ترجمه مقالهoptimization on TEEN routing protocol in cognitive wireless sensor networ ( بهینه سازی پروتکل مسیریابی TEEN در شبکه حسگر بی سیم قابل تشخیص)

مقاله با عنوان:optimization on TEEN routing protocol in cognitive wireless sensor network از اينجا دانلود كنيد

عنوان مقاله به فارسى: 

بهینه سازی پروتکل مسیریابی TEEN در شبکه حسگر بی سیم شناختی

پشتیبانی : دارد. در صورت هر گونه بروز مشکل با شماره تلفن09191732587 يا 09367938018 یا آی دی تلگرام@research_moghimi تماس حاصل فرماييد.

کیفیت محصول :عالى

قيمت: 9000تومان

قسمتى از ترجمه محصول:

چکیده
به منظور بهبود راندمان انرژی در شبکه حسگر بی سیم شناختی، این مقاله پروتکل مسیریابی در شبکه حسکر بهینه از نظر انرژی و حساس به آستانه (TEEN) را در شبکه حسگر بی سیم شناختی به کارگیری می کند. این مقاله به منظور پایدارسازی بیشتر مسیریابی و طیف، شبکه پیشرفته حسگر بهینه از نظر انرژی و حساس به آستانه (A-TEEN) را ارائه می کنه که نسخه بهینه سازی شده پروتکل TEEN است. پروتکل A-TEEN روش انتخاب سرخوشهرا در مقایسه با پروتکل TEEN بهبود داده است. نتایج شبیه سازی نشان می دهند که در مقایسه با ساختار کلاسترینگ (خوشه بندی) تطبیقی با انرژی پایین، پروتکل TEEN راندمان انرژی را افزایش می دهد و طول عمر شبکه حسگر بی سیم شناختی را گسترش می دهد. پروتکل A-TEEN راندمان انرژی و طول عمر را با کار بیشتر در همان ساختارها در مقایسه با پروتکل معمولی TEEN بهبود می بخشد.
کلید واژه ها
شبکه حسگر بی سیم شناختی (CWSN) ، پروتکل مسیریابی TEEN ، انتخاب سرخوشه، کارآمد از نظر انرژی
1. مقدمه
استفاده از طیف مجاز در سال های اخیر بسیار پایین بوده است و منجر به اتلاف جدی منابع طیف شده است [1]. پیشنهاد شبکه حسگر بی سیم شناختی (CWSN) مشکل کمبود طیف را به طور موثر مورد بررسی قرار می دهد [2]. شبکه CWSN مشخصات شبکه حسگر و فناوری شناختی را با یکدیگر ترکیب می کند. کاربران شناختی به صورت فرصت طلبانه به فرکانس های خالی (اشغال نشده) دسترسی پیدار می کنند تا استفاده از طیف را بهبود بخشند. انتخاب مسیریابی و طیف در شبکه CWSN به عنوان مهم ترین حوزه های تحقیق در نظر گرفته می شوند [3].
دو معیار مسیریابی وجود دارد که برای تنظیم شبکه CWSN در مرجع [4] پیشنهاد داده شده است. هدف این مقاله حداکثر کردن نرخ های داده و حداقل کردن تاخیر برای یک مجموعه جلسات ارتباطی کاربر است. یک پروتکل مسیریابی آگاه از تداخل و طیف توزیع شده و موثر مبتنی بر کلاستر در [5] پیشنهاد داده شده است؛ این روش پیشنهادی می تواند تناسب خوبی شبکه همه منظوره (ادهاک) CR سیار داشته باشد و عملکرد شبکه را بهبود دهد. ساختار سلسله مراتبی کلاسترینگ تطبیقی شناختی با انرژی پایین (CogLEACH) در [6] به کارگیری شده است که یک توسعه آگاه از طیف برای پروتکل مسیریابی LEACH است. روش CogLEACH یک پروتکل کلاسترینگ آگاه از طیف و کارآمد از نظر انرژی برای شبکه CWSN است. پروتکل مسیریابی کلاسترینگ LEACH به شبکه CWSN در [7] به کارگیری شده است و محیط طیف دینامیک (پویا) و شناختی را تنظیم می کند.
ساختار سلسله مراتبی کلاسترینگ تطبیقی با انرژی پایین (LEACH) بدون در نظر گرفتن بهره وری انرژی به شبکه CWSN به کارگیری شده است. یکی از معایب شبکه CWSN این است که انرژی نود محدود است و قابل افزایش نیست. استفاده از یک پروتکل مسیریابی موثر برای بهبود راندمان انرژی و افزایش زمان بقای CESN الزامی است. همچنین مصرف انرژی اضافی در فرآیند انتثال داده در شبکه CWSN از اهمیت زیادی برخوردار است.
مطالعات نشان داده است که طراحی پروتکل های مسیریابی در شبکه CWSN مکانیزم کلاسترینگ را به کارگیری می کند که سبب بهبود عملکرد شبکه می شود. پروکل LEACH یک پروتکل معمولی مسیریابی کلاستر است و به CWSN به کارگیری شده است. در نتیجه این مقاله مقایسه ای بین پروتکل LEACH با پروتکل TEEN و همچنین پروتکل TEEN با پروتکل A-TEEN انجام می دهد.
پروتکل مسیریابی TEEN در واقع بهبود پروتکل LEACH است که آستانه سخت (HT) و آستانه نرم (ST) را به منظور کنترل تعداد انتقال های داده افزوده است. به کارگیری پروتکل TEEN به شبکه CWSN در مقایسه با به کارگیری پروتکل LEACH می تواند در مصرف انرژی نودها صرفه جویی کند و طول عمر شبکه را افزایش دهد. این مقاله استفاده از پروتکل مسیریابی TEEN به منظور راه اندازی شبکه CWSN را پیشنهاد می دهد. استفاده از روش طراحی لایه های میانی برای لایه شبکه و لایه MAC، مدل فعالیت کاربر مجاز در لایه MAC را ایجاد می کند به طوری که مسیریابی در لایه شبکه و تخصیص طیف در لایه MAC می توانند با یکدیگر همکاری داشته باشند. اتصال ماژول شناسایی طیف به نودهای شناختی و افزودن فرآیند شناسایی کانال موجود به ابتدای هر مرحله در الگوریتم TEEN به منظور تطبیق با محیط پویایی فرکانسی انجام می شود. نتایج شبیه سازی نشان می دهند که پروتکل TEEN در هر همان فضای شبکه و تنظیمات پارامترها سبب کاهش مصرف انرژی نودها و بهبود طول عمر شبکه در مقایسه با پروکل LEACH می شود
براساس محدودیت مکانیزم انتخاب تصادفی سرخوشه در پروتکل TEEN، این مقاله پروتکل A-TEEN را به کارگیری می کند که نسخه توسعه یافته TEEN است. پروتکل A-TEEN از تعدادی کانال خالی به عنوان یک وزن در احتمال این که هر نود به سرخوشهتبدیل شود استفاده می کند. پروتکل A-TEEN اطمینان می دهد که سرخوشهمی تواند با نودهای بیشتری ارتباط برقرار کند، زمان انتظار برای انتقال داده نود را کاهش دهد و مسیر مسیریابی را پایدارتر و قابل اطمینان تر می سازد. نتایج شبیه سازی نشان می دهند که پروتکل A-TEEN سبب افزایش بیشتر بهره وری انرژی، بهبود طول عمر شبکه و ارتقاء پایداری مسیریابی و طیف در قیاس با پروتکل TEEN می شود

 نتیجه گیری ها
این مقاله به کارگیری پروتکل مسیریابی TEEN در شبکه CWSN از طریق اتصال فرآیند شناسایی کانال بیکار در هر دور را نشان می دهد. به دلیل محدود بودن HT و ST، پروتکل TEEN ارسال داده ضروری را به دفعات کاهش می دهد. در مقایسه با پروتکل LEACH، پروتکل TEEN راندمان انرژی را بهبود می دهد و زمان مرگ نود را برای افزایش طول عمر شبکه به تاخیر می اندازد. این مقاله با در نظر گرفتن پایداری طیف و مسیریابی شبکه، الگوریتم بهینه سازی (A-TEEN) پروتکل مسیریابی TEEN در شبکه CWSN را ارائه می کند. پروتکل A-TEEN روش انتخاب CH مربوط به پروتکل TEEN را بهینه می کند و لینک های مسیریابی را پایدارتر و قابل اطمینان تر می کند. پروتکل A-TEEN در مقایسه با پروتکل TEEN سبب بهبود راندمان انرژی و افزایش طول عمر شبکه می شود.

error: شما فقط اجازه مطالعه دارید
قیمت می خواهید؟ ما ارزانترین قیمت را ارائه می کنیم. کافیست فایل خود را یا از طریق منوی خدمات ترجمه => ثبت سفارش ترجمه ارسال کنید یا برای ما به آدرس research.moghimi@gmail.com ایمیل کنید یا در تلگرام و واتس آپ و حتی ایمو با شماره تلفن 09367938018 ارتباط بگیرید و ارزانترین قیمت ترجمه را از ما بخواهید
+