فرآیند اقدامات اصلاحی ( بخش اول )

برای ثبت سفارش ترجمه با موضوع با قیمتی کمتر از قیمت بازار با شماره تلفن 09191732587 در تلگرام یا واتس آپ در ارتباط باشید.

یک CA برای جلوگیری از بروز مجدد آنها به دنبال حذف علل بالقوه عدم انطباق یک نقص یا هرچیز دیگری است. اگرچه حل یک مسئله بر تصحیح یک مورد بسیار خاص متمرکز است ، اما CA علت اصلی یک مشکل را از بین می برد. CMMI دارای یک منطقه فرآیند به نام تجزیه و تحلیل و حل مسئله برای شناسایی و از بین بردن دلایل اصلی است. هدف این حوزه فرایند شناسایی دلایل نتایج منتخب و اقدام در جهت بهبود عملکرد فرآیند [SEI 10a] است.

فرآیند اقدامات اصلاحی

مشکلاتی که هنگام ایجاد سیستم هایی که شامل نرم افزار هستند ، یا در حین کار با آنها بوجود می آیند ، می تواند ناشی از نقص نرم افزار ، در فرآیند توسعه یا خود سخت افزار سیستم باشد. برای تسهیل در شناسایی  مشکل منابع و استفاده از CA های مناسب ، مطلوب است که یک سیستم متمرکز برای ردیابی مسائل از طریق حل و فصل و تعیین علت اصلی آنها ایجاد شود. از آنجا که اعتبارسنجی ، نظارت و حل مسئله ممکن است نیاز به هماهنگی گروه های مختلف در درون سازمان داشته باشد ، SQAP باید گروه های مجاز برای گزارش یا جمع آوری گزارش های حادثه و CA ها و همچنین ارسال موضوعات حل نشده به مدیریت را مشخص کند. کادر متن زیر گزیده ای از استاندارد IEEE 730 است که الزامات مربوط به این فرآیند را شرح می دهد.

فرایند اصلاحی و پیشگیری عملی فرایندی

این فرایند برای حل مشکلات نرم افزاری تعریف شده در برنامه پروژه یا یک فرآیند جداگانه مستند در برنامه SQA یا برنامه مدیریت کیفیت سازمان، به کار میرود. عدم تطابق توسط تیم پروژه با استفاده از یک فرآیند تعریف شده برای اقدام اصلاحی (CA) تعریف می شود که ممکن است در برنامه پروژه ، برنامه SQA یا برنامه مدیریت کیفیت سازمان ثبت شود. در پاسخ به عدم انطباق ، تیم پروژه یک اقدام اصلاحی را پیشنهاد می کند. SQA هر یک از اقدامات اصلاحی پیشنهادی را بررسی می کند تا مشخص کند که آیا این عدم تطابق مرتبط است. اگر اقدام اصلاحی پیشنهادی به عدم تطابق بپردازد ، SQA اقدامات اثربخشی مناسبی را تعیین می کند که مشخص می کند یک اقدام اصلاحی پیشنهادی در حل عدم انطباق مؤثر است یا خیر. پس از اجرای یک اقدام اصلاحی ، SQA فعالیت مربوط را ارزیابی می کند و تعیین می کند که آیا عملکرد اصلاحی اجرا شده مؤثر است یا خیر.

یک سازمان باید یک روند CA را به دنبال انجام ممیزی های داخلی یا خارجی پیاده سازی کند. این فرایند باید شامل محصولات نرم افزاری ، توافق نامه ها و برنامه های توسعه نرم افزار باشد. برای تسهیل در مدیریت بسیاری از عدم انطباقات ، مطلوب است از یک ابزار نرم افزاری مانند صفحه گسترده یا بانک اطلاعات استفاده شود. در سازمان های بسیار کوچک ، ابزارهای رایگان ردیابی مسئله مانند مشارکت گذشته بوگن می توانند این کار را انجام دهند. در سازمان های بزرگ ، یا باید پایگاه داده خود را توسعه داده و یا یک ابزار تجاری خریداری کنید

(http://www.bugnetproject.com/).

یک فرآیند CA ، در یک حلقه بسته ، می تواند شامل عناصر زیر باشد:

ـ ورودی ها: برای مثال ، گزارش حسابرسی ، عدم انطباق یا گزارش مشکل.

ـ فعالیت ها:

◦ عدم انطباق در ابزار ردیابی مسئله مورد استفاده سازمان ، ثبت نام تجزیه و تحلیل و اعتبار سنجی مسئله برای اطمینان از هدر رفتن منابع سازمان.

◦ طبقه بندی و اولویت بندی موضوع یا مشکل 

◦ تجزیه و تحلیل مشکلات برای انجام روند تجزیه و تحلیل که می تواند شناسایی و مورد بررسی قرار گیرد. ◦ راه حل مسئله را پیشنهاد دهید ، مشکل را حل کنید و اطمینان حاصل کنید که این مسئله باعث ایجاد مشکلات دیگر نمی شود ، یا اگر مسئله عدم انطباق در پروژه حل نشده است ، به سطح مدیریت مناسب مراجعه کنید.

◦ تأیید حل مسئله

◦ اطلاع رسانی به ذینفعان در مورد حل مسئله

◦ بایگانی اسناد و مدارک مشکل

◦ به روز کردن اطلاعات در ابزار ردیابی مسئله.

 – خروجی ها: به عنوان مثال ، پرونده رزولوشن ، نسخه اصلاح شده نرم افزاررا می‌توان نام برد. شکل 6.4 فرایند حل مسئله را توصیف می کند. برخی از سازمان ها بخشی از الگوی گزارش مسئله خود را درج می کنند که فرد مسئول این سرویس ، به عنوان رئیس سازمان توسعه ، باید یک راه حل ممکن برای اصلاح مشکل و همچنین یک تاریخ حل برنامه ریزی شده را پیشنهاد دهد (شکل 6.5 را ببینید). هنگامی که این اطلاعات در ابزار ذخیره می شود ، SQA می تواند هر مسئله ای را برای حل و فصل پیگیری کند و ممکن است گاهی اوقات مداخله کند تا به شخص مسئول یادآوری کند که وی مسائل حل نشده ای را که از مهلت ثبت شده فراتر رفته است ، یادآوری می کند. SQA به عنوان یک نهاد مستقل ، در صورت عدم برطرف کردن مشکل ، مکانیسم تشدید سازمان را در جهت بالا بردن مسئله به سطح بالاتر دارد. در اینجا یک مکانیزم تشدید سه سطح وجود دارد:

افزایش سطح اول: اگر CA مطابق با اقدامات انجام نشود ، نماینده SQA با رئیس پروژه نرم افزاری ملاقات می کند. طرفین در مورد CA و مهلت های جدید برای اجرای CA به مذاکره و توافق می پردازند. نماینده SQA این توافق نامه را امضا می کند و امضای رئیس پروژه نرم افزار را بدست می آورد.

– سطح دوم را تشدید کنید: اگر رئیس پروژه نرم افزاری به CA یا محدودیت زمانی پذیرنده نباشد  ، مدیر SQA با مدیر پروژه نرم افزار ملاقات می کند تا برنامه اجرای CA ، وضعیت CA و خطرعدم تکمیل CA را بررسی کند. مدیر SQA تصمیمات را مستند می کند و امضای مدیر پروژه نرم افزار را بدست می آورد.

– افزایش به سطح سوم: اگر مدیر پروژه نرم افزاری CA یا محدودیت زمانی را پذیرنده نباشد ، مدیر SQA با مدیریت ارشد ملاقات می کند تا درباره برنامه ای برای شروع CA ها صحبت کند. مدیر SQA تصمیمات را مستند می کند و امضای مدیریت ارشد را بدست می آورد.

ممیزی برای مکانهای بسیار کوچک

نهادهای بسیار کوچک (VSE) وسایل متوسط ​​و زمان کمی برای اختصاص به حسابرسی دارند. با این حال ، بسیاری از VSE ها مایل هستند که برای برآورده کردن الزامات مشتری یا اینکه برند خود را در سطح ملی و بین المللی افزایش دهند ، حسابرسی یا ارزیابی شوند. بنابراین ، یک VSE می تواند از دیگر VSE ها رقابت کند و به سازمانی تبدیل شود که یک مشتری بتواند یک رابطه تجاری ایجاد کند. هنگامی که کارگروه ISO موظف به تهیه ایزو 29110 شد ، نظرسنجی به VSEs مستقر در بیش از 32 کشور انجام شد. تعداد زیادی (74٪) از VSE هایی که به این نظرسنجی پاسخ دادند گفتند که اخذ مجوز برای بهبود مشخصاتشان برای آنها بسیار مهم است. 40٪ از VSE هایی که به این نظرسنجی پاسخ داده اند درخواست صدور گواهینامه رسمی داده اند. در فصل استاندارد ، استاندارد ISO 29110 را معرفی کردیم. VSE می تواند ، مطابق با این فصل ، ممیزی داخلی را مطابق با ISO 17050 انجام دهد. اگر سازمان با ISO 29110 مطابقت داشته باشد ، ممکن است خود را مطابق با این استاندارد اعلام کند ، تا زمانی که استقلال حسابرس قابل نمایش باشد. در صورت عدم وجود فعالیت موازی برای ممیزی ، واگرایی یا تضاد منافع را به همراه دارد. VSE ها همچنین به ممیزی های خارجی شخص ثانویه و سوم دسترسی دارند. حسابرسی توسط شخص ثالث توسط حسابرسان خارجی انجام می شود. از این طریق ، یک VSE می تواند ثابت کند که یک حسابرس خارجی انطباق آن با ISO 29110 را تأیید کرده است. این نوع ممیزی می تواند با هزینه کم به یک VSE انجام شود. به یاد بیاورید که ممیزی های شخص ثالث توسط سازمان های حسابرسی مستقل ، مانند مقامات نظارتی یا ارگان هایی که اجازه ثبت یا صدور مجوز را دارند ، انجام می شود. روند صدور گواهینامه در شکل 6.6 نشان داده شده است. این کار زمانی آغاز می شود که یک شرکت برای شروع مراحل صدور گواهینامه با یک نهاد صدور گواهینامه تماس می گیرد. هنگامی که حسابرس تشخیص داد که VSE مایل به ممیزی است ، حسابرس، حسابرسی را انجام می دهد: آماده سازی ممیزی (به عنوان مثال ، بررسی اسناد ، برنامه ریزی و تهیه ممیزی) ، اجرای حسابرسی به عنوان مثال ، برگزاری جلسه افتتاحیه ، بررسی اسناد ، جمع آوری و تأیید اطلاعات ، تولید یافته ها و نتیجه گیری و انجام جلسه اختتامیه ، تهیه و توزیع گزارش حسابرسی و پایان حسابرسی را به همراه دارد.

ممیزی برای تمدید گواهینامه برای تأیید ادامه تطبیق انجام می شود. ایزو 29110 در یک استارت پرو 4 نفره اجرا شد. VSE در سال 2012 ایجاد شد. پس از اجرای مشخصات عمومی ، دو پروسه در یک پروژه مشتری 900 ساعته انجام شد. تنها 18٪ از کل تلاشها شامل کارآزمایی بود. کادر نوشتار زیر ممیزی شخص ثالث ISO 29110 را شرح می دهد. VSE هنگام صدور گواهینامه در سال 2014 بیش از 10 کارمند داشت.

انطباق حسابرسی ISO 29110 در پرو مراحل صدور گواهینامه در دو مرحله انجام شد. در مرحله 1 ، مستندات موجود فرایند توسعه نرم افزار مورد بررسی قرار گرفت. در مرحله دوم ، اجرای فرایندهای مدیریت پروژه ISO  و پیاده سازی نرم افزار (SI) مشخصات عمومی مورد بررسی قرار گرفت. در پایان هر مرحله ، ثبت نام برزیلی گزارش مشاهده ای را منتشر کرد. VSE مشاهدات حسابرسان را دریافت کرد و اقدامات اصلاحی انجام شد. تیم فنی VSE اجرای توصیه ها و مراحل را به روز کرده و در اختیار اعضای تیم توسعه قرار داد. تلاش اختصاص داده شده توسط VSE برای اولین مرحله از ممیزی ، که شامل هزینه های سفر حسابرس نمی شود ، حدود 1000 دلار بود. VSE 22 مرحله کار را برای مرحله 1 سرمایه گذاری کرده است. برای مرحله 2 روند حسابرسی ، هزینه حسابرس 1200 دلار بود. VSE برای مرحله 2 ممیزی 63 ساعت سرمایه گذاری کرده است. مراحل 1 و 2 از این ممیزی در آوریل 2014 انجام شد. در ژوئیه سال 2014 ، یک ثبت نام برزیلی یک گواهینامه انطباق 3 ساله را برای PM و SI Basic گزارش ISO / IEC 29110 تحویل داد. اولین ممیزی نظارت در سال 2015 انجام شد ، یک ثانیه در سال 2016 ، و اعتبار گرفتن در سال 2017 راه اندازی می شود.

پس از ممیزی موفقیت آمیز پرو VSE ، یک مقاله محلی در مورد این رویداد گزارش داد. پس از این مقاله ، شرکت های پرو با VSE تماس گرفتند تا اطلاعات بیشتری در مورد روند کار و گفتگو در مورد فرصت های شغلی کسب کنند. بعداً ، یک شرکت بزرگ بیمه پرو ، یک قرارداد توسعه نرم افزار را به این VSE نسبت داد. در سال 2017 ، این VSE 23 کارمند داشت.

ممیزی و برنامه SQA

استاندارد IEEE 730  خواستار آن است که فعالیت های SQA یک پروژه با حسابرسی ها و سایر فرآیندهای چرخه زندگی لازم برای اطمینان از مطابقت و کیفیت فرایند و محصول هماهنگ شود.

فرآیندهای سازمانی باید از قبل برای سازمان منتشر شود. ضمناً SQA مستقل از تیم های پروژه ، پروژه های حسابرسی را به صورت دوره ای برای تعیین انطباق با برنامه های تعریف شده پروژه و ارزیابی مهارت و مهارت های دانش پروژه و مقایسه آنها با مهارت و دانش کارکنان سازمان برای شناسایی هرگونه شکاف ، تحمیل می کند. در مواردی که پروژه ها شامل شرکت های خارجی می شوند ، انجام این کار خوب است که حداقل یک ممیزی انطباق انجام شود و آن را در شرایط قرارداد قرار دهید. برای فعالیت های حسابرسی پروژه ، استاندارد IEEE 730 از تیم پروژه می خواهد كه به سؤالات زیر پاسخ دهد:  آیا یك پیمانكار یا تأمین كننده خارجی نیاز به قرارداد دارد؟ اگر بله ، آیا بررسی های دوره ای و ممیزی انجام شده است تا مشخص شود آیا محصولات نرم افزاری الزامات قراردادی را کاملاً برآورده می کنند؟

– آیا موضوعاتی که به عنوان بخشی از این ممیزی های تأمین کننده مطرح شده است مورد بررسی و ارزیابی قرار گرفته اند؟

 – آیا برنامه های اقدام اصلاحی و پیشگیرانه برای هرگونه عدم انطباق مشخص شده در هنگام ممیزی تأمین کننده تهیه شده است؟

– آیا عدم انطباق پروژه ضبط و مناسب حل شده است؟ – آیا برنامه هایی برای CA برای پروژه هایی تهیه شده است که شرایط سیستم را برآورده نمی کنند؟ برای SQA برای هر پروژه مشخص شده در برنامه حسابرسی سازمان باید به سؤالات زیر پاسخ داده شود: – آیا استراتژی حسابرسی مناسب و مؤثر برای پروژه تدوین شده است؟

 – آیا استراتژی حسابرسی مناسب و مؤثر برای پروژه اجرا شده است؟

– آیا انطباق محصولات ، خدمات یا فرآیندهای کاری نرم افزاری انتخابی با الزامات ، برنامه ها و توافق نامه ها مطابق با استراتژی حسابرسی مشخص شده است؟

 – آیا ممیزی ها توسط یک حزب مستقل مناسب انجام می شود؟

– آیا نتایج حسابرسی مستند شده است؟

 – آیا تمام موارد شناسایی شده در حین ممیزی به عنوان عدم مطابقت مستند شده اند؟

 – آیا همه عدم انطباقها برای CA در نظر گرفته شده است؟

 – آیا کلیه CA هایی که اجرا شده اند اثبات شده است که با اقدامات اثربخشی تعیین می شوند؟

 – آیا توجیهی مناسب برای هر یک از عدم تعهدات مربوط به CA ارائه شده است؟

اراعه یک مطالعه موردی در این بخش

در نتیجه نتایج ممیزی انطباق پروژه در محل توسعه سیستم ایالات متحده از حمل و نقل بمباردیه ، که پروفسور لاپورت در آن شرکت داشت ، انجام شده است.

بهبود عملکرد مهندسی نرم افزار در حمل و نقل بمباران

عملکرد یک پروژه توسعه نرم افزار سیگنالینگ مترو ، توسط ارزیابان خارجی ، دو بار بین سال های 2003 و 2006 مورد ارزیابی قرار گرفت. ارزیابی 2003 ایجاد یک خط پایه یا مرجع برای پیشرفت مشاهده شده در سال 2006 است. در طی این دو بازدید ، روش ارزیابی مورد استفاده برای ارزیابی فرایندهای نرم افزاری ، عملکرد پروژه و مدیریت تغییر سازمانی مشاهده بود. این متن ، سازمان ارزیابی شده را تشریح می کند ، روش چند بعدی را برای انجام ارزیابی ها و همچنین اهداف تجاری و پیشرفت های کمی به دست آمده توضیح می دهد.

شرح متن در آن زمان

  حمل و نقل بیش از 30 مکان توسعه نرم افزار و بیش از 950 مهندس نرم افزار داشت. بخش ttc  راه حل های حمل و نقل را برای شهرها و فرودگاه ها ارائه می دهد. نمونه کارهای محصول شامل طیف وسیعی از سیستم های حمل و نقل خودکار ، مونوریل ، قطارهای سبک و مترو است. بخش پیتسبورگ نزدیک به 100 مهندس نرم افزار به صورت محلی با 30 نفر مستقر در حمل و نقل بمب افکن در حیدرآباد هند داشت.

مرکز صلاحیت مهندسی نرم افزار

هدف مراکز، شایستگی کاهش خطرات فنی و هزینه های شرکت بود. مرکز صلاحیت مهندسی نرم افزار از ابتکارات استراتژیک حمایت می کند. این کار بررسی محصولات و اقدامات پیشنهادی را برای کاهش خطرات انجام داده است. از مرکز شایستگی خواسته شد تا سازمان توسعه نرم افزار پیتسبورگ را ارزیابی کند.

روش ارزیابی

 ارزیابی بعد فرآیند از یک نسخه مناسب از روشهای ارزیابی CMM اثبات شده در صنعت استفاده می کند. بسته به نیازهای تجاری (لیست سازمانی و پروژه) و دامنه ارزیابی ، مناطق فرآیند CMM در اولویت قرار دارند. سپس ، یک دستور کار ارزیابی با استفاده از نامهای نقش فرآیند Bombardier SWE ایجاد

 می شود. دستور کار سپس با افراد درگیر در پروژه که با آن نقش ها مرتبط هستند ، به روز می شود. ارتباطات از قبل برای اطمینان از مشاركت روان و انتظارات مدیریت انجام می شود. در مرحله جمع آوری شواهد ، از یک برگه ارزیابی برای ثبت اطلاعات جمع آوری شده و تحلیل شده استفاده می شود. این برگه ارزیابی همچنین برای تعیین شاخص های بلوغ به کار رفته در یافته های سایت استفاده می شود.

ارزیابی سایت

برای ارزیابی سایت از سه مرحله استفاده شده است: مرحله برنامه ریزی:

– ایجاد محدوده سازمانی

– تهیه بازدید (دستور کار)

– جمع آوری اطلاعات (فقط نسخه گسترده)

 ایجاد تیم در فاز سایت:

– ارائه

– مجموعه شواهد (مصاحبه ، بررسی مستندات)

– مستندات یافته‌ها (نقاط قوت و ضعف)

– تفسیر سایت با نمایندگان مدیریت

 مرحله ارزیابی گزارش ارزیابی:

– تهیه یافته ها و گزارش توصیه های سایت

– تهیه گزارش های موقت و نهایی

ارزیابی فرایند

 در جدول زیر نکات کلیدی فرآیند CMM® و نحوه ارتباط آنها با سطح بلوغ خلاصه شده است. برای دستیابی به یک سطح بلوغ ، یک سازمان باید برای سطوح پایین تر شیوه های موفقیت آمیز را انجام داده باشد. برای این ارزیابی ، شش منطقه فرآیند واقع در سطح CMM 2 مورد بررسی قرار گرفت. معیارهای ارزیابی، نتایج زیر را ارائه می دهند: یک منطقه فرآیند می تواند تا حدودی  با CMM مطابقت نداشته باشد. نتایج ارزیابی اول در جدول زیر ارائه شده است. این تیم ، در ارزیابی دوم ، فرایندها را ارزیابی نکرد زیرا فرآیندهای نرم افزاری در محل پیتسبورگ قبلاً رسماً چند ماه قبل از آن مطابق سطح CMM 3 ارزیابی شده بودند.

ارزیابی عملکرد

اندازه گیری عملکرد فرآیندهای نرم افزاری سازمانی ، با استفاده از تکنیک ارزش به دست آمده ، در دستیابی به اهداف تجاری کمک می کند. اولین قدم برای اجرای این تکنیک شناسایی اقدامات عملکردی بود که از قبل در سازمان استفاده می شد. سپس تکنیک ها برای ارزیابی کاربرد ، اعتبار و دقت آنها اعتبار سنجی شد. سرانجام از داده های جمع آوری شده برای ارزیابی عملکرد استفاده شد. عناصر در نظر گرفته شده در این ارزیابی عبارتند از:

 – شاخص عملکرد هزینه (CPI) :

این شاخص، عملکرد را اندازه گیری می کند و در صورت لزوم اقدام به تصحیح می کند ، همچنین عملکرد را با پروژه های گذشته مقایسه می کند. این شاخص با تقسیم هزینه بودجه کار انجام شده توسط هزینه واقعی کار انجام شده محاسبه می شود.

– شاخص عملکرد برنامه (SPI):

 عملکرد را اندازه گیری می کند و در صورت لزوم اقدام به تنظیم مجدد برنامه پروژه می کند. این با تقسیم هزینه بودجه کار انجام شده توسط هزینه بودجه کار برنامه ریزی شده محاسبه می شود.

ارزیابی مدیریت تغییر سازمانی

در جدول بعدی سؤالات استفاده شده از شرکت آمریکایی( IMA www.imaworldwide.com) برای ارزیابی شیوه های مدیریت تغییر در پروژه هایی که شامل تغییرات فن آوری هستند ، تشریح می کند.

تیم ارزیابی به این نتیجه رسیدند که بین سالهای 2003 و 2006 ، سازمان بسیاری از فرآیندهای نرم افزاری را توسعه داده و مستقر کرده است ، ظرفیت خود را برای مدیریت تغییر بهبود داده و نشان داد که عملکرد فرایند آن تأثیر قابل توجهی در عملکرد تجاری سازمان دارد.

برخی از توصیه ها:

– استفاده از یک روش اندازه گیری نرم افزاری نهادی برای پروژه های جدید، یک روش اندازه گیری نرم افزار مشترک ضروری است. ما می دانیم که شمارش خطوط کد همیشه مناسب نیست ، اما سایت برای مقایسه عملکرد پروژه به یک اندازه سنجی نرم افزار نیاز دارد. این اطلاعات بعدا می تواند برای برآورد بهتر تلاش های پروژه ، بهبود پیش بینی پذیری و سودآوری پروژه های آینده مورد استفاده قرار گیرد.

– دروس جذب شده در فرآیندهای سازمانی آموخته شده درسهایی که فرا گرفته می شود در داخل شبکه سازمان ضبط و ذخیره می شوند تا مدیران در صورت لزوم به مرور آنها بپردازند. متأسفانه ، دروس آموخته شده به ندرت توسط پروژه های دیگر استفاده می شد. برای تلاش در استفاده از آنها ، توصیه می شود فرآیند ها ، رویه ها و لیست های چک در طول بررسی نهایی پروژه که در آن درس های آموخته شده، به روز شوند. علاوه بر این ، می توان از درس های آموخته شده به عنوان بخشی از بررسی های همسالان استفاده کرد.

– بهبود روند بررسی همتا برای بهبود اثربخشی بررسی همسالان و میزان تشخیص نقص ، توصیه می شود که یک روند بازرسی، مستقر شود. بازرسی ها به خوبی برای شناسایی نقص شناخته شده اند. توصیه می شود که روش حمل و نقل بمباردیه با عنوان “بررسی های همکار نرم افزار BES” در سایت پیتسبورگ اتخاذ شود. این روش با استاندارد IEEE 1028 مطابقت دارد: بررسی نرم افزار و استاندارد حسابرسی. اتخاذ یک روند بازرسی باید نسبتاً آسان باشد زیرا سایت پیتسبورگ قبلاً فرم رسمی کمتری را برای بررسی همسالان انجام می دهد. بازرسی ها همچنین مطابق با طرح “شش سیگما” از حمل و نقل بمباردیه هستند و امکان کاهش هزینه های عدم انطباق را می دهند.

فاکتورهای موفقیت

 در جعبه های متنی زیر فاکتورهایی که از نظر کیفیت حسابرسی نرم افزار تأثیر می گذارند ذکر شده است. عواملی که کیفیت نرم افزار را تقویت می کنند:

1) سازمانی که کیفیت را قبل از برنامه ها و بودجه ها قرار می دهد.

2) یک فرآیند حسابرسی مستند و عمومی.

3) آموزش قبلی پرسنل در مورد حسابرسی.

4) حسابرسان آموزش دیده و دارای مجوز.

5) رویکرد حسابرسی حرفه ای برای بهبود بلند مدت. 6) سازمانی که به توصیه های حسابرسی عمل می کند.

7) منابع موجود برای انجام اقدامات اصلاحی.

 عواملی که ممکن است روی کیفیت نرم افزار تأثیر منفی بگذارند :

1) ممیزی های شگفت زده در پروژه هایی که در حال حاضر دچار مشکل شده اند.

2) قوانین ممیزی نامشخص که توسط کسی فکر نشده یا درک نشده است.

3) ممیزی هایی که برای منافع شخصی و سیاست استفاده می شود.

4) فرآيندهاي چرخه عمر توسعه نامشخص و كارمندان آموزش نيافته (به عنوان مثال در مورد فرآيندهاي سازماني).

5) مدیرانی که با تصمیمات و بیانیه های خود ، این پیام را ارسال می کنند که کار تحویل واقعی باید انجام شود و در صورت داشتن وقت ، ما به توصیه های حسابرسی رسیدگی خواهیم کرد.

6) مدیریتی که گزارشات را ویرایش می کند یا حسابرسان را تحت فشار قرار می دهد تا اثرات نتایج گزارش حسابرسی را کمتر کنند.

7) ممیزی های داخلی برای تعجب و جلب کارمندان خارج از نگهبان با تیم “پلیس QA” به جای اینکه برای بهبود روند کار شرکت کنند.

8) مدیریتی که یک ماه قبل از ممیزی سالانه ISO 9001 به گزارشهای حسابرسی توجه می کند.

خواندن دیگر

اعمال

 6.1 مدیر فقط شنیده است که حسابرسان به تیم پروژه تهیه نرم افزار بسته نرم افزاری می آیند. چگونه می توانید به اندازه کافی آماده کنید؟

 6.2 شما به عنوان متخصص SQA در شرکت Acme ارتقا یافته اید. مدیر از شما می خواهد که چگونگی ارزیابی کیفیت پروژه های نرم افزاری را به صورت کمی توضیح دهید. ابتدا آنچه را که باید پیاده سازی شود و سپس رویکرد ارزیابی که می تواند مورد استفاده قرار گیرد توضیح دهید.

6.3 تحویل های قابل بررسی در طول ممیزی را ذکر کنید.

6.4 استاندارد IEEE 1028 دستورالعمل هایی را برای ممیزی فرآیندهای نرم افزاری و محصولات ارائه می دهد. سازمان باید برای هر فرآیند و محصول حسابرسی شده ، دارای چک لیست های آماده باشد. تهیه یک لیست چک برای محصولات و فرآیندهای زیر:

الف) یک برنامه SQA؛

ب) روند بازرسی؛

ج) یک سند طراحی؛

د) گزارش پیاده روی؛

ه) کد منبع.

6.5 ویژگی های مختلف بین ممیزی و یک بازرسی را شرح دهید.

6.6 برای ایفای نقش اصلی حسابرس با کیفیت در حسابرسی نرم افزار ، چه آموزش و تجربه ای لازم است؟

6.7 معروف ترین راهنماهای تفسیر نرم افزار ISO 9001 را نام ببرید. چرا آنها ضروری هستند؟

6.8. یک نمودار بکشید که مراحل معمولی ارزیابی و ممیزی نرم افزار را توصیف می کند.

6.9 ابزارهای پشتیبانی لازم را برای ممیزی نرم افزار ذکر کنید. در مورد دو ابزار پیچیده توضیح دهید. 6.10 عوامل اصلی موفقیت یک حسابرسی را ذکر کنید.

6.11 در یک ارزیابی کمی از یک تحویل ، توضیح دهید که یک ویژگی کیفی چیست.

 6.12 مدیر شما از شما می خواهد تا کیفیت مرحله مورد نیاز را ارزیابی کنید. توضیح دهید که چگونه می توانید از مفاهیم ارزیابی انطباق برای این مرحله چرخه زندگی استفاده کنید.

جدید ترین ها

جدید ترین محصولات ما

محصولات بیشتر
ترجمه مقاله Strong structuration theory in accounting research ( ترجمه مقاله نظریه ساختار قوی در تحقیقات حسابداری )

ترجمه مقاله Strong structuration theory in accounting research ( ترجمه مقاله نظریه ساختار قوی...

10000 تومان

ترجمه مقاله Are There Any Volatility Spill Over Effects among Cryptocurrencies and Widely Traded Asset Classes (ترجمه مقاله  آیا کلاسهای دارایی گسترده و معامله شده دارای اثرات ناپایداری هستند )

ترجمه مقاله Are There Any Volatility Spill Over Effects among Cryptocurrencies and Widely Traded...

10000 تومان

Capacity and Frequency Optimization of Wireless Backhaul Network Using Traffic Forecasting ( ظرفیت و بهینه سازی فرکانس شبکه بی سیم با استفاده از پیش بینی ترافیک )

Capacity and Frequency Optimization of Wireless Backhaul Network Using Traffic Forecasting ( ظرفیت و...

35000 تومان

Automatic  Coverage Based Neighbour Estimation System: A Cloud-Based Implementation ( سیستم تخمین همسایگان مبتنی بر پوشش خودکار: یک پیاده سازی مبتنی بر ابر )

Automatic Coverage Based Neighbour Estimation System: A Cloud-Based Implementation ( سیستم تخمین همسایگان مبتنی...

35000 تومان

An approach to measuring business-IT alignment maturity via DoDAF 2.0 (رویکردی برای اندازه گیری بلوغ تراز تجاری IT- از طریق DoDAF 2.0 )

An approach to measuring business-IT alignment maturity via DoDAF 2.0 (رویکردی برای اندازه گیری...

35000 تومان

Tehran Stock Exchange Prediction Using Sentiment Analysis of Online Textual Opinions ( پیش بینی بورس اوراق بهادار تهران با استفاده از تحلیل احساسات نظرات متنی آنلاین )

Tehran Stock Exchange Prediction Using Sentiment Analysis of Online Textual Opinions ( پیش بینی...

35000 تومان

Opinion Mining in Persian Language Using Supervised Algorithms ( استخراج نظرات به زبان فارسی با استفاده از الگوریتم های نظارت شده )

Opinion Mining in Persian Language Using Supervised Algorithms ( استخراج نظرات به زبان فارسی...

35000 تومان

ترجمه مقاله Mechanism of negative surface charge formation on biochar and its effect on the fixation of soil Cd ( ترجمه مقاله مکانیسم تشکیل بار منفی سطح بر روی بیوچار(کود حاصل از ضایعات گیاهی) و تأثیر آن بر روی ثابت شدن سی دی خاک )

ترجمه مقاله Mechanism of negative surface charge formation on biochar and its effect on...

10000 تومان

error: شما فقط اجازه مطالعه دارید
قیمت می خواهید؟ ما ارزانترین قیمت را ارائه می کنیم. کافیست فایل خود را یا از طریق منوی خدمات و سرویس ها => سفارش ترجمه ارسال کنید یا برای ما به آدرس research.moghimi@gmail.com ایمیل کنید یا در تلگرام و واتس آپ با شماره تلفن 09191732587 ارتباط بگیرید و ارزانترین قیمت ترجمه را از ما بخواهید
+