود می برند. یعنی آنها از دو منبع پول می گیرند: تبلیغ کنندگان و مصرف کنندگان. برای مثال مجله و شرکتهای روزنامه ، هر دو تبلیغات می فروشند و از مصرف کنندگان می خواهند که برای هر شماره هزینه پرداخت کنند. از طرف دیگر ، پخش کنندگان تلویزیونی محلی فقط با یک درآمد درآمد و پشتیبانی از طرفداران زندگی می کنند. بینندگان نیازی به پرداخت آنها ندارند. این جریان درآمد کاملاً چشمگیر است: در سال 2005 ، ایستگاه های تلویزیونی محلی 24.6 میلیارد دلار از طرف دهندگان گرفتند. اما با افزایش رقابت در صنعت تلویزیون ، هرچه هزینه ها بالا می رود ، و به عنوان تبلیغ کنندگان این امکان را دارند که اگر ایستگاه های محلی نرخ تبلیغات خود را افزایش دهند ، تبلیغات در رسانه های دیگر قرار می گیرند ، جریان درآمد تنها به اندازه گذشته سودآور به نظر نمی رسد. در حال حاضر ، پیچیدگی تلاش برای حرکت به محیط رسانه های جمعی کاملاً مشخص است. اما صبر کنید – چیزهای بیشتری وجود دارد! نه تنها پزشکان متخصص رسانه باید نگران تولید ، توزیع ، نمایشگاه و امور مالی باشند بلکه باید خود را نیز نسبت به مقررات دولتی نگران کنند. مقررات دولتی شامل فعالیت ها و قوانینی متنوع است که از طریق آنها مقامات منتخب و منصوب شده در سطح محلی ، ایالتی و فدرال بر شرکت های رسانه ای نفوذ می کنند. اشکال مختلف مقررات برای کارهایی که رسانه ها می توانند و نمی توانند در هنگام تولید ، توزیع ، نمایشگاه ، تبلیغات و امور مالی انجام دهند ، بسیار مهم هستند که کل فصل بعدی – فصل 3 – را به آنها اختصاص می دهیم.

سواد رسانه ای و تجارت رسانه ها

 در این مرحله ، ممکن است شما از خودتان دو سؤال بپرسید: چگونه آگاهی از شغل رسانه ها به من کمک می کند تا یک مصرف کننده آگاه تر از مواد رسانه های جمعی باشم؟ و چه تفاوت ممکن است مصرف کننده آگاه در زندگی من باشد؟ البته این سؤالات به موضوع مهم سواد رسانه ای می پردازد ، که در فصل 1 به معرفی آن پرداختیم .برای شروع به پاسخگویی به این سؤالات ، به سناریوی بیلبوردی که از این فصل شروع شده است ، بازگردید. به یاد داشته باشید که فرضیه این بود که رهبران جامعه در محله ای که شما در آن زندگی می کنید از تبلیغات بیلبورد با آبجو و سکس شکایت کرده اند ، و شما می خواهید به این رهبران جامعه کمک کنید تا مدیران بیلبورد را تحت تأثیر قرار دهند تا سیاست های تبلیغی خود را تغییر دهند. در ابتدای این فصل ، بیشتر آنچه شما می توانید انجام دهید لیستی از آنچه شما نمی دانستید بود. حال (پس از خواندن فصل) ، شما باید به اندازه کافی بدانید که به جامعه خود کمک کنید تا با بیلبورد (یا “فضای باز”) شرکت ها مقابله کند.

■ برای یک مبتدی ، می دانید که شرکت های بیلبورد محل نمایشگاه زنجیره ای از رویدادها هستند که غالباً شرکتهایی را نیز تشکیل می دهند که ایده های تبلیغاتی و بنگاه های دیگری را ایجاد می کنند که در واقع پوسترها را می سازند و آنها را به صاحبان بیلبورد توزیع می کنند. گروه جامعه شما سعی خواهد کرد که غرفه داران را ترغیب کند سیاست های خود را تغییر دهند ، اما اگر آنها امتناع کنند ، اکنون می دانید که ممکن است دو سطح بنگاه دیگر وجود داشته باشد که بتوانید مطالبات خود را مطرح کنید. ممکن است شما به آژانسهای تبلیغاتی که تبلیغات را فکر می کنند یا شرکتهایی که آنها را تولید کرده اند و تحویل آن به شرکت بیلبورد می دهند ، فشار وارد کنید. آگهی های تبلیغاتی ممکن است نسبت به شرکت بیلبورد حساسیت بیشتری نسبت به فشار سازمان یافته و عصبانیت داشته باشند.

ذکر مجلات و روزنامه ها نکته مهم دیگری را در مورد منابع پول نقد در صنایع رسانه های جمعی مطرح می کند. بسیاری از شرکت ها در این شرکت ها از آنچه اقتصاددانان آنرا یک جریان درآمد دوگانه می نامند ، سود می برند. یعنی آنها از دو منبع پول می گیرند: تبلیغ کنندگان و مصرف کنندگان. برای مثال مجله و شرکتهای روزنامه ، هر دو تبلیغات می فروشند و از مصرف کنندگان می خواهند که برای هر شماره هزینه پرداخت کنند. از طرف دیگر ، پخش کنندگان تلویزیونی محلی فقط با یک درآمد درآمد و پشتیبانی از طرفداران زندگی می کنند. بینندگان نیازی به پرداخت آنها ندارند. این جریان درآمد کاملاً چشمگیر است: در سال 2005 ، ایستگاه های تلویزیونی محلی 24.6 میلیارد دلار از طرف دهندگان گرفتند. اما با افزایش رقابت در صنعت تلویزیون ، هرچه هزینه ها بالا می رود ، و به عنوان تبلیغ کنندگان این امکان را دارند که اگر ایستگاه های محلی نرخ تبلیغات خود را افزایش دهند ، تبلیغات در رسانه های دیگر قرار می گیرند ، جریان درآمد تنها به اندازه گذشته سودآور به نظر نمی رسد. در حال حاضر ، پیچیدگی تلاش برای حرکت به محیط رسانه های جمعی کاملاً مشخص است. اما صبر کنید – چیزهای بیشتری وجود دارد! نه تنها پزشکان متخصص رسانه باید نگران تولید ، توزیع ، نمایشگاه و امور مالی باشند بلکه باید خود را نیز نسبت به مقررات دولتی نگران کنند. مقررات دولتی شامل فعالیت ها و قوانینی متنوع است که از طریق آنها مقامات منتخب و منصوب شده در سطح محلی ، ایالتی و فدرال بر شرکت های رسانه ای نفوذ می کنند. اشکال مختلف مقررات برای کارهایی که رسانه ها می توانند و نمی توانند در هنگام تولید ، توزیع ، نمایشگاه ، تبلیغات و امور مالی انجام دهند ، بسیار مهم هستند که کل فصل بعدی – فصل 3 – را به آنها اختصاص می دهیم. سواد رسانه ای و تجارت رسانه ها در این مرحله ، ممکن است شما از خودتان دو سؤال بپرسید: چگونه آگاهی از شغل رسانه ها به من کمک می کند تا یک مصرف کننده آگاه تر از مواد رسانه های جمعی باشم؟ و چه تفاوت ممکن است مصرف کننده آگاه در زندگی من باشد؟ البته این سؤالات به موضوع مهم سواد رسانه ای می پردازد ، که در فصل 1 به معرفی آن پرداختیم .برای شروع به پاسخگویی به این سؤالات ، به سناریوی بیلبوردی که از این فصل شروع شده است ، بازگردید. به یاد داشته باشید که فرضیه این بود که رهبران جامعه در محله ای که شما در آن زندگی می کنید از تبلیغات بیلبورد با آبجو و سکس شکایت کرده اند ، و شما می خواهید به این رهبران جامعه کمک کنید تا مدیران بیلبورد را تحت تأثیر قرار دهند تا سیاست های تبلیغی خود را تغییر دهند. در ابتدای این فصل ، بیشتر آنچه شما می توانید انجام دهید لیستی از آنچه شما نمی دانستید بود. حال (پس از خواندن فصل) ، شما باید به اندازه کافی بدانید که به جامعه خود کمک کنید تا با بیلبورد (یا “فضای باز”) شرکت ها مقابله کند.

برای یک مبتدی ، می دانید که شرکت های بیلبورد محل نمایشگاه زنجیره ای از رویدادها هستند که غالباً شرکتهایی را نیز تشکیل می دهند که ایده های تبلیغاتی و بنگاه های دیگری را ایجاد می کنند که در واقع پوسترها را می سازند و آنها را به صاحبان بیلبورد توزیع می کنند. گروه جامعه شما سعی خواهد کرد که غرفه داران را ترغیب کند سیاست های خود را تغییر دهند ، اما اگر آنها امتناع کنند ، اکنون می دانید که ممکن است دو سطح بنگاه دیگر وجود داشته باشد که شما در آن شرکت کنید.

پرسش برای بحث و انتقاد بحرانی 1 بررسی کنید که سه شرکت بزرگ رسانه های جمعی ایالات متحده در سه صنعت بزرگ رسانه های جمعی چگونه و چگونه فعالیت می کنند. 2 به چه روشهایی اخبار محلی خبرهای تلویزیونی سخت و متفاوت با داستانهای خبری سخت شبکه تلویزیونی است؟ 3 آیا می دانید که چرا شرکتهای تجاری اطلاعات ممکن است با مسائل اخلاقی و حقوقی حریم خصوصی برخورد کنند؟ چه مسائل مربوط به حریم خصوصی به ذهن شما خطور می کند ، و چگونه آنها روی شما تأثیر می گذارند؟ 4 به چه معناست كه بگوییم تولید در موسسات رسانه های جمعی یك فرآیند مشاركت است؟ 5 چرا ممکن است متخصصان رسانه نمی خواهند محصولاتشان حتی اگر این مخاطبان زیاد باشند ، مورد توجه مخاطبان خاص قرار گیرند؟ منابع اینترنتی مرور روزنامه نگاری کلمبیا (http //: www.cjr.com) ماموریت بررسی روزنامه نگاری کلمبیا تشویق و تحریک برتری در روزنامه نگاری در خدمت یک جامعه آزاد است. این هم ناظر و هم دوست مطبوعات در تمام اشکال آن است ، از روزنامه ها گرفته تا مجلات گرفته تا رادیو ، تلویزیون و وب. ویراستار و ناشر (www.editorandpublisher.com) ویراستار و ناشر یک مجله 116 ساله است که روزنامه های آمریکای شمالی را پوشش می دهد. این سایت برنامه های دقیق اقتصادی و جمعیتی و پیوند به بازارهای روزنامه ها در ایالات متحده و کانادا را ارائه می دهد. I Want Media (www.iwantmedia.com) این وب سایت در اخبار و منابع متنوع رسانه ای متمرکز است. این دسترسی سریع به اخبار رسانه ها و داده های صنعت را فراهم می کند و در طول روز به روز می شود. Veronis ، Suhler و همکاران (http://www.veronissuhler.com) کتابخانه تحقیقات اینترنتی Veronis Suhler شامل داده های موثق و منابع ارزشمندی برای صنعت و اطلاعات مالی مورد نیاز شماست. کتابخانه تحقیقات اینترنتی Veronis Suhler پیوندهایی به وب سایتهایی ارائه می دهد که می توانند به سوالات تحقیق شما پاسخ دهند.

Claritas شرکتی است که به بازاریابان کمک می کند تا ایالات متحده را بر اساس کد های پستی (ZIP) تقسیم کنند. برای کشف محصولات و خدمات آنها به http://www.claritas.com در وب بروید. سه راهی را که کلاریتاس در حال ساخت “آمریکا” است ، توضیح دهید. اگر بازاریابان از سازه ها استفاده می كنند ، چگونه می تواند بر نحوه مشاهده مردم جامعه آمریكا و حتی خودشان تأثیر بگذارد؟ 2 به صفحه جستجوی کد پستی در http://www.claritas.com بروید. این امکان را به شما می دهد تا کد پستی یک محله را وارد کنید و دریابید که چه داستانهای سبک زندگی Claritas به آنها وصل می شود. در دو محله قرار دهید که می دانید از نظر اقتصادی یا فرهنگی با یکدیگر تفاوت دارند. روش های ساخت Claritas آنها را مقایسه کنید. 3 لیست محبوبیت ها بر اساس رتبه بندی نظرسنجی یا رتبه بندی نظرسنجی بر موسیقی خریداری شده ، کتابهایی که می خوانید یا فیلم هایی که می بینید تا چه میزان تأثیر دارد؟ آیا لیست ها را مفید می دانید ، یا وقتی که عادت های رسانه ای خود را بر اساس رتبه بندی های محبوبیت قرار می دهید ، ناامید می شوید؟ 4 به یک “زیربنای سرگرمی” فکر کنید که از آن لذت می برید – فیلم های ترسناک ، فیلم های فوتبالی ، صندلی های اتاق کار ، نمایش های پزشک یا موارد دیگر – و سعی کنید نمونه هایی از این موارد را از طریق تلویزیون یا فیلم های مربوط به نیم قرن گذشته دنبال کنید. (یکی از منابع مورد استفاده بانک اطلاعاتی فیلم اینترنت ، http: // www. imdb.com ، که فیلم های تئاتر و مجموعه های تلویزیونی را در بر می گیرد.) با قضاوت بر اساس توضیحات برنامه ها و شاید با استفاده از مقالاتی که می توانید در مورد نمایش ها پیدا کنید ، می توانید شناسایی کنید فرمول زیرمجموعه؟ اگر چنین است ، چگونه فرمول با گذشت زمان تغییر کرده است؟ مطالعه موردی نوجوانان به عنوان یک مخاطب ساخته ایده یکی از راه های ایجاد ایده برای مخاطبان این است که ببینیم تبلیغ کنندگان چگونه مخاطبان را ایجاد می کنند. در این مطالعه موردی ، مجلات اخیر بازاریابی تبلیغاتی را طی می کنید تا ببینید که چطور بازاریابی و مجریان رسانه در مورد نوجوانان مهم مخاطب صحبت می کنند. شما همچنین خواهید فهمید که ساخت آنها در نوجوانان به معنای راه هایی که آنها برای دستیابی به آنها تلاش می کنند و ترغیب آنها به خرید محصولات است. روش انجام این مطالعه ، شما باید بدانید که چگونه از یک بانک اطلاعاتی دوره ای در کتابخانه مدرسه خود استفاده کنید. محبوب ترین پایگاه داده ها Factiva و LexisNexis هستند. دانستن نحوه استفاده از این انواع پایگاه داده به شما کمک می کند تا در مورد وضعیت رسانه امروز اطلاعات زیادی کسب کنید. همچنین ممکن است به شما کمک کند یک کار تابستانی یا یک کار مداوم در یک شرکت رسانه ای داشته باشید.

1 ) از کسی که می داند چگونه از بانک اطلاعات استفاده کند ، بخواهید که به شما نشان دهد چگونه می توانید جستجوی کامل متن مجله تجاری هفتگی Advertising Age را برای شش ماه گذشته انجام دهید. به آن شخص بگویید که دوست دارید در مورد چگونگی استفاده از Age Advertising از اصطلاح نوجوان یا نوجوان در آن زمان تحقیق کنید.

2 ) ممکن است متوجه شوید که Age Advertising در این دوره از اصطلاح زیادی استفاده کرده است. از استاد خود بپرسید که چه نسبت مقالاتی را باید بخوانید. اگر صد مقاله یا بیشتر وجود داشته باشد ، این کلاس ممکن است در هر گروه به دو یا سه نفر تقسیم شود.

3 ) برای هر مقاله ، عنوان و تاریخ را یادداشت کنید و سپس به یک برگه یا کاغذ به سؤالات زیر پاسخ دهید: الف: در کدام مضمون از نوجوانان یاد می شود؟ b چگونه نوجوانان را توصیف می کند؟ تا چه میزان و چگونه ، نوجوانان را بر اساس جنسیت ، طبقه ، قدرت خرج کردن ، خصوصیات بدنی ، شخصیتها یا دسته های دیگر تقسیم می کند؟ ج) آیا مقاله بین نوجوانان و سایر گروه های جامعه مقایسه می کند؟ اگر چنین است، چگونه؟ d) مقاله در مورد ارزش نوجوانان برای تبلیغ کنندگان ، استفاده از رسانه های مختلف و کاربردهای محصولات مختلف چه می گوید؟ e ، در هر صورت ، مقاله در مورد چگونگی ایجاد مؤسسات رسانه برای ایجاد نوجوانان ، رسانه ای می گوید؟ f ، در هر صورت ، مقاله در مورد چگونگی شرکت های رسانه ای و طرفداران تبلیغات برای جذب نوجوانان ، تبلیغ می کند؟ فکر می کنند با چه پیام ها و تصاویر می توانند آنها را ترغیب کنند؟

4 ) هنگامی که شما و گروه شما در مورد همه ی مقاله ها یادداشت برداری کردید ، گزارشی را ارائه دهید تا درمورد آنچه در مورد نحوه آموختن نوجوانان توسط تبلیغ کنندگان ، چرا و با چه پیامدهایی برای پیامهای تجاری و رسانه ها آموخته اید ، بحث کنید.

پایان

جدید ترین ها

جدید ترین محصولات ما

محصولات بیشتر
ترجمه مقاله Strong structuration theory in accounting research ( ترجمه مقاله نظریه ساختار قوی در تحقیقات حسابداری )

ترجمه مقاله Strong structuration theory in accounting research ( ترجمه مقاله نظریه ساختار قوی...

10000 تومان

ترجمه مقاله Are There Any Volatility Spill Over Effects among Cryptocurrencies and Widely Traded Asset Classes (ترجمه مقاله  آیا کلاسهای دارایی گسترده و معامله شده دارای اثرات ناپایداری هستند )

ترجمه مقاله Are There Any Volatility Spill Over Effects among Cryptocurrencies and Widely Traded...

10000 تومان

Capacity and Frequency Optimization of Wireless Backhaul Network Using Traffic Forecasting ( ظرفیت و بهینه سازی فرکانس شبکه بی سیم با استفاده از پیش بینی ترافیک )

Capacity and Frequency Optimization of Wireless Backhaul Network Using Traffic Forecasting ( ظرفیت و...

35000 تومان

Automatic  Coverage Based Neighbour Estimation System: A Cloud-Based Implementation ( سیستم تخمین همسایگان مبتنی بر پوشش خودکار: یک پیاده سازی مبتنی بر ابر )

Automatic Coverage Based Neighbour Estimation System: A Cloud-Based Implementation ( سیستم تخمین همسایگان مبتنی...

35000 تومان

An approach to measuring business-IT alignment maturity via DoDAF 2.0 (رویکردی برای اندازه گیری بلوغ تراز تجاری IT- از طریق DoDAF 2.0 )

An approach to measuring business-IT alignment maturity via DoDAF 2.0 (رویکردی برای اندازه گیری...

35000 تومان

Tehran Stock Exchange Prediction Using Sentiment Analysis of Online Textual Opinions ( پیش بینی بورس اوراق بهادار تهران با استفاده از تحلیل احساسات نظرات متنی آنلاین )

Tehran Stock Exchange Prediction Using Sentiment Analysis of Online Textual Opinions ( پیش بینی...

35000 تومان

Opinion Mining in Persian Language Using Supervised Algorithms ( استخراج نظرات به زبان فارسی با استفاده از الگوریتم های نظارت شده )

Opinion Mining in Persian Language Using Supervised Algorithms ( استخراج نظرات به زبان فارسی...

35000 تومان

ترجمه مقاله Mechanism of negative surface charge formation on biochar and its effect on the fixation of soil Cd ( ترجمه مقاله مکانیسم تشکیل بار منفی سطح بر روی بیوچار(کود حاصل از ضایعات گیاهی) و تأثیر آن بر روی ثابت شدن سی دی خاک )

ترجمه مقاله Mechanism of negative surface charge formation on biochar and its effect on...

10000 تومان

error: شما فقط اجازه مطالعه دارید
قیمت می خواهید؟ ما ارزانترین قیمت را ارائه می کنیم. کافیست فایل خود را یا از طریق منوی خدمات و سرویس ها => سفارش ترجمه ارسال کنید یا برای ما به آدرس research.moghimi@gmail.com ایمیل کنید یا در تلگرام و واتس آپ با شماره تلفن 09191732587 ارتباط بگیرید و ارزانترین قیمت ترجمه را از ما بخواهید
+