هوض مصنوعی ( بخش دوم )

کارت حافظه

دستیاران شخصی دیجیتال سه انتظار مشتری  را برآورده می کنند: راحتی ، سرعت و شخصی سازی. اساس آن پروفایل های یکپارچه در مورد هر فرد است. شکل 4.6 توزیع دستیاران شخصی دیجیتال را نشان می دهد که قبلاً به دست آمده اند. اساس این نتایج بیش از 2،000 کاربر اینترنتی در ایالات متحده و آلمان است.

کارت حافظه

حتی اگر نفوذ دستیاران شخصی دیجیتال در بازار هنوز محدود باشد اما یک چیز قطعی است. گسترش آنها همچنان رو به رشد خواهد بود و پس از زندگی خصوصی ، بیشتر و بیشتر در حوزه تجارت نیز نفوذ می کنند. با چشم انداز تعداد كاربران خصوصي دستياران شخصي ديجيتال در سال هاي آينده نشان داده مي شود . از سال 2016 تا 2018 تعداد کاربران قبلاً دو برابر شده است. تا سال 2021 انتظار می رود دو برابر شدن بیشتر شود. چه چیزی باعث چنین پیشرفتی می شود؟ کدام بخش های کاربردی دستیاران شخصی دیجیتال مورد توجه کاربران خصوصی قرار گرفته است؟ شکل 4.8 این مساعل را ارائه می دهد. 1،001 نفر بین 16 تا 69 سال در آلمان مورد بررسی قرار گرفتند که قبلاً حداقل یکی از دستیارهای زبان الکسا ، بیکسبی ، کورتانا ، دستیار گوگل یا سیری را شنیده بودند.

چیزی که ارزش فکر کردن دارد

• در صورت استفاده از دستیاران دیجیتالی زبان شخصی برای تعداد زیادی از پرس و جوهای جستجو ، مارک ها در آینده چه اهمیتی خواهند داشت؟

• آیا مارک ها وقتی دستیار را انتخاب می کنند اهمیتی را از دست می دهند و کالای مناسب ،  و ارزان قیمت را از اکوسیستم خود دستیار پیشنهاد می‌دهند؟

• آیا مارک ها از اهمیت بالایی برخوردار می شوند زیرا کاربر آگاهانه در ابتدای فرآیند جستجو نام تجاری دلخواه را معرفی می کند و آگاهانه فضای راه حل را برای دستیار شخصی دیجیتال محدود می کند؟

• برای کدام محصولات و خدمات کدام یک از گروههای مشتری چگونه عمل می کنند؟ در هر صورت ، دستیاران شخصی دیجیتال به یک نقطه لمسی جدید برند دیجیتال تبدیل می شوند که نباید از آن غافل شد.

کارت حافظه

چت بات متنی یا زبانی این امکان را دارند که بسیاری از وب سایت ها و برنامه های تجاری جایگزین کنند. در نتیجه ، آنها نه تنها فعالیت های مشتریان را تغییر می دهند ، بلکه فعالیت های شرکت های ارائه دهنده را نیز تغییر می دهند!

چیزی که ارزش فکر کردن دارد

آیا تا به حال به این فکر کرده‌اید که محتوا چگونه به شخصی دیجیتال تبدیل می‌شود؟  زمانی که به دنبال بهترین بیمه سلامت باشید،از یک رستوران ایتالیایی خوب که در آن نزدیکی بود و یا برای نزدیک‌ترین مغازه ساکن دوربین دیجیتال Sony – H۳۰۰ هنوز می‌تواند امروز خریداری شود، تنها یک پاسخ این است:در آینده ممکن است دو یا چند مورد تولید شود.

شایسته است که به زودی به فکر بهینه سازی سیستم نرم افزار باشید. از این گذشته ، پیش بینی هایی وجود دارد که بین 30 تا 50٪ نمایش داده شدگان جستجو می توانند از طریق صدا توسط اوایل سال 2020 انجام شوند. حتی اگر این پیش بینی ها 10٪ به سمت پایین انحراف داشته باشند باز هم اهمیت زیادی از رابط صوتی قدرتمند باقی می ماند. به همین دلیل است که این سوال در اینجا مطرح می شود:

چگونه شرکت ها در توسعه مهارت های خود برای سایت الکسا موفق هستند؟

الکسا روشهای مختلفی را برای توسعه تجربیات هدایت صوتی برای مشتریان خود ارائه می دهد. این روش از بازی های تعاملی و ادغام خانه های هوشمند گرفته تا کنترل هواپیماهای بدون سرنشین متغیر است. برای این کار ، کیت مهارت های الکسا در دسترس قرار گرفته است ، که امکان توسعه مهارت و همچنین بدون دانش برنامه نویسی را ممکن می سازد. به منظور پشتیبانی از این فرایند ، مطالب دنباله ارائه می شود :

•آمازون الکسا

• آموزش الکسا

• رویدادهای Alexa

• وبلاگ توسعه دهنده Alexa (شامل شاخص های توسعه دهنده و نکات مربوط به توسعه مهارت ها)

• الکسا پادکست چت

• آژانس ها (با تجربه در زمینه طراحی صدا و توسعه و بهینه سازی مهارت های الکسا)

پذیرش پاسخ یک سؤال جستجو توسط یک دستیار دیجیتالی نیز به کاربردی بودن برنامه بستگی دارد. این شاخص ها عبارتند از:

• ساعت توکیو چه زمانی است؟

• زمین چقدر سنگین است؟

• چه موقع بتهوون به دنیا آمد و کجا؟

• ریشه 4،002،453 چیست؟

حداقل اکثر کارشناسان قبول دارند که پاسخ های روشنی برای این سؤالات وجود دارد. با سؤالی که از الکسا پرسیده ام کاملاً متفاوت است: الکسا ، بهترین بیمه درمانی برای من چیست؟ تا امروز الکسا نتوانسته است به این سؤال پاسخ دهد. چه کسی میتواند این کار را انجام دهد؟ با توجه به آخرین تحولات در زمینه ارسال عکس و فیلم از طریق دستیاران دیجیتال ، کارهای بعدی نیز در آینده درخشان انجام خواهد شد:

• آخرین کیف دستی از لوئیز ویتون را به من نشان دهید!

• عکسی از آئودی A 5 جدید به من نشان دهید!

• آخرین فیلم ازبازیگر کیم کارداشیان وست را به من نشان دهید!

کارت حافظه

دستیاران شخصی دیجیتالی به طور فزاینده ای در حال تبدیل شدن به کارفرمایان دیجیتالی واقعی هستند که آماده ارائه خدمات 24/7 هستند ، بخشی از آن در مطب ، اما مهمتر از همه در خانه ما نصب شده اند. آنها به سؤالات جستجوی ما پاسخ می دهند ، نور ، دما و موسیقی را در خانه تنظیم می کنند ، محصولات را سفارش می دهند ، موسیقی دلخواه را پخش می کنند  و بهتر و بهتر ما را می شناسند. خواه دوستش داشته باشیم یا نه! مهمترین تفاوت های بین الکسا ، دستیار گوگل ، سیری و پرتال (از فیس بوک) در اینجا نشان داده شده است.

الکسا – دستیار گوگل

دستیار سیستم عامل های ابری هستند که به شرح زیر کار می کنند. هر دستور ارسال شده توسط زبان در مرحله اول به عنوان فایل صوتی به یک سرور ارسال می شود. این با استفاده از پردازش زبان طبیعی ،  فایل صوتی را برای پردازش بیشتر در مرحله دوم به یک فایل متنی تبدیل می کند. در جریان پردازش مرحله سوم ، الگوریتم های مختلف هوش مصنوعی به منظور ضبط محتوای این دستور و تولید پاسخ های مربوطه بر روی این فایل متنی اعمال می شود. در مرحله چهارم اینها ابتدا به صورت یک فایل متنی در دسترس هستند و در مرحله پنجم به یک فایل صوتی تبدیل شده و به کاربر ارسال می شوند. الکسا به عنوان سکویی طراحی شده است که می تواند از مهارت  ارائه دهندگان شخص ثالث گسترش یابد. در نتیجه ، شرکت ها می توانند برنامه های خود را بنویسند و آنها را برای استفاده توسط الکسا در دسترس قرار دهند. امروزه بیش از 30،000 مهارت برای الکسا در دسترس است. یک برنامه ثبت اختراع آمازون نشان می دهد که سفر الکسا به کجا می رود. این شرکت در حال حاضر حق ثبت اختراع در تشخیص حالات جسمی و روحی یک بلندگو را دارد. الکسا فقط نمی تواند سلامت عمومی را از عبارات صوتی (مثلاً گلو ، سرفه) استنباط کند. هیجان و افسردگی نیز می تواند به عنوان نشانه ای از بهزیستی ذهنی شناسایی و مورد استفاده قرار گیرد. این باعث می شود که الکسا بتواند در مصارف پزشکی چون داروهای ضد سرفه یا افسردگی استفاده شود. Google از توسعه برنامه های متعلق به شرکت برای دستیار شخصی دیجیتال  پشتیبانی می کند. دستیار Google همچنین این مزیت را دارد که می تواند از خدمات دیگر شرکت گوگل استفاده کند ، زیرا دسترسی به اکوسیستم Google را فراهم می کند. حتی ممکن است دستیار Google بتواند به طور مستقل قرار ملاقات ها را انجام دهد بدون اینکه مکالمه این گفتگوی رایانه ای را تشخیص دهد. به منظور تمایز بین ارتباطات انسان و ماشین ، برنامه ریزی شده است این موضوع در آینده مشخص شود. سرویس های چت بات ها می توانند امروزه توسط ویدئویی منتشر شده توسط گوگل در ماه مه سال 2018 خدمات رسانی کنند.

• سیری (دستیار صوتی اختصاصی اپل)

 سیری یک برنامه تشخیص گفتار است که به عنوان نرم افزاری در محصولات اپل آیفون ، آی پد و مک استفاده می شود. وظیفه اصلی سیری پردازش اطلاعات موجود در دستگاه است و این برنامه همچنین می تواند کارهای خاصی را انجام دهد و قرار ملاقات ها را ضبط کند. بعلاوه ، محتوای پیام کوتاه و ایمیل می تواند ذخیره شود. از این گذشته ، برخی از اطلاعات به عنوان مثال در مورد هوا در صورت تقاضا در دسترس قرار می گیرند ، موسیقی پخش می شود و مسیرها شرح داده می شوند. در مقایسه با الکسا و دستیار گوگل ، سیری یک نرم افزار ابری نیست. بنابراین ، اپل فقط می تواند داده های لازم برای برنامه را به عنوان بخشی از یک بروزرسانی به روز کند ، زیرا داده ها به صورت محلی در دستگاه ذخیره می شوند. اگر اطلاعات خاصی برای درخواست های خاص در دسترس نباشد ، سیری به جستجوی وب مراجعه می کند. گاهی اوقات به جای پاسخ برای سوالات ، پیوندهای وب مناسب  ارائه می شوند. توسعه دهندگان همچنین می توانند دستورات صوتی را به برنامه های شخصی خود برای Siri اضافه کنند. برای انجام این کار ، برنامه ها باید ایجاد شوند ، یا برنامه های موجود باید مورد بازنگری قرار گیرند. استفاده انها نیاز به نصب برنامه ها دارد. با استفاده از سیستم عامل موبایل iOS 12 ، کاربران می توانند عملکردهای سیری را به اصطلاح خود میانبرها را گسترش دهند. این نرم افزار بطور خودکار تشخیص می دهد که کدام کارها بطور منظم انجام می شود. براین اساس ، به کاربر پیشنهاد می شود دستورات صوتی را برای این منظور ایجاد کند (به عنوان مثال ، ارسال پیام به شخص خاص) را انجام دهد.بنابراین سیری  روی صفحه نمایش آیفون و آیپد نصب میشودوجزء خانواده Amazon Echo و Google Home می‌شود.

پورتال (از فیس بوک)

در سال 2018 ، فیس بوک  با دستیابی به محصولات پورتال و پورتال پلاس جزء دستیاران دیجیتالی در ایالات متحده آمریکا شد. آنها دستیار زبان الکسا آمازون و سرویس زبان شخصی فیس بوک سلام ، پورتال را در اختیار دارند. بنابراین می توان برای کارهایی که در بالا توضیح داده شد ، مورد استفاده قرار گرفت. در اصل ، این برنامه از چت های ویدئویی مخاطبان فیس بوک پشتیبانی می کند ، که مدیریت آنها از طریق یک دستگاه دسک تاپ بسیار ساده تر است. برای این منظور ، دوربین هنگام حرکت در یک میدان دید از 140 درجه ، کاربر را دنبال می کند. این امر به شما امکان می دهد بجای اینکه همیشه دوربین گوشی های هوشمند را به طور مناسب تراز کنید ، در حین گپ ویدیویی آزاد عمل کنید. بدین ترتیب زمینه اصلی استفاده  در ابتدا برقراری ارتباط بین اشخاص است. توجه به این نکته ضروری است که در تماس ویدئویی ، شریک مکالمه مجبور نیست صاحب پورتال خود باشد تا زمانی که از برنامه پیام رسان از طریق فیس بوک یا رابط وب پیام دهنده استفاده کند. در طی چنین تماس ، می توانید ماسک های AR را امتحان کنید و موسیقی را از Spotify به اشتراک بگذارید. همچنین یک “حالت داستان” ویژه وجود دارد که والدین یا مادربزرگ ها می توانند داستانی را برای جوانان بخوانند ، با گرافیک روی صفحه نمایش ، جلوه های AR و موسیقی کامل میشود. تفاوت بین پورتال و پورتال پلاس در وضوح تصویر و اندازه صفحه نمایش وجود دارد. قابل پیش بینی است که محدوده عملکردی پورتال در ماه های آینده به میزان قابل توجهی افزایش یابد. چگونه می توان از این دستیارهای دیجیتالی در دوره مراقبت از مشتری استفاده کرد؟ در ابتدا ، همه چیز در مورد استفاده از فرصتی است که توسط آمازون اکو یا الکسا ارائه می شود تا مهارت های خود را توسعه دهد تا بتوانید محصولات و خدمات خود را به بازار عرضه کنید و یا خدمات خاصی ارائه دهید. دستیار Google می تواند برای جلب توجه به پیشنهادات شخصی شما هنگام جستجوی وب استفاده شود. بنابراین الکسا و دستیار گوگل به شرکتها در ارائه اطلاعات و خدمات کمک می کنند. دستیاران گفتاری در آینده در دستگاه های بیشتری از یخچال گرفته تا سیستم صوتی نصب میشوند. مرسدس بنز نمونه ای از ادغام الکسا در یک موبایل را ارائه می دهد. رانندگان می توانند با الکسا از طریق مرسدس عملکردهای خاصی در اتومبیل را کنترل کنند. قبل از سوخت گیری بعدی و برای تاریخ خدمات بعدی می توانید از دامنه الکسا بخواهید. علاوه بر این ، از الکسا می توان برای کنترل بخاری پارکینگ ، قفل درها و جستجوی پیام های ترافیک استفاده کرد. بسیاری از کارکردهای دیگر را دنبال خواهد کرد.

کارت حافظه

بعد ازچالش موبایل وخدمات ان ، اکنون با چالش صدا روبرو هستیم! این به این معناست که به زودی باید به فکر وب سایت صوتی باشیم! آیا شما آماده این کار هستید؟

ادغام چت بات و نرم افزارهای دیجیتال در خدمات به مشتریان

پیروی ازمراحل زیر برای یکپارچه سازی چت بات ها ونرم افزارهای دیجیتال در خدمات به مشتریان مفید است :

تعریف اهداف چت بات در خدمات به مشتریان

قبل از طراحی نرم افزار چت بات، ابتدا باید اهداف مورد نظر خود را در کوتاه مدت ، میان مدت و بلند مدت تعریف کنید. خیلی اوقات ، شرکت ها هنوز هم در کاهش هزینه ها متمرکز هستند. این می تواند به سرعت تأثیر منفی بر فروش و سود بگذارد. در عوض ، بهتر است ابتدا بررسی کنید که آیا استفاده از نرم افزار چت بات می تواند باعث بهبود تجربه مشتری شود. زیرا امروز ، محوریت مشتری به معنای قبل از هر چیز مدیریت تجربه مشتری است! برنامه جامع تدوین شده برای این منظور باید فعال باشد ، زیرا این فناوری به پیشرفت خود ادامه می دهد و زمینه های جدید برنامه را به صورت مرحله به مرحله باز میکند. این باید در برنامه جامع ارائه شود. علاوه بر این ، باید بررسی کنید که چه نوع از چت بات های متنی و زبانی منابع لازم در داخل یا خارج از کشور در دسترس است. از این گذشته ، باید روشن شود که مسئولیت استفاده از چت بات ها در منطقه IT یا در بخش بازاریابی یا خدمات متمرکز شده است؟ علاوه بر این ، باید به سؤالات زیر برای چت بات هاویا نرم افزار های دیجیتال پاسخ داده شود:

 • كدام چت و چطور می تواند یک چت بات را در فعالیتهای ارتباطی (تبلیغات ، خدمات مشتری ، فروش) ادغام كند؟

• مشتری در مراحل مختلف سفرچه انتظاراتی دارد؟

• با استفاده از چت بات ، مشتریان من چه ارزش افزوده ای کسب می کنند؟

• کدام موقعیت های استفاده را باید در نظر گرفت (موبایل ، ثابت)؟

• چت بات چه مزایایی برای شرکت خود دارد (صرفه جویی در هزینه ، در دسترس بودن 24/7 ، پاسخ سریع تر ، رهایی از کارهای روزمره)؟

• آیا به منظور افزایش نرخ تبدیل ، سفر مشتری می تواند توسط یک چت بوت کوتاه یا طولانی شود؟

• کدام محتوای منتقل شده از طریق چت بوت با هویت نام تجاری تعریف شده مطابقت دارد؟

• مطابق با ارزش برند ، کدام نرم افزار را باید انتخاب کرد؟

• برای آموزش ضروری هوش به چه اطلاعاتی برای آموزش چت بات نیاز است؟

• آیا ما این داده های آموزشی مربوطه را داریم یا می توانیم آنها را خریداری کنیم؟

• برای تولید یک چت بابات یکپارچه در فرآیندهای موجود (به عنوان مثال تجارت الکترونیکی ، CRM) و برنامه های بعدی (به عنوان مثال وب سایت ، برنامه ها) کدام رابط ها باید حذف شوند؟

• برای این کار کدام یک از رابط ها برنامه ریزی می شوند؟

• کدام فرآیندها به اندازه کافی “ساده” هستند تا کاملاً تحت تأثیر فناوریهای هوش مصنوعی امروزی قرار گیرند؟

• کدام نقاط ورود و خروج برای نمایندگان مشتری باید ارائه شود ؟

• از کدام سیستم عامل ممکن است استفاده شود زیرا آنها برای مشتریان مرتبط هستند (الکسا ، بیکسبی ، کورتانا ، فیس بوک مسنجر ، دستیار گوگل و غیره)؟

اهداف کوتاه مدت و بلند مدت باید به طور دقیق توصیف شود. اهداف کوتاه مدت باید روی کارهای کلاسیک متمرکز شود. اینها کارهایی هستند که اغلب 70٪ یا 80٪ از حجم خدمات را به خود اختصاص می دهند. در نتیجه ، این اغلب اوقات است که بیشترین میزان افزایش کارآیی و یا کاهش هزینه ها در آن نهفته است. همچنین ، باید در این مرحله توضیح داده شود که در آن زبانها ازچت بات استفاده شود. علاوه بر این ، کانال های پارتو که در مرحله اول باید پوشانده شوند باید تعریف شوند. در اینجا ، ابتدا باید روی کانالهایی که بیشترین ترافیک را پوشش می دهند ، تمرکز کنید. انتظارات شرکتها و مشتریان باید همزمان در نظر گرفته شود (شکل 4.1). تدوین دقیق اهداف نیز مبنای کنترل موفقیت است. این تنها راه برای تعیین اینکه آیا سرمایه گذاری های انجام شده برای دستیابی به بازده مطلوب هستند یا خیر ، آیا باید استفاده از چت بات را بطور متناسب گسترش داد؟

مدل سازی شاخص های هدف

مدل سازی شاخص های هدف مبتنی بر تجربه بدست آمده در گفتگوهای واقعی است. این گفتگوها به روش کلاسیک انجام می‌شود. ارزیابی عمیق به شما این امکان را می دهد تا بفهمید که گفتگوها مکرر انجام می شوند و کدام یک از آنها می تواند خودکار باشد. یکی از مباحث مهم در مدل سازی ، مسئله میزان بودن دیالوگ ها است. البته باید حتماً از یک سخنرانی آموزنده ، متکبرانه یا بدبینانه خودداری شود. در ادامه میتواند تصميم بگيرد آيا از لحن رسمي تر (با نام  خانوادگي) يا لحن تعاملي تر (با اسم او) استفاده شود. انتظارات و هدف گروه باید در این تصمیم گرفته شود.

ادغام چت بات در فرایندهای خدمات

 این ادغام می تواند به اشکال مختلف صورت گیرد. برای این کار باید نقاط مهم ورود و خروج برای چت بات تعریف شود. معیارهای فعال سازی باید برای نقاط ورودی تعریف شوند. آیا رسانه های اجتماعی فقط باید نسبت به اخبار خصوصی یا عمومی واکنش نشان دهند؟ کدام یک از کلمات کلیدی باید در یک پیام برای فعال شدن چت بات درج شوند؟ این کار می تواند انجام شود اگر نماینده تشخیص دهد که مراحل گفتگوی بعدی می تواند در یک مسیر گفتگوی از پیش تعریف شده بهینه انجام شود و نیازی به همراهی انسان نیست. افزایش زمانی رخ می دهد که گفتگوها در یک مسیر گفتگوی از پیش تعریف شده به نتیجه مطلوب منجر نشوند. در این حالت ، در هنگام رسیدن معیارهای از پیش تعریف شده چت بات به یک عامل انسانی می رسد. اگر چت بات توسط محرک های از پیش تعریف شده فعال شده باشد و کاربر را به طور کامل از طریق گفتگو هدایت کند ، یک راهنمای گفتگوی مستقل وجود دارد. نقاط ورود و خروج مربوطه می توانند به طور مداوم در طی فرایند یادگیری استقرار چت بات ایجاد شوند.

انتخاب نرم افزار چت بات

این مرحله شامل انتخاب یک نرم افزار است که مسیرهای گفتگو را که از قبل تعریف شده است با نقاط ورود و خروج متفاوت بهینه می کند. علاوه بر این ، باید اطمینان حاصل کرد که این نرم افزار بسیار مقیاس پذیر است ، که نه تنها به مقدار گفتگوهایی که باید به آنها رسیدگی شود ، اشاره دارد ، بلکه طیف گسترده ای از کیفیت گفتگو را نیز در بر می گیرد. در عین حال ، باید اطمینان حاصل کرد که شریک نرم افزاری از ماده کافی برای ادغام تحولات جدید و منابع جدید داده در نرم افزار به موقع برخوردار است. در هنگام انتخاب نرم افزار ، باید اطمینان حاصل کنید که سیستم مدیریت کانال فقط برای کار با کانال های پارتو مربوط به شروع کار نمی تواند استفاده شود. از یک طرف ، شدت استفاده از کانالها می تواند با گذشت زمان تغییر کند ، به طوری که ممکن است کانالهای اضافی (از قبل موجود) مجتمع شوند. از طرف دیگر ، در جریان استفاده از چت بات، کانالهای دیگری ممکن است پدیدار شوند که مجدداً یکپارچه شده باشند. علاوه بر این ، باید اطمینان حاصل کرد که این نرم افزار دارای ابزارهای قدرتمند برای نظارت و کنترل است. در حالت ایده آل ، این فرایندها را می توان از طریق داشبورد کنترل کرد.

تست چت بات و استفاده روزانه از ان

 قبل از استفاده از چت بات در سرویس های روزمره ، باید در داخل، مورد آزمایش قرار گیرد. تمام انواع گفتگوی مربوطه را بررسی کنید. این آزمایش داخلی باید با آزمایش گروه کوچکی از کاربران خارجی انجام شود که به مراحل عملیات شناخت کافی دارند. در طی این مرحله از آزمایش ، باید نقاط ورود و خروج تعریف شده چت بات نیز بررسی شود. در میان چیزهای دیگر ، باید اطمینان حاصل شود که زبان صحیح مربوط به چت بات یا نماینده در یک گفتگوی چند زبانه مرتبط است.

نظارت و کنترل استقرار چت بات

 کیفیت گفتگوهای چت بات باید بطور مداوم و حداقل به صورت نمونه بررسی شود. این تنها روش تشخیص زمان اجرای گفتگوها در مراحل غیرقابل قبول در مراحل اولیه است. اگر چت بات دروب سایتها یا صفحات مخصوص باشد ، باید این رابط ها به طور مداوم مورد نظارت قرار گیرند. علاوه بر این ، در دوره نظارت ، باید بررسی شود که آیا مطالب وعده داده شده همیشه می توانند در آنجا پیدا شوند یا خیر.

چیزی که ارزش فکر کردن دارد

برای ما تعجب آور بود که کارمندان شرکت آمازون نسبت به گوش دادن گفتگوهای شخصی هراس و ترس داشتند. برای توسعه مداوم چنین سیستمی ، مردم باید دوباره در این سیستم ها فعالیت کنند. با این حال جالب است که توجه داشته باشید كه بسیاری از افراد از این امر شگفت زده شده اند. باید برای همه مشخص باشد که آمازون از توسعه گفتگو استفاده می کند و باید از گفتگوی گفتاری استفاده کند! کنترل استقرارچت بات را می توان بر اساس KPI انجام داد. سؤالات زیر مفید هستند :

 • چند گفتگو بطور خودکار موفقیت آمیز توسط چت بات بسته می شوند (موفقیت باید دقیقاً تعریف شود)؟

 • یک چت بات در چند گفت و گو به یک عامل واگذار می‌شود؟

• در چند گفت و گو یک عامل به یک چت بات واگذار می شود؟

 • هر چند وقت یک بار افزایش رخ می دهد؟

• چند گفتگو توسط کاربر قطع شده است؟

• چند بار انتقال موفقیت آمیز به یک وب سایت یا صفحه انجام می شود؟

 • چند بارعملکرد مطلوب حاصل می شود؟

علاوه بر این نتایج کمی ، می توان از یک نظرسنجی کیفی مخصوصاً در آغاز برای تعیین میزان رضایت یا نارضایتی کاربران استفاده کرد. برای تعیین این مقادیر برای گروه های سنی مختلف ، برای گروه های مختلف زبانی ، باید تجزیه و تحلیل کوهورت انجام شود. استفاده از چت بات ها تأثیر بسزایی در آینده خدمات مشتری و همچنین تجربه مشتری خواهد داشت. برای اینکه این امر بتواند خوب انجام شود و فقط برای مشتری کارآمد نباشد، تعامل موفق بین نماینده و چت بات ضروری است. برای دستیابی به این هدف ، نظارت و کنترل توصیف شده از استقرارچت بات باید از ابتدا برنامه ریزی شود. انتظارات شرکت و مشتریان شما باید به طور مداوم در نظر گرفته شود.

جدید ترین ها

جدید ترین محصولات ما

محصولات بیشتر
ترجمه مقاله (The effect of foreign entry and ownership structure on the Philippine domestic banking market) (تأثیر ساختار ورود و مالکیت خارجی بر بازار بانکی داخلی فیلیپین)

ترجمه مقاله (The effect of foreign entry and ownership structure on the Philippine domestic...

15000 تومان

ترجمه مقاله (Ensemble decision forest of RBF networks via hybrid feature clustering approach for high-dimensional data classification) (جنگل تصمیم مجموعه شبکه های RBF از طریق رویکرد خوشه بندی ویژگی ترکیبی برای طبقه بندی داده ها در ابعاد بالا)

ترجمه مقاله (Ensemble decision forest of RBF networks via hybrid feature clustering approach for...

15000 تومان

ترجمه مقاله (Systematic Review of Artificial Intelligence Techniques in the Detection and Classification of COVID-19 Medical Images in Terms of Evaluation and Benchmarking Taxonomy Analysis, Challenges, Future Solutions and Methodological Aspects) (تفکر ریاضی پیشرفته و راه پیشرفت فناوری اطلاعات)

ترجمه مقاله (Systematic Review of Artificial Intelligence Techniques in the Detection and Classification of...

15000 تومان

*ترجمه مقاله (Production of Hydrogen and Carbon Black by Methane Decomposition Using DC-RF Hybrid Thermal Plasmas) (تولید هیدروژن و کربن سیاه توسط تجزیه متان با استفاده از پلاسمای حرارتی ترکیبی dc-rf )

*ترجمه مقاله (Production of Hydrogen and Carbon Black by Methane Decomposition Using DC-RF Hybrid...

15000 تومان

ترجمه مقاله (Advanced Mathematical Thinking and the Way to Enhance IT) (تفکر ریاضی پیشرفته و راه پیشرفت فناوری اطلاعات)

ترجمه مقاله (Advanced Mathematical Thinking and the Way to Enhance IT) (تفکر ریاضی پیشرفته...

15000 تومان

*ترجمه مقاله (State of the Art of Hydrogen Production via Pyrolysis of Natural Gas) (هنر تولید هیدروژن از طریق تجزیه در اثر گاز طبیعی)

*ترجمه مقاله (State of the Art of Hydrogen Production via Pyrolysis of Natural Gas)...

15000 تومان

ترجمه مقاله (The whole-body vibration in operation of wheeled and tracked harvester IN PINUS thinning) (لرزش کل بدن در هنگام قطع درختان به وسیله ی ماشین های چرخ دار و ردیابی در نازک شدن PINUS)

ترجمه مقاله (The whole-body vibration in operation of wheeled and tracked harvester IN PINUS...

15000 تومان

ترجمه مقاله (Upgrading of marine (fish and crustaceans) biowaste for high added-value molecules and bio(nano)-materials) (ارتقای وضعیت دریایی (ماهی و سخت پوستان) برای مولکول‌های دارای ارزش افزوده بالا و بیو (نانو)، مواد)

ترجمه مقاله (Upgrading of marine (fish and crustaceans) biowaste for high added-value molecules and...

15000 تومان

error: شما فقط اجازه مطالعه دارید
قیمت می خواهید؟ ما ارزانترین قیمت را ارائه می کنیم. کافیست فایل خود را یا از طریق منوی خدمات و سرویس ها => سفارش ترجمه ارسال کنید یا برای ما به آدرس research.moghimi@gmail.com ایمیل کنید یا در تلگرام و واتس آپ با شماره تلفن 09191732587 ارتباط بگیرید و ارزانترین قیمت ترجمه را از ما بخواهید
+