ترجمه مقاله رایگان با عنوان A Fuzzy Logic Approach for Intelligence Analysis of Actual and Simulated Military Reconnaissance Missions (رویکرد منطق فازی برای تجزیه و تحلیل اطلاعاتی از انجام ماموریت ‌های شناسایی نظامی واقعی و شبیه سازی شده)

مقاله رایگان با عنوان A Fuzzy Logic Approach for Intelligence Analysis of Actual and Simulated Military Reconnaissance Missions را “” از اینجا دانلود کنید“”

عنوان مقاله به فارسی : رویکرد منطق فازی برای تجزیه و تحلیل اطلاعاتی از انجام ماموریت ‌های شناسایی نظامی واقعی و شبیه سازی شده

پشتیبانی : دارد . در صورت بروز هرگونه مشکل با شماره تلفن 09367938018 در واتس آپ یا تلگرام یا 09191732587 و یا آی دی تلگرام research_moghimi@ تماس حاصل فرمایید.

کیفیت محصول :عالی

قیمت : رایگان

به منظور دانلود فایل ورد مقاله میتوانید از دکمه سبز رنگ سمت چپ صفحه استفاده کنید.

کاربر محترم توجه داشته باشید که ترجمه یار با صرف هزینه های زیاد تلاش کرده تا این مقاله را به رایگان در اختیار خواننده محترم قرار دهد. پس خواهش مندیم با خرید این محصول با قیمت بسیار کم ما را در جهت ادامه دار کردن این مسیر یاری کنید.

ترجمه کامل محصول:

رویکرد منطق فازی برای تجزیه و تحلیل اطلاعاتی از انجام ماموریت های شناسایی نظامی واقعی و شبیه سازی شده

چکیده

در طول دهه گذشته، نقش و تمرکز ارتش به شدت تغییر کرده است. روزهای جنگ سرد گذشته اند و با کاهش های اخیر در بودجه نظامی، تلاش ها باید روی ساختن ارتش آینده متمرکز شود. رهبران امروزی اعتقاد دارند که آینده ارتش در فناوری اطلاعات و دیجیتال می باشد. ارتش با ورود به دنیای فناوری اطلاعات، با چالش های بسیاری روبرو خواهد شد. بهره برداری کامل از فناوری های اطلاعاتی و دیجیتال، چالش های اساسی برای توسعه دهندگان این سیستم ها به ارمغان می آورد. خوشبختانه، تکنولوژی هایی در علم کامپیوتر ایجاد شده که به حل بسیاری از مشکلاتی که این توسعه دهندگان روبرو میشوند کمک می کند. یک تکنولوژی خاص به نام “منطق فازی” که به میزان بسیار محدود در سیستم های نظامی استفاده شده نوید بزرگی میدهد. فناوری ای که در برنامه ریزی و هدایت عملیات نظامی استفاده شده، دارای سطح بالایی از عدم اطمینان و ابهام است. فناوری های منطق فازی ابزار موثر برای یافتن و حتی بهره برداری از این ابهام و عدم اطمینان را فراهم می کنند. این مقاله قابلیت اجراء تکنولوژی منطق فازی در در یک کاربرد خاص نظامی بوسیله اتوماسیون یک تسک تجزیه و تحلیل اطلاعاتی نشان می دهد. این تسک شامل ارزیابی گردن ارزش مکان های گوناگون برای انجام ماموریت شناسایی می شود. نتایج مثبت بدست آمده از این تلاش ها تاکید بر مطلوب بودن اعمال تکنولوژی منطق فازی بر مشکلات در حوزه نظامی دارد.”ترجمه یار، دانلود رایگان مقالات”

کلمات کلیدی – منطق فازی، شبیه سازی و مدل سازی

1- معرفی

با پیشرفت های جدید در صنعت کامپیوتر، ارتش متعهد شده که یک گروه از نیروهای خودکار را در پایان قرن اعزام کند. ژنرال گردان سالیوان، رئیس سابق ارتش، دیدگاه خود را درباره آینده ارتش اینگونه بیان کرد:] در[ ارتش قرن بیست و یکم، پیشرفت هایی سریع تکنولوژی در عرصه مدیریت اطلاعات و پردازش طلوع خواهد کرد که خیلیها عقیده دارند آغاز عصر پسا صنعتی ست؛ عصر اطلاعات. ریزپردازنده در حال دگرگون کردن سبک زندگی شخصی، نحوه کار کرد جامعه و سبکی که احتمالا در آینده با آن خواهیم جنگید است. به این پیشرفت های قدرتمند در حال سوق دادن جامعه به سمت آيندهای نه چندان مطمئن، اما جالب است؛ آینده ای که تازه ابتدای کشف آن است [1]. با توجه به این دیدگاه، ارتش قرن بیست و یکم در واحدهای میارزهای سازماندهی خواهد شد که توسط اطلاعات و فناوری اطلاعات هدایت می شوند. این واحدهای شبکه بندی شده قابلیت واکنش سریع و موثر به بی ثباتی مربوط به میدان جنگ مدرن را در اختیار خواهند داشت. مرکز عملیات تاکتیکی ارتش (TOC) به صورت یک مخزن اطلاعاتی متشکل از تعداد بسیار زیاد سیستم دستور و کنترل (C2) تکامل خواهد یافت که دسترسی به یک دید ادراکی با صداقت بالا از میدان جنگ را برای تصمیم گیرندگان فراهم می کند. ترجمه توسط ترجمه یار

این سیستم های جدید، بدون شک چالش های تازه ای را برای فرماندهان آینده و کارکنان آنها درست خواهند کرد. به ویژه سیستم هایی که صرفا داده هایی را که کارکنان باید بپردازش کنند را افزایش می دهند، محتمل هستند که بر کارکرد آنها تأثیر سوء بگذارند، با افزایش پیش بینی شدهی جریان اطلاعات. چالش، تبدیل به توانایی کارکنان در کشف اطلاعاتی که مهم است و استفاده موثر از آن در فرآیند تصمیم گیری میشود. متاسفانه با وجود اینکه سیستم های آینده می توانند در تجزیه و تحلیل و ساخت این اطلاعات کمک کنند، زمینه غرق شدن در جزئیات کوچک و بنابراین، از بین رفتن قدرت “دید شگرف” برای کارکنان بوجود خواهد آمد.”ترجمه یار، دانلود رایگان مقالات”

برای رسیدن به ملزومات ارتش فرن بیست و یکم، سیستم های C2 آینده باید فراتر از توانایی های سیستم های اطلاعاتی امروزی بروند. این سیستم ها باید ابزارهای پشتیبانی تصمیم گیری براساس هوش مصنوعی را نیز دخیل کنند، بنابراین أنها تبدیل به بخشی از کارکنان می شود، به جای اینکه فقط ابزاری برای استفاده کارکنان باشند. این سیستم هاء فرماندهان و کارکنان آنها را قادر به تولید نقشه، تغییر و تجریه و تحلیل کامل، استوار و قوی در دنیای واقعی و محیطی با منابع محدود خواهد کرد.

این مقاله به توصیف یک تکنولوژی – منطق فازی – می پردازد که می تواند تاثیر قابل توجهی بر طرح های اتوماسیون ارتش داشته باشد. منطق فازی بیش از ۲۰ سال پیش به عنوان یک رویکرد برای تعمیم منطق دو ارزشی کلاسیک برای استدلال عدم قطعیت معرفی شد [۲] محیطی که عملیات های نظامی در آن برنامه ریزی می شوند مملو از عدم قطعیت و دقت می باشد. کارل ون کلاوز وینس، نظریه پرداز نظامی بیان داشته که: “بسیاری از گزارش های اطلاعاتی جنگ متناقض هستند؛ حتی بیشتر از آن اشتباه، و بیشتر از همه نامعلوم هستند [3] ” با وجود اینکه این کلمات در بیش از ۱۶۰ سال پیش نوشته شده اند، اما امروزه هم درست هستند. بر اساس جملات بالا، تکنولوژی هایی که مسئول رسیدگی به عدم قطعیت و دقت هستند نقش مهمی در توسعه آینده سیستم های C2 خواهند داشت. خوشبختانه سیستمهای بر پایه تکنولوژی های منطق فاری هستند، ذاتا قادر به تحمل عدم قطعیت هستند [4] به طور ویژه دانش نامشخص و مبهمی که برنامه ریزهای نظامی از آن استفاده می کنند، می تواند به طور موثر با استفاده از متغیرهای زبان فازی نشان داده شود، این متغییرها از برچسب های زبانی استفاده می کنند که به سادگی توسط متخصصان حوزه قابل درک هستند و برای ارتباط مفاهیم و معلومات با فعالیت های انسانی مفید هستند [5]. به علاوه، آن ها دارای اجزاء جزیی به خوبی تعریف شده هستند که اجازه همکاری به باقی سیستم های غیر فازی ارتش را می دهد. ارائه دادن دانش در این روش، فرایند کسب دانش را ساده می کند، در نتیجه یک نتیجه قطعی بین کاربران ارائه میشود. روش های مبتنی بر قوانین موسوم بها أماری، راه حل های ممکن دیگری برای این مشکل هستند. با این حال، رویکرد منطق فازی تکنولوژی جایگزینی را فراهم می کند که بسیاری از مشکلاتی را که روش های مرسوم در رسیدگی به عدم قطعیت عدم دفت و ابهام دارند را می کاهد. دوما، با استفاده از تکنیکهای منطق فازی سیستم می تواند به سادگی با هر دو اطلاعات صریح و انواع مختلف عدم اطمینان که در بسیاری از این معلومات به صورت عملی میباشند. استدلال کلید و نمایش دهد، در آخر، متدلوژی های منطق فازی یک “پل ارتباطی” بین متخصصان حوزه و سیستم، از طریق متغیرهای زبانی فازی فراهم می کنند.”ترجمه یار، دانلود رایگان مقالات”

۲- پس زمینه

پژوهشاتی که در این مقاله شرح داده شده، فعالیتی که ابتدا توسط اعضای هیئت علمی آکادمی نظامی آمریکا انجام شده را گسترش می دهد. رویکرد آنها از منطق فازی برای مدل کردن عوامل دید استفاده می کرد که بعدها برای دسته بندی مناسب بودن مناطق بالقوه برای مکان های دیدبانی در مأموریت های شناسایی نظامی استفاده شد.ترجمه توسط ترجمه یار

در سیستم آنها، تجزیه و تحلیل بر روی منطقه ای اطراف هدف انجام میشود که بوسیله یک حلقه محدود شده است. تجزیه و تحلیل شامل ارزیابی یک جزء از حلقه که بر اساس داده های ارتفاعی بنا شده است [6] سیستم یک مجموعه از قوانین فازی را اعمال می کنند که هر یک از مناطق را به یکی از پنج دسته فازی (غیر قابل قبول، خنثی، خوب، عالی) اختصاص دهد. این دسته ها، سزاواری هر یک از اجزاء را توصیف می کند. محدودیت این رویکرد این است که بر اساس مقدار ورودی بسیار کم استفاده شده در مدل است. هیچ توجهی به تاثیر پوشش گیاهی، آب و هوا با دانش عملیاتی اضافه که می تواند بر نتایج تاثیر گذار باشد، نشده است. این پژوهش به گسترش رویکرد آنها با استفاده از منطق فازی برای ترکیب اطلاعات مکانی اضافی و دانش عملیاتی در فرآیند استدلال که شایستگی هر منطقه را تعیین می کند. می پردازد. این گسترش، باید کیفیت کلی فرآیند طبقه بندی کردن را هنگام ارزیابی کردن مناطق بالقوه برای مکان های دیدبانی را بهبود بخشد. سیستم حاصل یک برآورد از مکان های محتمل برای استفاده به عنوان مکان دیدبانی فراهم خواهد کرد. منطق فازی یک ابزار دوام پذیر برای انجام استدلال با استفاده از یک ترکیب از اطلاعات مکانی (پوشش گیاهی، راهها و …) و دانش عملیاتی در مکان یابی موقعیت های دیدبانی بالقوه است. از آنجایی که بسیاری از این دانش عملیاتی، ذهنی است، رویکرد فازی مکانیسم طبیعی برای ارائه دادن و استدلال کردن است.”ترجمه یار، دانلود رایگان مقالات”

3- مفهوم

ماموریت شناسایی یکی از چالش برانگیر ترین مأموریت هاییست که یک واحد کوچک برای انجام آن نیاز است. خیلی از تجزیه تحلیل های اطلاعاتی انجام شده در پشتیبانی از این نوع مأموریت، تحت عدم قطعیت بسیار زیادی صورت گرفته است. علاوه بر این، روشی که جنبه های اساسی مختلف تجزیه و تحلیل اطلاعات تعامل می کنند، بسیار پیچیده است. همچنین کمک به مشکلات برنامه ریزی مأموریت شناسایی ریسک بزرگی برای پرسنلی که تیم شناسایی را تشکیل میدهند است. خطر بوجود آمده ناشی از این واقعیت است که برای انجام موفقیت آمپر ماموریت شناسایی، به طول معمول یک تیم باید موقعیتی که در مجاورت نزدیک نیروی دشمن است، مستقر شود. در این صورت برنامه ریز شناسایی باید دو هدف مناقض را هنگام انتخاب موقعیت مأموریت شناسایی در نظر گیرد. از یک طرف باید موقعیتهای بالقوه ای که به حد کافی نزدیک به تیم هست را برای جمع آوری تمام اطلاعات مورد نیاز انتخاب کند. از سوی دیگر باید موقعیتی را انتخاب کند که تیم شناسایی را در خطر بی مورد قرار ندهد.

این هدفهای متضاد به وضوح در مبانی تعلیمی انجام مأموریت های شناسایی که در Army Training Manual , ST21 – 75 – 3 , Dismounted Patrolling  آورده شده، دیده میشود [۷] در مورد از مبانی اولیه به صورت زیر هستند :

این موازنه بین پتانسیل دستیابی اطلاعات و ریسک، مهم ترین چیزی است که برنامه ریز عملیاتی هنگام انتخاب موقعیت های بالقوهای که شناسایی در آنها باید پیش رود، در نظر بگیرد. اگر برنامه ربر بتواند با موفقیت تعادل بین این دو هدف رقیب را برقرار کند، احتمال بسیار بیشتری هست که یک ماموریت خاص موفق شود. اهمیت این موازنه، تاثیر چشمگیری در طراحی کلی این برنامه خواهد داشت.”ترجمه یار، دانلود رایگان مقالات”

 ۴- ملاحظات طراحی

پس از یک بررسی گسترده از ادبیات نظامی در مورد روند تجزیه و تحلیل اطلاعات، که با عنوان آماده سازی هوشمندانه میدان جنگ (IPB) از آن یاد می شود، فرآیند شناسایی به سه ماژول اصلی تقسیم می شود. دو ماژول اول ریسک و دستیابی اطلاعات اختصاص داده شده به مکان های شناسایی را مدلسازی می کنند. به هر مکان یک امتیاز اختصاص داده می شود که ریسک و پتانسیل دستیابی اطلاعات از آن مکان را توصیف می کند. ماژول آخر این امتیازها را در ترکیب با اشتیاق فرمانده برای قبول ریسک، ارزیابی می کند. با استفاده از این الگوه طراحی سیستم بر اساس این تجزیه است، علاوه بر این، تحلیلگر فضای جستوجو را با تعریف حداقل و حداکثر فاصله شعاعی مجاز برای مکان های بالقوه، محدود می کند که منجر به مناطق به شكل دوناب (حلقه) می شود.ترجمه توسط ترجمه یار

هنگامی که کاربر تمامی اطلاعات مورد نیاز را وارد کرد، فرآیند تحلیل آغاز می شود. با استفاده از محدودیتهای پیش فرض (۱۰۰ الی ۱۵۰ متر) زمان محاسبه بر روی سیستم پنتيوم تقريبا ۱۰ دقیقه است. هنگامی که تحلیل کامل شد، نتایج می تواند بر روی هر یک از نقشه های پایه ای که توسط سیستم پشتیبانی شده، نمایش داده شود. رنگ های اختصاص داده شده بر پایه طرح رنگهای استاندارد نظامی از سیاه، قرمز، کهربایی و سبز هستند که مکان های سبز مساعدترین و مناطق سیاه نامساعد ترین مناطق هستند. یک خروجی نمونه در تصویر و نمایش داده شده است. این تصویر نتایج هر سه ماژول را در بر دارد. عکس بالا ارزیابی کلی می باشد و دو عکس پایینی نتایج بدست آمده از ماژول دستیابی اطلاعات و ریسک (به ترتیب) هستند. عکس ماژول دستیابی اطلاعات از سایه های تیره رنگ خاکستری برای مناطقی که منجر به دستیابی به اطلاعات مورد تیار نمی شوند استفاده می کند. ماژول ریسک از سایه های روشن تر رنگ خاکستری برای نشان دادن مناطق با ریسک بالا استفاده می کند.

5- معماری

این بخش توضیحات فنی از ماژول هایی که در توسعه این سیستم پیاده سازی شدند را ارائه می دهد.”ترجمه یار، دانلود رایگان مقالات”

ماژول های برآورد فازی

در طول روند تجزیه، روشن شد که فازی بودن (ابهام) این مسئله را می توان با مقایسه ریسک و احتمال دستیابی به اطلاعات نمایش داد. تقسیم کردن این مشکل میان این خطوط اجازه توسعه این سه ماژول را داد. دو ماژول نخست، ریسک و دستیابی به اطلاعات را مدلسازی می کنند در حالی که ماژول سوم برآوردهای نتیجه را در مقابل اهداف مأموریت ارزیابی می کند.

ماژول برآورد ریسک

در طول روند برنامه ریزی، فرماندهان ریسک را به عنوان یک ویژگی کلیدی در ایجاد یک مجموعه اقدامات در نظر می گیرند، خطر، سنجشی ست که احتمال رخ دادن مرگ در طول اجرای مأموریت را شرح میدهد، سطح ريسک قابل قبول در بیانیه کلی ماموریت ذکر شده است، درون سیستم، برآورد ریسک بوسیله تحلیل هر کدام از مکان ها (با یک پیکسل تکی نشان داده می شود) و اختصاص دادن یک امتیاز که ریسک آن منطقه را نشان می دهد، انجام می شود ترکیبی از عوامل از جمله مواضع شناخته شده دشمن، قابلیت های شناسایی آنها و ویژگی های جغرافیایی (خطوط سطح، پوشش گیاهی و …) برای منطقه هر کدام نقشی را در ارزیابی ریسک دارند. ریسک با توجه به تهدید برای یک موقعیت و اینکه موقعیت نسبت به دشمن چقدر قابل رویت می باشد. موقعیت هایی که توسط مکان شناخته شده دشمنان غیر قابل رؤیت هستند، مکان های با ریسک کم تصور می شود. هدف این ماژول این است که به مکان هایی که بسیار دور از مناطق شناخته شده دشمن هستند و مکان هایی که حداقل دید توسط دشمن را دارند، امتیاز پایینی اختصاص دهد. مناطقی که به موقعیت های شناخته شده دشمن نزدیک هستند، مکان های با دید بالا در نظر گرفته می شوند و امتیاز بالایی به آنها اختصاص داده می شود. عوامل محیطی مانند مه با بارندگی، پوشش فراهم شده توسط مناطق با پوشش گیاهی، تیرگی حاصل از عوارض زمین و تاریکی به همکاری هم ریسک یک مکان خاص را کم می کنند. در مقابل، مواضع دشمن با امنیت بالاتر و دستگاههای شناسایی مفصل تر، ریسک کلی را بالا خواهد برد. نتیجه تحلیل ریسک به صورت یک امتیاز برای هر پیکسل در بازه ۰ تا ۱ بر اساس تمامی عوامل موثر بر ریسک است. حد پایین بر حداقل مقدار ریسک و حد بالایی بر حداکثر مقدار ریسک دلالت دارند.”ترجمه یار، دانلود رایگان مقالات”

واحد کسب اطلاعات

فرمانده باید پتانسیل دستیابی به اطلاعات مورد نیاز از مکان های اطراف را زمانی که او حالتی برای انجام ماموریت شناسایی انتخاب میکند در نظر بگیرد. بدست آوردن اطلاعات اندازه درجه ایست که یک مکان مشخص از کسب اطلاعات حیاتی در یک ماموریت شناسایی پشتیبانی میکند. درجه ای که یک مکان مشخص برای جمع آوری اطلاعات پشتیبانی میکند تابعی پیچیده است که به عوامل زیادی وابسته است. این عوامل شامل فاصله تا هدف، زمین (پنهان با توجه به ویژگی های زمین)، آب و هوا و اطلاعات نجومی، پوشش گیاهی، روشنایی هدف، قابلیت مشاهده دوستانه هستند، ارزیابی پتانسیل کسب اطلاعات موقعیت مشخص شده از طریق فرآیند تجزیه و تحلیل هر مکان ( ارائه شده توسط یک پیکسل) و اختصاص یک امتیاز که درجه را به اطلاعات مورد نیاز که از آن مکان میتوان بدست آورد تبدیل میکند. این واحد امتیاز بالایی به مکان هایی که توتایی پشتیبانی تیم بازسازی برای کسب اطلاعات در منطقه خاص مورد هدف را دارند اختصاص میدهد، رتبه های پایین به مناطقی که از توانایی تیم برای کسب اطلاعات پشتیبانی نمیکنند اختصاص داده شده است. مدل سیستم افزایش اطلاعات با در نظر گرفتن میدان دید هدف و پتانسیل مشاهدات از هر مکان خاص مشخص میشود. میدان دید هدف با در نظر گرفتن آب و هوا، زمین و پوشش گیاهی، هدف و نور محیط، و اثرات پوشاندن آب و هوا تعیین می شود. پتایل مشاهده یک مکان داده شده یک تابع از فاصله به هدف و تجهیزاتی که تیم بازسازی استخدام خواهد کرد تا توانایی های خود را افزایش دهند برای زیر نظر داشتن هدف میباشد. تاریکی آب و هوا توسط میزان مه و یا بارش که زمان ماموریت مورد تعیین می شود. نتایج حاصل از تجزیه و تحلیل بهره اطلاعات رتبه بندی برای هر پیکسل در یک زنجیره، از 0 تا 1 میباشد. کران بالا به حداکثر بهره اطلاعات اشاره میکند، در حالی که کران پایین به حداقل منافع اطلاعات اشاره دارد. فرآیند ترکیب استنتاج در ارتباط با هر نمودار یک ارزیابی از میزان افزایش بهره اطلاعات از هر مکان تولید می کند.

ماموریت واحد ارزیابی

به منظور انجام یک تحلیل کامل از مناسب بودن هر یک از مکان ها که در اطراف یک هدف شناسایی خاص قرار دارد، یک فرمانده باید به محاسبه اهداف مورد رقابت برای به حداقل رساندن خطر برای حداکثر پتانسیل برای افزایش اطلاعات، ارزیابی خود داشته باشد، چگونگی تطبیق این دو هدف حد زیادی وابسته به میزان خطر که او مایل به پذیرش آن است می باشد، در نتیجه، ارزیابی کلی از هر یک از مکان ها یک تابع از ریسک ارزیابی، ارزیابی اطلاعات، و آستانه پذیرش ریسک فرمانده است، برای مثال، اگر اطلاعاتی که در طول ماموریت به دست خواهد آمد بسیار مهم باشد. پس فرمانده بر آن میشود که درجه ی بالاتری از ریسک را بپذیرد. با این حال، اگر ممکن باشد پیامدهای منفی جدی ماموریت به خطر بیافتد، سپس او کمتر احتمال دارد سطح بالایی از خطر را بپذیرد. نتایج کلی ارزیابی ماموریت رتبه بندی برای هر پیکسل در یک زنجیره، از 0 تا 1 میباشد. کران بالا به حداکثر سازگاری مکان داده شده اشاره میکند. کران پایین پهنا سازگاری آن مکان اشاره دارد. سطح استنتاج که مشخصه فرآیند استنتاج برای این ارزیابی در شکل ۲ نشان داده شده است. توجه داشته باشید که سازگار ترین سطح عبارت است از درخواست تجدید نظر بصری که در آن مکان مناسب بیشترین پتانسیل را برای به دست آوردن اطلاعات دارد، در حالی که مکان های ناسازگار در معرض خطر بزرگ و احتمال کمی از به دست آوردن اطلاعات دارند.”ترجمه یار، دانلود رایگان مقالات”

فرایند استنتاج

بخش قبلی مشکل را به سه واحد تقسیم کرد: خطر، کسب اطلاعات و ارزیابی ماموریت. این بخش فرایندی که به مدل سازی این واحد پرداخت را با استفاده از یک چارچوب منطق فازی بیان میکند. قبلا درباره اینکه چگونه متغیر وابسته خطی فازی شکاف بین اطلاعات کیفی که از دانش دامنه و اطلاعات کمی میگیرد ایجاد میکند که سیستم به انجام فرایند استنتاج نیاز دارد. هر ورودی فازی موارد استفاده یک نوار لغزنده استاندارد را نشان میدهد. هر نوار لغزنده با استفاده از روابط زبانشناسی، به عنوان مراجع که در امتداد بالای نوار قرار داده شده علامت گذاری شده است. این به کاربر اجازه می دهد تا به موقعیت کشویی نسبت به مجموعه ای از شرایط ممكن مجاز برای متغیر تنظیم کند. به عنوان مثال، یک ورودی توصیف وضعیت یک واحد به سیاه و سفید، قرمز، کهربا، کنوانسیون سبز استاندارد استفاده کند. رویکرد غیر فازی به کاربر نیاز دارد که یکی از چهار مورد را انتخاب کند. اگر مرزهای شرایط واحد به قرمز و کهربا باشد، پس یک کاربر ممکن است آن را به عنوان قرمز مشخص کند که دیگران آن را به عنوان کهربا توصیف می کنند. چنین درگیری می تواند تفاوت قابل توجهی در تجزیه و تحلیل نتیجه ایجاد کند. با این حال استفاده از یک رویکرد فازی، یک نوار لغزنده می تواند یک زنجیره نمایندگی و شرایط سیاه و سفید، قرمزه کهربا، و سبز در امتداد بالای نوار به عنوان یک مرجع قرار داده شود. در حال حاضر کاربر می تواند از مانع لغزنده بین قرمز و کهربا موقعیتی برای نشان دادن عدم قطعیت در قضاوت خود از وضعیت واحد قرار دهد. این روش به انتقالی نرم و صاف در میان کشورهای مختلف از ورودی اجازه می دهد و در نتیجه حساسیت نتایج بر اساس اطلاعات ذهنی کاهش می یابد. هنگامی که نظر زبانشناسی، شناسایی شدند. گام بعدی برای تعیین ساز و استنتاج مورد استفاده در فرایند پیش بینی است. رویکرد اتخاذ شده در این تحقیق از طریق ایجاد سری مبتنی بر قواعد فازی شامل مدل سازی از یک مشکل میباشد. هر کدام از این ورودی های فازی مدل نقشه سیستم (یا نتیجه گیری متوسط) به خروجیهاست. موتور جستجو استنتاج قواعد  فازی zf برای انجام نقشه پینگ بکار میرود. ترکیبی از قوانین فازی سطح استنتاج مانند چیزی که در شکل 2 نشان داده شد تولید میکند. پایه نظری این نوع از مدل فازی [4] نمودار فازی “زاده” است. مدل “ممدانی” مدل [8] به جای دو مدل محبوب فازی مبتنی بر نمودار دیگر انتخاب شد: TSK [9] و SAM [10] “ممدانی” به این دلیل انتخاب شد که از متغیرهای فازی در هر دو محل و نتیجه گیری از قوانین فازی پشتیبانی می کرد. استراتژی های مورد استفاده در توسعه این سیستم به تقسیم هر یک از واحد های بالا در مجموعه ای از اجزای مختلف که در آن هر مولفه را از یک نمودار فازی تشکیل شده است مورد بحث قرار گرفته است. هنگامی که قطعات ساخته شد، آنها را به یک ساختار سلسله مراتبی بر اساس ورودی های مورد نیاز مونتاژ میکنند. یک جزء که ورودی وابسته به خروجی هر جزء دیگری نیست در موقعیت ترمینال و یا برگ قرار میگیرد. یک جزء دفعه ای که همه اجزای وابسته به آن به پایان رسید اجرایی می شود، جزء به نمایندگی ریشه از ساختار سلسله مراتبی نتیجه نهایی که به ترځ کیفیت کلی از یک مکان و در یک فاصله 0،1 رسید. فرایند تقسیم واحد توسط اولین شناسایی متغیرهای زبانی متوسط تشکیل شده بود. سپس متغیرهای ورودی لازم برای پی بردن به این مقادير متوسط مشخص شد. این فرایند زنجیر استنتاج که در ساختار سلسله مراتبی نشان داده شده در شکل 3 تولید میشود. هر جعبه در شکل نشان دهنده یک نمودار قازی و ورودی فازی به صورت پررنگ نشان داده شده است میباشد. در طول فرآیند زیربخش، تعداد متغیرهای ورودی به هر جزء به منظور کاهش تعداد قوانین مورد نیاز به حداقل رسانده شد. پس از فرآیند زیر بخش های واحد کسب اطلاعات با استفاده از چهار جزء نشان داده شد. واحد خطر از پنج جزء استفاده میکند، و واحد ارزیابی ماموریت توسط تک جزئی نشان داده شده است برای نشان دادن این 10 مولفه. در مجموع 731 قانون کد گذاری شدند.ترجمه توسط ترجمه یار

5- داده

اکثر داده های مورد استفاده در این سیستم نمایندگی دیجیتالی ویژگی های جغرافیایی استفاده شده است. از زمانی که هدف دسته بندی موقعیت شناسایی بالقوه بر اساس ترکیبی از اطلاعات موقعیتی و جغرافیایی بود، باز نمایی دقیق از زمین به فرآیندی حیاتی به حساب می آمد. بررسی انواع اطلاعات از ویژگی های مورد نیاز برای این تجزیه و تحلیل نشان داده شده است که ارتفاع و پوشش گیاهی داده کفایت خواهد کرد. داده ارتفاع شامل یک سری از پست ها توصیف ارتفاع زمین از سطح دریا میباشد. این اطلاعات از ویژگی های در درجه اول توسط واحد دید خطی برای اندازه گیری موجودیت استفاده می شود. از ویژگی های ارتفاع توسط ویژگی پوشش گیاهی اطلاعات توصيف ارتفاع و نوع پوشش گیاهی در هر مکان فراهم می کند که تکمیل شده است. ارتفاع از پوشش گیاهی به مقدار ارتفاع در هر مکان برای تعیین ارتفاع نسبی آن اضافه شده است. ویژگی نوع پوشش گیاهی به سیستم تغییر پتانسیل پنهان از پوشش گیاهی بر اساس تغییرات فصلی اجازه میدهد. ویژگی های دیجیتال داده. از یک منبع ارتش بدست آمده است، تحت پوشش منطقه ای در ایالت نیومکزیکو است. اندازه ی منطقه تحت پوشش حدود 25 کیلومتر 2 با وضوح برآورد 30 متر (بین ارسال ارتفاع) بود. هر دو این ویژگی ها در یک فرصت شطرنجی (اطلاعات قوس / شبکه)، که در آن هر پیکسل 30 متر مربع مساحت در هر دو x و y را پوشش می دهد، بیان کرد .”ترجمه یار، دانلود رایگان مقالات”

6- نتایج و نتیجه گیری

اگرچه هیچ تأیید رسمی برای این سیستم نمونه اجرا نشد، تلاش ها برای این بود تا مطمئن شویم که نتایج هر دو بصری و پایبند به آموزه ارتش مربوط به رفتار انجام ماموریت های شناسایی ساخته شده است. برای انجام اعتبار سنجی رسمی از سیستم، تعدادی از آزمایشات انجام شد که در آن محل مورد نظر شناسایی و ورودی های دیگر سیستم متفاوت بود، سپس نتایج حاصل از این آزمایشات متعدد توسط نویسندگان، یکی از آنها یک افسر پیاده نظام ارتش ایالات متحده بود مورد بررسی قرار گرفت.

شانزده سال از خدمات که به عنوان متخصص دامنه در سراسر این پژوهش خدمت کرده است. نتایج اولیه تولید شده توسط این سیستم نمونه نگاه بسیار امیدوار کننده بود، در تمام موارد آزمایش نتایج به طور مستقیم رضایت بخش بوده و به نظر نمی رسید نقض اصول اعتقادی برای ماموریت شناسایی انجام گرفته باشد. برای مثال، تمام مناطق درخت خط در مجاورت هدف مورد بررسی قرار گرفت که بسیار مکان مناسبی بود. این کار ها برای انجام یک عملیات شناسایی در این مکان ارائه حداکثر مشاهده از هدف را ایجاد کرد (یعنی، کسب اطلاعات بالا) در حالی که به حداقل رساندن احتمال شناسایی توسط دشمن (یعنی، کم خطر) امن تر میباشد. علاوه بر این، تمام مناطق دارای پوشش گیاهی، بدون در نظر گرفتن نزدیکی خود به هدف مورد بررسی نامناسب هستند. این نتیجه بصری است که پوشش گیاهی متراکم به طور معمول منطقه را به حداقل می رساند که می تواند از یک مکان مشخص (به عنوان مثال، کسب اطلاعات کم) مشاهده شود و به عنوان یک نتیجه، این مکان به طور کلی برای مکان های باز سازی نامناسب است. نتایج اولیه تولید شده توسط این نمونه نشان می دهد که برنامه های کاربردی فناوری منطق فازی در حوزه نظامی پتانسیل دارند که برای افزایش کیفیت گلی از سیستم های خودکار می باشد. به همین دلیل، فن آوری منطق فازی باید برای ادغام سیستم های C2 نظامی موجود و آینده در نظر گرفته شود.”ترجمه یار، دانلود رایگان مقالات”

این سیستم انجام تجزیه و تحلیل اطلاعات در حمایت از یک ماموریت شناسایی، و نتایج حاصل از تجزیه و تحلیل صورت گرافیکی نمایش داده شده است. با این حال، دانش بدست آمده از طریق این تحلیل می تواند به آسانی در میان سیستم های C2 و شبیه سازی موجود که نیاز به اطلاعات شناسایی دارند به اشتراک گذاشته شود.

انتقال از ارتش به عصر اطلاعات نیاز سیستم قیلدینگ فراتر از توانایی های سیستم های مدیریت اطلاعات سنتی است تنها با داشتن دسترسی به مقادیر زیادی از اطلاعات در یک بازده کوچک خواهد بود. کاربران نظامی به سیستم های نرم افزاری که در فاصله گرفتن مردم از جزئیات کمک کند نیاز دارند. در نتیجه اجازه می دهد آنها را به تصرف دانش در رسیدن به سطح بالاتر آنها در فرایند تصمیم گیری کمک خواهد کرد. تکنولوژی مورد استفاده در توسعه این سیستم ها باید سازگار با محیط زیست که در آن طراحی شده است باشند. بسیاری از موانع توسعه دهندگان روبرو هستند در این محیط، به خصوص در برخورد با عدم قطعیت است که باید در طول عمليات برنامه ریزی در نظر گرفته شود. ملاحظات طراحی باید در هزینه نسبت سود از سیستم باید محوریت داشته باشد. مدل های پیچیده تر به طور معمول نیاز شرح بهتری از فضای حالت برای پیش بینی دارند. در زمینه برنامه های نظامی، زمان واقعا یک دارایی است که باید عاقلانه مصرف شود. انجام تجزیه و تحلیل عمیق از وضعیت نیاز به مقدار فراوان از اطلاعات و زمان پردازش قابل توجهی نیازمند است.ترجمه توسط ترجمه یار

7.کار آینده

تعدادی از مناطق که در آن این سیستم را می تواند توسعه یافته و بهبود یافته باشد. اول، یک تابید و اعتبار روش دقیق تر و ساخت یافته باید اجرا شود. به طور خاص، اعتبار سنجی باید کارشناسان حوزه های مختلف شامل و، در صورت امکان، زمین واقعی که در آن مکان هدف قرار داده شده باید برای تعیین ابزار ارزیابی تولید شده توسط سیستم ارزیابی شود. در مرحله دوم، سیستم می تواند با امتیاز همکاری داده از ویژگی های زمین اضافی (یعنی، ساخته شده تا مناطق، حمل و نقل، و پتانسیل تحرک) در ارزیابی از زمین های اطراف محل شناسایی داده افزایش پیدا کند. با توجه به عوامل دیگری که به بهبود کیفیت نتایج تولید شده توسط این سیستم کمک میکند. این سیستم همچنین می تواند به انجام آنالیز هوش و برنامه ریزی وظایف اضافی تمدید شود. به عنوان مثال، واحد ارزیابی ریسک می تواند در رابطه با ورودی کاربر اضافی برای ارائه یک ارزیابی از مناسب بودن مسیرهای جنبش بینی شده مورد استفاده قرار گیرد. ادغام قابلیت های اضافی پتانسیل ایزار سیستم را افزایش می دهد و آن را یک جزء بالقوه ارزشمند طرح های نظامی آینده و سیستم های C2 در هر دو محیط شبیه سازی شده و واقعی تبدیل می کند.”ترجمه یار، دانلود رایگان مقالات”

error: شما فقط اجازه مطالعه دارید
قیمت می خواهید؟ ما ارزانترین قیمت را ارائه می کنیم. کافیست فایل خود را یا از طریق منوی خدمات ترجمه => ثبت سفارش ترجمه ارسال کنید یا برای ما به آدرس research.moghimi@gmail.com ایمیل کنید یا در تلگرام و واتس آپ و حتی ایمو با شماره تلفن 09367938018 ارتباط بگیرید و ارزانترین قیمت ترجمه را از ما بخواهید
+