ترجمه مقاله Structural Design of Double Skin Facades as Damping Devices for Tall Buildings (طرح ساختاری نماهای دوپوسته به عنوان وسایل تعدیل برای ساختمان های مرتفع)

عنوان مقاله: Structural Design of Double Skin Facades as Damping Devices for Tall Buildings از اینجا دانلود کنید

عنوان مقاله به فارسی: طرح ساختاری نماهای دوپوسته به عنوان وسایل تعدیل برای ساختمان های مرتفع

پشتیبانی : دارد. در صورت هر گونه بروز مشکل با شماره تلفن 09367938018 یا آی دی تلگرام research_moghimi@ تماس حاصل فرمایید.

کیفیت محصول : عالی

قیمت: 7000 تومان

قسمتی از ترجمه محصول :

سیستم های نمای دو پوسته (DSF) دخالت کننده های محیطی مؤثرتری نسبت به سیستم های نمای پوسته مجزا هستند و به همین دلیل،استفاده شان برای ساختمان های بلند،علی رغم هزینه های اولیه بالاترشان افزایش یافته است.درحالیکه بسیاری مطالعات روی اجرای  محیطی سیستم DSF انجام پذیرفته اند،تحقیق روی قابلیت ساختاری شان خیلی نادر بوده است.در ساختمان های بلند،تسریع/حرکت اضافی می تواند سبب مشکل عدم راحتی انسان شود.این مقاله توان بالقوه سیستم DSE را به عنوان یک وسیله کنترل حرکت ساختاری در ساختمان های بلند بررسی می کند.

دو راهکار طرح بررسی می شوند.در طرح اول،مفصل ها بین پوسته های درونی و بیرونی سیستم DSF برای داشتن استحکام محوری خیلی پایین با یک مکانیسم تعدیل طراحی می شود.از طریق این طرح،حرکت دینامیک ساختار ساختمان اولیه می تواند اساسا کاهش یابد.از اینرو،لرزه اضافی پوسته های بیرونی DSF یک محدودیت طرح جدی است.طرح دوم برای غلبه بر این چالش تحقیق می شود.درحالیکه پوسته های بیرونی DSF مانند پوسته های در سیستم های DSF مرسوم ثابت هستند،توده های کوچک اضافی درون حفره DSF گنجانیده می شوند و به عنوان تعدیل کننده انبوه تطبیق یافته توزیعی (TMDs) عمل می کند.در مقایسه با سیستم TMD مرسوم که معمولا در فضای قابل اشغال نزدیک نوک ساختمان واقع شده است،طرح دوم سود اساسی ذخیره این فضای قابل اشغال با ارزش را دارد.

کلمات کلیدی:ساختمان های مرتفع،نماهای پوسته دوبل،تعدیل و تخفیف

1.مقدمه

ساختمان های مرتفع که در اواخر قرن 19 در ایالات متحده به ظهور رسیدند،یک نوع ساختمانی به این نام بودند که به معنای آن است که مدرنترین ساختمان های مرتفع در ایالات متحده ساخته می شدند.از اینرو،امروز،آنها یک پدیده معماری جهانی هستند.بسیاری از ساختمانهای مرتفع،خصوصا در کشورهای آسیایی و خاورمیانه نظیر چین،کره،ژاپن،مالزی و امارات متحده ساخته شده اند.همیشه مقداری تردید باتوجه به بازسازی ساختمان های بلند،خصوصا از 11 سپتامبر وجود داشته است.به علاوه،سقوط شدید اقتصاد جهانی امروز بسیاری از پروژه های ساختمان های مرتفع را در سراسر جهان با کندی مواجهه ساخته است.

با این وجود،ناشی از منافع اقتصادی مهم در استفاده زمین حومه انبوه،ساختمان های مرتفع به طور پیوسته در سراسر جهان ساخته می شوند و ساخته خواهند شد.سیستم هاس نمای گوناگون نظیر پنل های شیشه/فلز،پرده-دیوارها،سنگ و پنل های بتون پیش ساخته برای ساختمان های مرتفع مزین استفاده می شوند.معمولا،اکثر سیستم های نما از چندین لایه ترکیب یافته اند.در موارد مرسوم،شکاف های اساسی بین لایه های نما وجود ندارد. سیستم نمای پوسته دوبل (DSF)،که یک فضای حفره اساسی را بین لایه های نما دارد علاقه روز افزونی را ناشی از کارامدی انرژی اش بوسیله اجرای پیشرفته به عنوان یک عامل دخیل محیطی بدست آورده است.

نتیجه گیری

از طریق مطالعه مفصلهای DSF استحکام محور پایین و TMD های چندگانه توزیعی بصورت عمودی در طول حفره های DSF،راهکارهای طرح جدید برای حل مشکل حرکت تمام ساختمانهای مرتفع معرفی شدند.پوشش های ساختمان بصورت سنتی به عنوان یک دخالت کننده محیطی تحت شرایط اجرای کاربردی شان طراحی شده اند.با توسعه تکنولوژی های نمای جدید،تحقیق روی روش های ادغام یافته تر طرح برای تولید اجرای بهتر ساختمان ها حیاتی است.راهکارهای طرح ارائه شده نیاز به مطالعات دورتر برای کاربردهای اصولی دارند.کار تحقیقی قوی تر روی این تکنولوژی و دیگر تکنولوژی های جدید سرانجام محیط های ساخته شده با کمیت بالاتر را تولید خواهد کرد.

  1. research-moghimi :
    04 نوامبر 18

    ترجمه مقاله بسیار عالی بود تشکر

error: شما فقط اجازه مطالعه دارید
قیمت می خواهید؟ ما ارزانترین قیمت را ارائه می کنیم. کافیست فایل خود را یا از طریق منوی خدمات ترجمه => ثبت سفارش ترجمه ارسال کنید یا برای ما به آدرس research.moghimi@gmail.com ایمیل کنید یا در تلگرام و واتس آپ و حتی ایمو با شماره تلفن 09367938018 ارتباط بگیرید و ارزانترین قیمت ترجمه را از ما بخواهید
+