ترجمه مقالهApplication of Data Mining Techniques for Software Reuse Process(استفاده از تکنیک های داده کاوی برای فرایند استفاده ی مجدد از نرم افزار)

مقاله با عنوان:Application of Data Mining Techniques for Software Reuse Process از اينجا دانلود كنيد

عنوان مقاله به فارسى:استفاده از تکنیک های داده کاوی برای فرایند استفاده ی مجدد از نرم افزار

پشتیبانی : دارد. در صورت هر گونه بروز مشکل با شماره تلفن09191732587 يا 09367938018 یا آی دی تلگرام@research_moghimi تماس حاصل فرماييد.

کیفیت محصول :عالى

قيمت:13000 تومان

قسمتى از ترجمه محصول:

چکیده

 بیشتر محصولات نرم افزاری امروز با استفاده از نسخه-ها یا ویژگی های موجود توسعه یافته اند تا زمان عرضه ی محصول نرم افزاری را کاهش دهند، بازده و کیفیت را بهبود بخشند و تلاش برای توسعه را کاهش دهند. استفاده ی مجدد از نرم افزار یک فاکتور راه حل برای به دست آوردن دانش موجود از مخازن نرم افزار بوده است. برای استخراج دانش موجود از مخزن نرم افزار می توان از داده کاوی استفاده کرد. داده کاوی فرایند استخراج الگوهای مفید و آنالیز کردن مجموعه های عظیم داده از داده های بزرگ است. این مقاله توضیحی در مورد فرایند نرم افزاری استفاده ی مجدد از نرم افزار، فرایند کشف دانش ارائه می-دهد و استانداردهای نرم افزاری برای زبان برنامه نویسی شیء محور شناسایی می شود. استانداردهای نرم افزاری به عنوان معیارهای کمی برای تعیین، ارزیابی و محاسبه ی اجزاء نرم افزاری استفاده می شوند. Mapping برای تکنیک های داده کاوی مختلف انجام می شود که آن را می توان برای فرایند قابلیت استفاده ی مجدد از نرم افزار که از استانداردهای نرم افزاری مختلف استفاده می کنند، به کار برد. ما مجموعه داده ی 167 مثاله را از پروژه های منبع باز فراهم کرده ایم. از داده کاوی برای محاسبه ی اجزاء نرم افزار استفاده می شود. بین نیاز داده های مفید از مخزن نرم افزار تا عملیات مدیریت پروژه ی نرم افزار یک فاصله وجود دارد. برای پر کردن این فاصله، ما در حال استفاده ی موثر از تکنیک های داده کاوی هستیم تا دانش مفید را با استفاده از استانداردهای نرم افزاری مختلف استخراج کنیم. در نهایت این دانش می تواند به وسیله ی مدیران پروژه برای مدیریت بهتر پروژه های نرم افزاری استفاده شود.

مقدمه

استفاده­ی مجدد از نرم­افزار به یک فاکتور کلیدی در کاهش دادن زمان و زحمت توسعه در فرایند توسعه­ی نرم­افزار و همچنین برای بهبود کیفیت و بازده نرم­افزار تبدیل می­شود. از سال 1968 که ایده­ی استفاده از دانش موجود برای استفاده­ی مجدد از نرم­افزار به وجود آمد، افق­های جدیدی باز شده است. ایده­ی اصلی­ای که پشت استفاده­ی مجدد از نرم­افزار است، مهندسی domain ( مهندسی خط تولید aka ) است. قابلیت استفاده­ی مجدد میزانی است که از یک چیز می­توان مجددا استفاده کرد. قابلیت استفاده­ی مجدد از نرم­افزار نشان­دهنده­ی توانایی استفاده از قسمتی از سیستم یا کل سیستم در سایر سیستم­ها است که به بسته­بندی و زمینه­ی توابعی که برنامه اجرا می­کند، ارتباط دارد. طبق منبع شماره­ی 6 دپارتمان دفاع ایالات متحده به تنهایی می­تواند سالانه 300 میلیون دلار را با افزایش میزان استفاده­ی مجدد از آن به اندازه­ی 1 درصد ذخیره کند. به علاوه هدف از قابلیت استفاده­ی مجدد از نرم­افزار بهبود راندمان، قابلیت تحمل، قابلیت حمل و در نتیجه کیفیت کلی محصول نهایی است.

 

نتیجه ­گیری

استفاده­ی مجدد از نرم­افزار تبدیل به راه حلی برای زمان توسعه و بهبود راندمان و کیفیت شده است. روش­های داده­کاوی را می­توان به صورت موثر در فرایند استفاده­ی مجدد از نرم­افزار به کار برد. کمک­های اصلی­ای که این مقاله به ما می­کند، عبارت­اند از:

  • نیاز به استفاده­ی مجدد از نرم­افزار را در کارهای توسعه­ی نرم­افزار شناسایی کرد.
  • Map کردن تکنیک­های داده­کاوی مختلف که آن را می­توان با استفاده از استانداردهای نرم­افزاری مختلف برای فرایند استفاده­ی مجدد از نرم­افزار به کار برد.
  • مجموعه داده­هایی از پروژه­های منبع­باز مختلف فراهم کرد یعنی 167 مثال شناسایی شدند.
  • از تکنیک­های داده­کاوی نظیر طبقه­بندی کردن، جمع­آوری کردن و تجسم کردن برای محاسبه­ی اجزاء قابل استفاده­ی مجدد نرم­افزار استفاده کرد.

اینها باعث به وجود آمدن یک درک و ارزیابی بهتر از اجزاء استفاده­ی مجدد از نرم­افزار می­شوند. برای زبان برنامه­نویسی شیء­محور، ابزار C&K را میتوان برای ساختن استانداردهای نرم­افزار نظیر WMC، DIT، NOC، CBO، RFC، LOC، CE و NPM به کار برد. استفاده از REP و درخت هرس­شده­ی  J48 برای طبقه­بندی کردن اجزاء قابل استفاده­ی مجدد نرم­افزار استفاده می­شود. برای صحت بیشتر  دقت، recall، MAE و RMSE هم محاسبه می­شوند.

Abstract

Nowadays’ most of the software products are developed by using existing versions or features in order to reduce the delivery time of software product, to improve the productivity and quality and to reduce the development effort. Software reuse has been a solution factor to acquire the existing knowledge from software repository. To extract existing knowledge from software repository data mining can be used. Data mining is the process of extracting useful patterns and analyzing enormous data sets from large data. This paper gives the description of software reuse process, knowledge discovery process and software metrics for object oriented programming language are identified. Software metrics are used as quantitative measure to determine, assess, evaluating the software components. Mapping is done, for different data mining techniques which can be used for software reusability process using different software metrics. We have prepared 167 instances data sets from open source projects. Data mining techniques is used for evaluating the software components. There is gap between the need of useful data from software repository to software project management practices. To bridge this gap we are applying data mining techniques efficiently and effectively to extract useful knowledge from software repository using different software metrics. Finally, this knowledge can be used by project managers for better management of the software projects.

error: شما فقط اجازه مطالعه دارید
قیمت می خواهید؟ ما ارزانترین قیمت را ارائه می کنیم. کافیست فایل خود را یا از طریق منوی خدمات ترجمه => ثبت سفارش ترجمه ارسال کنید یا برای ما به آدرس research.moghimi@gmail.com ایمیل کنید یا در تلگرام و واتس آپ و حتی ایمو با شماره تلفن 09367938018 ارتباط بگیرید و ارزانترین قیمت ترجمه را از ما بخواهید
+