ترجمه مقالهBusiness intelligence & analytics in management accounting research: Status and future focus (هوش تجاری و تجزیه و تحلیل کسب و کار در تحقیقات حسابداری مدیریت: وضعیت و تمرکز آینده)

مقاله با عنوان:Business intelligence & analytics in management accounting research: Status and future focus از اينجا دانلود كنيد

عنوان مقاله به فارسى:هوش تجاری و تجزیه و تحلیل کسب و کار در تحقیقات حسابداری مدیریت: وضعیت و تمرکز آینده

پشتیبانی : دارد. در صورت هر گونه بروز مشکل با شماره تلفن09191732587 يا 09367938018 یا آی دی تلگرام@research_moghimi تماس حاصل فرماييد.

کیفیت محصول :عالى

قيمت: 24000 تومان

قسمتى از ترجمه محصول – کل ترجمه محصول حدود 50 صفحه می باشد که بخشی از آن در اینجا آمده است :

چکیده

 مدیران اجرایی، فناوری، داده ها و تجزیه و تحلیل را به عنوان یک نیروی تبدیل  در کسب و کار می بینند. در نتیجه بسیاری از سازمان ها فناوری های هوش تجاری و تجزیه و تحلیل  (BI&A) را برای حمایت از گزارش دهی  و تصمیم گیری  پیاده سازی می کنند. به طور سنتی حسابداری مدیریت  حمایت اصلی برای تصمیم گیری و کنترل در یک سازمان است. به این ترتیب، پیوندهای آشکاری با فناوری های هوش تجاری و تجزیه و تحلیل  دارد و می تواند از کاربرد این فناوری ها سود برد. این نشان دهنده یک حوزه تحقیق جالب برای حسابداری و محققان سیستم اطلاعات دانشگاهی (AIS) است. با این حال، بررسی پیشینه تحقیقات در مجلات حسابداری و سیستم های اطلاع رسانی درجه یک نشان می دهد که تا به امروز، تحقیقات کمی بر روی این پیوند متمرکز شده است. این مقاله پیشینه تحقیقات را با اشاره به چند شکاف تحقیق بررسی می کند و یک چارچوب برای مطالعه رابطه بین هوش تجاری و تجزیه و تحلیل و حسابداری مدیریت ارائه می دهد.

کلیدواژه­ها: هوش تجاری؛ حسابداری مدیریت؛ داده­های کلان[1]؛ تجزیه و تحلیل[2]

 

  1. مقدمه

فناوری­های هوش تجاری و تجزیه و تحلیل، جمع­آوری داده­ها، تحلیل و توزیع اطلاعات را تسهیل می­کند و برای حمایت از تصمیم­گیری طراحی شده­اند. با توجه به اینکه حسابداری مدیریت یک فعالیت حمایت­کننده تصمیم است، بین هوش تجاری و تجزیه و تحلیل و حسابداری مدیریت ارتباط آشکاری وجود دارد (AICPA، 2013؛ کوکینز، 2009؛ کوکینز و مایسل، 2014). این پیوند مهم است، زیرا هوش تجاری و تجزیه و تحلیل در دستور کار شرکت­های بزرگ بسیاری قرار دارد (کلمبوس 2014؛ کلمبوس 2015؛ تحقیقات و بازارها، 2015؛ PwC، 2016)؛ و مدیران اجرایی بر این باورند که تجزیه و تحلیل داده­ها و حمایت تصمیم بهتر، ارزشی برای شرکت­های آنها ایجاد می­کند (البشیر و همکاران، 2013؛ کایرن و همکاران، 2014). بنابراين، حسابداري مديريت از یکپارچه کردن موفقیت­آمیز تکنیک­های هوش تجاری و تجزیه و تحلیل در وظايف حسابداري مديريتي بسيار بيشتر سود برده است. این علاقه نیز در دستورکار گروه­های حرفه­ای حسابداری منعکس شده است، تا در سال 2016، مؤسسه حرفه­ای حسابداران مدیریت[3]، با ارائه کمک­های مالی برای انجام مطالعات در این حوزه، برای تحقیق در مورد “تحلیل” فراخوان داد (CIMA،  b 2016).

با توجه به تمرکز کسب و کار فعلی بر هوش تجاری و تجزیه و تحلیل و اهمیت مدیریت مشاهده شده آن، این قلمرو راه­حل[4] باید یک حوزه تمرکز تحقیق سیستم اطلاعات دانشگاهی باشد. با این حال، مفسران[5] خاطر نشان کرده­اند که اگرچه “پتانسیل برای مطالعه راه حل هوش تجاری به طور کلی و پیامدهای آن برای تصمیم­گیری و کنترل وجود دارد، درک کنونی ما در مورد این توسعه­ها در دانشگاه حسابداری[6] بسیار محدود است” (گرانلند، 2011، ص 10)

برای ارزیابی اینکه آیا این شروط[7] معتبر هستند یا خیر، جستجوی گسترده تحقیقاتی در بیش از 60 مجله حسابداری و سیستم اطلاع­رسانی انجام می­شود. بررسی پیشینه تحقیقات ضروری است، زیرا آنها سبب صرفه­جویی در زمان و تلاش پژوهشگران آینده می­شوند و منجر به پیشرفت[8] کارآمد دانش جدید و رشته می­شود (وبستر و واتسون، 2002). اهداف خاص این بررسی دوگانه هستند:

  1. مرور و ارزیابی منتقدانه حجم و محتوای پیشینه تحقیقات که بر رابطه بین هوش تجاری و تجزیه و تحلیل و حسابداری مدیریت متمرکز شده است.
  2. بر اساس مرور، شکاف­های تحقیقاتی و فرصت­ها برای پژوهش­های آینده را برجسته می­کند.

 

این مقاله به شرح زیر سازماندهی شده است. بخش 2 ارتباط بین هوش تجاری و تجزیه و تحلیل و حسابداری مدیریت را مفهوم­سازی می­کند. این امر ضروری است، زیرا تعاریف متعددی از هوش تجاری و تجزیه و تحلیل مورد استفاده وجود دارد و در مورد اینکه چگونه این فناوری با سایر فناوری­های نوظهور مانند داده­های کلان، یادگیری ماشینی و اینترنت اشیاء[9] مرتبط است، سردرگمی وجود دارد. بخش 3 که مرور پیشینه تحقیقات دومرحله­ای را توضیح می­دهد، در ابتدا یک مرور از موضوعات اخیر در مقالات سیستم اطلاعاتی را ارائه می­دهد و سپس مقدمه­ای از مقالات انتخاب شده برای مرور دوم در ارتباط بین حسابداری مدیریت و هوش تجاری و تجزیه و تحلیل را ارائه می­دهد. بخش 4 شامل مرور و یافته­ها است، که در 5 موضوع شناسایی شده در طول تجزیه و تحلیل مقالات و خلاصه­ای از سؤالات تحقیقاتی که در آینده مورد بررسی قرار می­گیرد، سازمان یافته است. بخش 5 نتیجه گیری است.

چندین مرور پیشینه تحقیقات در زمینه سیستم اطلاعات دانشگاهی برای تعیین هر گونه تمرکز بر هوش تجاری و تجزیه و تحلیل مورد بررسی قرار گرفت. ساتن یک مرور کلی از تحقیقات سیستم اطلاعات دانشگاهی و زمینه­های تمرکز آن را بر اساس مقالات منتشر شده در مجله بین­المللی سیستم های اطلاعات حسابداری ارائه می­دهد (ساتن، 2000، 2010). این مرور چهار حوزه تحقیق سیستم اطلاعات دانشگاهی را فهرست می­کند: سیستم­های سازمانی[1]، ارزش فناوری اطلاعات[2]، حسابرسی کامپیوتری و سیستم­های دانش[3]. هوش تجاری و تجزیه و تحلیل به عنوان یک حوزه جداگانه در این بررسی ذکر نشده است. پوستون و گرابسکی (2000) و فرگوسن و سئو (2011) یک مرور کلی از تحقیقات سیستم اطلاعات دانشگاهی منتشر شده در نشریات مختلف ارائه می­دهند. این بررسی­ها به طور خاص به هوش تجاری و تجزیه و تحلیل نمی­پردازند، بلکه شامل “قضاوت و تصمیم­گیری”، “پایگاه­های داده” و “سیستم­های خبره[4]، هوش مصنوعی و کمک-تصمیم­­ها[5]” به عنوان مباحث جداگانه­ای است که موضوعات هوش تجاری و تجزیه و تحلیل را در بردارد. هیچ اشاره خاصی به حسابداری مدیریت وجود ندارد و چارچوب نظری توسعه­یافته برای طبقه­بندی تحقیقات بررسی شده به یک چارچوب منسجم مانند آنچه که توسط مالدین و راچالا (1999) یا هارتمان و واسن (2003) ایجاد شد وجود ندارد. بررسی پیشینه تحقیقات رام و روهد (2007) این کار را با تمرکز خاص بر حسابداری مدیریت و سیستم­های یکپارچه[6] اطلاعات انجام می­دهد، اگر چه فناوری هوش تجاری و تجزیه و تحلیل بخشی از این بررسی نیست.

در مفهوم­سازی حسابداری مدیریت 4 عنصر اصلی برای هدایت بررسی پیشینه تحقیقات و بحث در مورد پیوندهایش با هوش تجاری و تجزیه و تحلیل تعریف شده است (رام و روهد، 2007). نخست، تکالیف کلی کارکرد[7] حسابداری مدیریت است یا آنچه گرانلند و لوکا (1998) “کار[8]” حسابداری مدیریت در زندگی روزمره­ی عامل[9] سازمانی نامیده­اند (گرانلند و لوکا، 1998). اگر چه اینها می­توانند متفاوت باشند، اصلی­ترین آنها عبارتند از برنامه­ریزی[10]، کنترل، اندازه­گیری عملکرد، پردازش تبادل[11]، گزارش­دهی و حمایت تصمیم (اتکینسون، 2011؛ ​​رام و روهد، 2007؛ بوت و همکاران، 2000). دوم، تکنیک­های مدیریت حسابداری خاصی وجود دارد که در انجام تکالیف حسابداری مدیریت استفاده می­شود، مانند هزینه­های مبتنی بر فعالیت[12]، چارچوب­های کارت امتیازی متوازن[13]، تخصیص هزینه­های مبتنی بر حجم[14]، نقشه­های راهبردی[15]، بودجه­بندی مبتنی بر صفر[16] و پیش­بینی (گرانلند و مالمی، 2002؛ سیل و همکاران، 2014؛ آرمیتاج و همکاران، 2016). در حالی که حسابداری مدیریت به تکالیف و تکنیک­ها اشاره دارد، کنترل مدیریت بسیار وسیع­تر است و شامل کنترل­های دیگر مانند کنترل شخصی و گروهی[17] علاوه بر شیوه­های[18] حسابداری مدیریت برای دستیابی به هدف خاص است (چنهال، 2003). سوم، سازمان حسابداری مدیریت است که شامل نقش حسابداران مدیریت در سازمان­ها است و اینکه پ کارکردهای حسابداری مدیریت در صنایع، فرهنگ­ها و گونه­های سازمانی چگونه سازمان یافته است­ (کواترون و هاپر، 2005؛ ویلیامز و سیمن، 2001). در نهایت، تأثیری است که حسابداری مدیریت بر رفتار سازمانی و درک مدیر از مسائل حسابداری مدیریت دارد (دکو و موریستن، 2005؛ یانکه، 2014؛ لانگ، 2012).

تحقیقات به مدت طولانی تأثیر فناوری­های اطلاعات گوناگون بر تمام چهار عنصر را بررسی کرده است. به عنوان مثال، یک جریان تحقیق بر اینکه چگونه پذیرش سیستم­های ERP (یا سیستم­های یکپارچه اطلاعات[19]) بر تکالیف و تکنیک­های حسابداری مدیریت تأثیر می­گذارد، تمرکز دارد. اگر چه این سیستم­ها بدون شک اثرگذاری جمع­آوری و گزارش داده­های حسابداری را افزایش می­دهند (کوپر و کاپلان، 1997؛ داونپورت، 1998)، بسیاری از آنها به این نتیجه رسیده­اند که آنها اغلب اثرات در رویه­های حسابداری مدیریت را تثبیت می­کنند تا اینکه تغییرات مستقیم یا مخرب را ایجاد کنند (گرانلند و مالمی، 2002؛ رام و روهد، 2007؛ اسکاپنس و جزایری، 2003). با این حال، سیستم­های یکپارچه اطلاعات کنترل بهتری را فراهم می­کنند (چپمن و کین، 2009؛ گرانلند و مالمی، 2002؛ رام و روهد، 2007؛ اسکاپنس و جزایری، 2003؛ واگنر و همکاران، 2011) و به طور مثبت بر عملکرد سازمانی تأثیر می­گذارند (برای مثال، هانتون و همکاران، 2003؛ نیکلائو، 2004؛ نیکلائو و بهاتاچاریا، 2006؛ ولکو، 2007). همچنین، مطالعات به نقش متغیر حسابداران مدیریت به دلیل دیجیتالی کردن فرآیندهای حسابداری نگاه کرده­اند. در حالیکه نقش­های حسابداران مدیریت، به تجارت-محور و استراتژیکی­تر، و تقریباً مشاورمانند[20] تبدیل شده است­ (گرانلند و مالمی، 2002؛ کواترون و هاپر (2001))، دسترسی بهتر به اطلاعات منجر به مرکزیت­زدایی[21] کارکرد حسابداری مدیریت شده است، جاییکه تکالیف حسابداری مدیریت به طور فزاینده­ای در سایر کارکردهای یک سازمان اجرا می­شود (کاگلیو، 2003؛ رام و روهد، 2007).

هوش تجاری و تجزیه و تحلیل در اینجا به عنوان یک تکنولوژی و یک فرایند برای تجزیه و تحلیل داده­ها و ارائه اطلاعات قابل تعقیب قانونی[22] برای کمک به تصمیم­گیرنده­های سازمانی در گرفتن تصمیمات بهتر، تعریف می­شود (چائودری، 2011؛ ​​هوسون، 2007؛ داونپورت، 2006، 2010، 2013، 2014؛ شاردا و همکاران، 2014). هوش تجاری و تجزیه و تحلیل یک “اصطلاح پوششی[23]” است که شامل انواع تکنولوژی­ها و روش­هایی است که سازمان­ها را قادر می­سازد اطلاعات را از منابع داخلی و خارجی جمع­آوری کنند، آن را برای تحلیل، توسعه و اجرای پرس و جو در برابر داده­ها آماده کرده و گزارش­ها، کارپوشه­ها[24] و مصورسازی­های داده­ها[25] را ایجاد می­کند تا نتایج را در دسترس کاربران نهایی قرار دهند. در این مقاله، تعریف چن و دیگران (2012) را برای هوش تجاری و تجزیه و تحلیل اتخاذ می­کنیم، که در میان سایرین، شامل حوزه­های نو ظهور در تحلیل است، مانند تحلیل برای محتوای سیار[26] و مبتنی بر حسگر[27] و به طور کلی، داده­های کلان (چن و همکاران، 2012).

بر اساس پیشینه تحقیقات فنی از چندین کمپانی پیشگام هوش تجاری و تجزیه و تحلیل (گارتنر، 2017)، چهار عنصر وابسته به فناوری اصلی از کاربردهای هوش تجاری و تجزیه و تحلیل در هر سازمان وجود دارد (چه و اولسون، 2013؛ چائودهاری، 2011؛الیوت و وودوارت، 2015؛ هوسون، 2007، 2013؛ هوسون و آرنولد، 2013؛ شیخ 2013؛ ترویانسکی و همکاران، 2015؛ والیتیک و روپرت، 2012). این موارد عبارتند از: (1) زیرساخت (به عنوان مثال، پایگاه­های داده رابطه­ای یا غیر SQL زیرساخت مبتنی بر ابر[28])؛ (2) مدیریت داده (به عنوان مثال، یکپارچه­سازی داده­های داخلی و خارجی)؛ (3) تحلیل داده­ها (به عنوان مثال، تکنیک­های آماری و هوش مصنوعی)؛ و (4) توزیع اطلاعات (مانند کارپوشه­ها). این عناصر یکپارچه می­شوند، به این معنی که بدون زیرساخت، داده­ها نمی­توانند به طور مؤثر و کارآمد به دست آیند و ذخیره شوند. بدون فناوری­های مدیریت داده، فناوری تحلیل نمی­تواند گسترش یابد؛ و بدون توزیع اطلاعات به تصمیم­گیرندگان، تحلیل هیچ ارزشی ندارد. این ساخت­ها[29] اغلب “پشته فناوری[30]” یا “پشته ساختار[31]” از هوش تجاری و تجزیه و تحلیل نامیده می­شوند (اولسون، 2008، 2017).

 

جدول 1

مرور پیشینه تحقیقات.

مرور 1 مرور 2
کلیدواژه­ها هوش تجاری، تجزیه و تحلیل، داده­های کلان، حمایت تصمیم هوش تجاری، تجزیه و تحلیل، داده­های کلان، حمایت تصمیم، مصورسازی… و حسابداری، قیمت­گذاری، بودجه­بندی، سنجش عملکرد و غیره
مجلات مجلات ABDC رتبه­بندی A*

کد 1501 (IS/IT)

مجلات ABDC رتبه­بندی A* و A

کد 0806 (IS/IT)

سال 2010-2015 2015-2005
تعداد مقالات 32 مقاله از 9 مجله ( از 13 مجله) 30 مقاله از 17 مجله (از 67 مجله)

* فهرست کیفیت شورای رؤسای تجاری استرالیا سال 2013.

 

این تمرکز شامل مفهوم­سازی­های اولیه این نوع فناوری، مانند سیستم­های حمایت تصمیم[32] (DSS)، سیستم­های اطلاعات اجرایی[33] (EIS) و سیستم­های اطلاعات مدیریت[34] (MIS) می­باشد. لازم به ذکر است که راه­حل­های مدرن هوش تجاری و تجزیه و تحلیل از لحاظ تکنولوژیکی[35] پیشرفته­تر از راه­حل­های سیستم­های حمایت تصمیم، سیستم­های اطلاعات اجرایی و سیستم­های اطلاعات مدیریت پیشین است؛ بخصوص از لحاظ قابلیت استفاده[36]، مدیریت داده، از جمله نوع داده­، پختگی[37] تکنیک­های تجزیه و تحلیل و قابلیت­های مصورسازی/ گزارش­دهی (چن و همکاران، 2012). با این حال، هدف اساسی این راه­حل­ها یکسان باقی می­ماند: جمع­آوری، پردازش و تحلیل داده­ها به منظور بهبود تصمیم­گیری توسط مدیران.

.  نتیجه گیری از بحث

این مقاله، بیشتر از 60 مقاله را برای ارزیابی ارتباط بین حسابداری مدیریت و هوش تجاری و تحلیلی مورد بررسی قرار داده است.  آن به طور انتقادی بررسی شده و حجم و محتوای این ادبیات ارزیابی شده و شکاف های تحقیقاتی  و فرصت هایی برای پژوهش آینده برجسته شده است. در حالیکه هوش تجاری و تحلیلی می توانند به طور بالقوه و به طور چشمگیری ، نقش کلی وظایف  و تکنیک های حسابداران مدیریت را تحت تاثیر قرار دهند(CIMA,2016a, 2016b; IMA, 2015)، نتیجه گیری کلی این است که تعداد نسبتاً کمی از مقالات بر برنامه های کاربردی هوش تجاری و تحلیلی در حسابداری مدیریت متمرکز است. بسیاری از مقالات مفهومی هستند و وظایف اصلی در حسابداری مدیریت را مورد خطاب قرار نمی دهد. در برخی استثنائات، به نظر می رسد که منافع محدودی در جامعه ی حسابداری مدیریت در ایجاد دانش در این دامنه وجود داشته باشد. نتیجه ی این بررسی باید این باشد که شروط گرانلوند “درک فعلی ما از این تحولات  در دانشگاه حسابداری خیلی محدود است”  در دسترس باشد (گرانلوند، 2011، ص 10). این نگرانی با توجه به تاثیر بالقوه ی تکنولوژی هوش تجاری و تحلیلی قابل پیش بینی است تا پشتیبانی از تصمیم و تصمیم گیری در سازمان انجام شود.

مقایسه ی موضوعات شناسایی شده در اولین بررسی ادبیات IS با آنهایی که در ادبیات حسابداری شناسایی شده، به نظر می رسد که نسبتاً لقاح کمی بین دو زمینه وجود داشته باشد. برای مثال، تحقیقات قابل توجهی در زمینه ی IS وجود دارد که بر زیر ساخت و کیفیت داده متمرکز است اما نسبتاً تمرکز کمی در زمینه ی AIS نسبت به هوش تجاری و تحلیلی وجود دارد . در حالی که این اکتشافات، در ادبیات  AISکه بر هوش تجاری و تحلیلی متمرکز است، نسبتاً محدود می باشد، پژوهش در زمینه ی IS بر روی اینکه موفقیت اجرای IS چه اثراتی دارد، دارای تاریخچه ی طولانی است. برعکس، هنگامی که از تجسم سازی  و انتقال داده می آید، تمرکز محدودی در ادبیات IS بر  تاثیر هوش تجاری و تحلیلی بر فرآیند تصمیم گیری و کیفیت وجود دارد و این موضوع علاقه ی زیادی را به ادبیات حسابداری جذب می کند. بیشتر پروژه های کاربردی که محققان AIS و IS همکاری می کنند به نظر نادر می رسد اما راه های پر باری را برای پژوهش های آینده ارائه می دهند و قابلیت های AIS و IS را با هم ترکیب می کنند و بر آن تمرکز می کنند.

از تعداد محدودی از مطالعات که منشر شده، هیچ کدام دیدگاه پژوهشی انتقادی را اتخاذ نکرده است (اربنور و بجرکه، 2008؛ بورل و مورگان، 1979، لینکلن و همکاران، 2011).  برای مثال مقالاتی بر پایه ی داده های بزرگ، دیدگاه خوش بینانه ای را منعکس می کنند و در اصل  بر فرصت های ذاتی در این توسعه متمرکز است.  با این حال، برخی از این توضیحات در مقالات کاربردی فناوری داده های بزرگ، با توجه به حریم خصوصی، امنیت داده، مدیریت جزئی کارکنان، خفه کردن خلاقیت کارکنان ،تاثیر رفتارهای منفی ، نگران کننده است (وارن و همکاران، 2015). یکی از تاثیرات بالقوه ی دیجیتالی و افزایش اتوماسیون، فقدان کار است که  حوزه ی حسابداری را شامل می شود (فورد، 2016). چگونه این روندها ، شغل حسابداران مدیریت را تحت تاثیر قرار می دهد؟ تاثیر داده های بزرگ بر آزادی افراد، انتخاب و دموکراسی، نشان می دهد که چندین جنبه هست که حسابداران مدیریت باید از آن آگاه باشند (زوبوف، 2015). این موضوعات باید با استفاده از تئوری ها و رویکردهای انتقادی بیشتر بررسی شوند؛ برای مثال همان طور که در حوزه ی ERP انجام شده (دیلارد و همکاران، 2005؛ دیلارد و یوتاس، 2006).

یکی دیگر از جنبه های تحقیقات موجود این است که نسبتاً مرجع کمی در نظریه های موجود، وجود دارد.  نظریه های مختلفی وجود دارد که می تواند در مطالعه ی هوش تجاری و تحلیلی در حسابداری مدیریت مثمرثمر واقع شود. نظریه ی قدیمی نهادی، برای مثال در ادبیات به کار می رفت تا تغییرات حسابداری مدیریت را مطالعه کند (برنز و اسکاپنس، 2000). این نظریه در زمینه ی سیستم های ERP با نتایج جالب اعمال شد (کووآترون و هاپر، 2001) و می توانست برای مطالعه ی اینکه چگونه هوش تجاری و تحلیلی در وظایف روتین حسابداری مدیریت در سازمان ها نهادینه شده است، به کار رود. همچنین، مشاهده ی قابلیت های پویای شرکت (تیس و همکاران، 1997) می تواند راهکارهایی ارائه دهد تا مطالعه کند که چگونه سازمان ها این منابع را برای نیرو گرفتن فناوری های هوش تجاری و تحلیلی در حسابداری مدیریت برای مزیت رقابتی، پیکر بندی مجدد می کنند(مثال های سوالات پژوهشی جدول 5 را ببینید).  یکی از مزایای کاربرد تئوری ایجاد شده این است که آن اغلب بر تعدیل متغیرها متمرکز است و اینکه چگونه آنها متغیرهای تحقیق را تحت تاثیر قرار می دهند. برای هوش تجاری و تحلیلی و حسابداری مدیریت این می تواند شامل متغیرهای محیط خارجی از قبیل قوانین، محیط اقتصادی، رقابت فرهنگ ملی و روابط مشتری و تامین کننده باشد (چنهال، 2003؛ ایووسی-منساه، 1981). متغیرهای داخلی می تواند شامل اندازه، صنعت، اصول سازمانی، روابط قدرت، فرهنگ سازمانی و ویژگی های مدیریتی باشد (چنهال، 2003؛ چنهال و چپمن، 2006). در نهایت، تعداد کمی از مطالعات بر اینکه چه نتایجی از برنامه های کاربردی هوش تجاری و تحلیلی در حسابداری مدیریت منجر به آن می شود،متمرکز می شود.  این نتایج می تواند جنبه های عملکرد سازمانی همچنین تغییر در کیفیت تصمیم، استفاده از منابع و ادراک مدیران باشد.

حوزه ی دیگر جهت تمرکز می تواند آموزش حسابداری، به ویژه در دانشگاه ها باشد. با توجه به فقدان مقاله در زمینه ی آموزش حسابداری، و با توجه به تاثیر بالقوه و واقعی هوش تجاری و تحلیلی  و داده های بزرگ بر حسابداری ،نیاز است که برنامه های درسی حسابداری دوباره مورد ارزیابی قرار بگیرد.   سازمان های مختلفی از قبیل AACSBو  PwC ، به حسابداران در طول اولین درجه خود،  درس فناوری اطلاعات  را معرفی کرده اند که به نظر می رسد اختیاری است (AACSB, 2014; PwC, 2015).  پژوهش بر روی پیشرفت های کنونی در این زمینه، وجود ندارد. سوال این است که چگونه آموزش حسابداری به افزایش استفاده از هوش تجاری و تحلیلی توسط حسابداران پاسخ می دهد؟ آیا پروژه های هوش تجاری و تحلیلی در برنامه های حسابداری اجباری است؟

 

[1] enterprise systems

[2] value of IT

[3] knowledge systems

[4] Expert systems

[5] decision-aids

[6] integrated

[7] function

[8] doing

[9] actor

[10] planning

[11] transaction processing

[12] activity-based costing

[13] balanced scorecard frameworks

[14] volume-based allocation of costs

[15] strategy maps

[16] zero-based budgeting

[17] clan

[18] practices

[19] integrated information systems

[20] consultant-like

[21] decentralization

[22] actionable information

[23] umbrella term

[24] dashboards

[25] data visualizations

[26] mobile

[27] sensor-based

[28] cloud-based

[29] building blocks

[30] technology stack

[31] architecture stack

[32] Decision Support Systems

[33] Executive Information Systems

[34] Management Information Systems

[35] technologically

[36] usability

[37] sophistication

[1] Big data

[2] analytics

[3] Chartered Institute of Management Accountants (CIMA)

[4] solution

[5] commentators

[6] accounting academia

[7] reservations

[8] advancement

[9] Internet-of-things

Abstract

Executives see technology, data and analytics as a transforming force in business. Many organizations are therefore implementing business intelligence & analytics (BI&A) technologies to support reporting and decision-making. Traditionally, management accounting is the primary support for decision-making and control in an organization. As such, it has clear links to and can benefit from applying BI&A technologies. This indicates an interesting research area for accounting and AIS researchers. However, a review of the literature in top accounting and information systems journals indicates that to date, little research has focused on this link. This article reviews the literature, points to several research gaps and proposes a framework for studying the relationship between BI&A and management accounting.

 

 

جدید ترین ها

جدید ترین محصولات ما

محصولات بیشتر
F ترجمه مقاله Incidence and prevalence of multiple sclerosis in Europe a systematic review ( ترجمه مقاله :  شیوع بیماری اسکلروز( سفت شدگی بافت ها) در اروپا: یک بررسی منظم )

F ترجمه مقاله Incidence and prevalence of multiple sclerosis in Europe a systematic review...

10000 تومان

F ترجمه مقاله Evaluating the Change Process for Business Risk Auditing ( ترجمه مقاله : ارزیابی فرایند تغییر برای ممیزی ریسک مشاغل: تجارب مشروعیت حسابرسان غیر بزرگ  )

F ترجمه مقاله Evaluating the Change Process for Business Risk Auditing ( ترجمه مقاله...

10000 تومان

F ترجمه مقاله NEW PUBLIC MANAGEMENT  IN AUSTRALIA PAST PRESENT  (ترجمه مقاله : منظر نهادی در استرالیا )

F ترجمه مقاله NEW PUBLIC MANAGEMENT IN AUSTRALIA PAST PRESENT (ترجمه مقاله : منظر...

10000 تومان

F ترجمه مقاله Towards quality e service in the public sector ( ترجمه مقاله :  خدمات الکترونیکی با کیفیت در بخش عمومی: تکامل وب سایت ها در بخش خدمات عمومی محلی )

F ترجمه مقاله Towards quality e service in the public sector ( ترجمه مقاله...

10000 تومان

F ترجمه مقاله Life cycle assessment of the environmental influence of wooden and concrete utility poles based on service lifetime ( ترجمه مقاله :ارزیابی چرخه زندگی از تاثیر زیست محیطی قطب های چوبی و بتنی بر اساس طول عمر )

F ترجمه مقاله Life cycle assessment of the environmental influence of wooden and concrete...

10000 تومان

F  ترجمه مقاله A method to estimate the costs and benefits of undergrounding electricity transmission and distribution lines ( ترجمه مقاله : روشی برای تخمین هزینه ها و مزایای خطوط انتقال و توزیع برق زیر زمینی )

F ترجمه مقاله A method to estimate the costs and benefits of undergrounding electricity...

10000 تومان

F ترجمه مقاله  Analysis of a magnetic refrigerator (ترجمه مقاله : تجزیه و تحلیل یک یخچال مغناطیسی )

F ترجمه مقاله Analysis of a magnetic refrigerator (ترجمه مقاله : تجزیه و تحلیل...

10000 تومان

ترجمه مقاله Materializing Innovation Capability A Management Control Perspective ( ترجمه مقاله : قابلیت تحقق توانایی نوآوری چشم انداز کنترل مدیریت )

ترجمه مقاله Materializing Innovation Capability A Management Control Perspective ( ترجمه مقاله : قابلیت...

10000 تومان

error: شما فقط اجازه مطالعه دارید
قیمت می خواهید؟ ما ارزانترین قیمت را ارائه می کنیم. کافیست فایل خود را یا از طریق منوی خدمات و سرویس ها => سفارش ترجمه ارسال کنید یا برای ما به آدرس research.moghimi@gmail.com ایمیل کنید یا در تلگرام و واتس آپ با شماره تلفن 09191732587 ارتباط بگیرید و ارزانترین قیمت ترجمه را از ما بخواهید
+